Ланцюгова кладка стіни в 1.5 цегли

Цегляна кладка стін

Ведення цегляної кладки вимагає певного практичної навички . Відзначимо тут лише головні , принципові питання для тих , хто бажає виконати її власними руками.

Використовуваний цегла. Цегляна кладка складається з двох матеріалів : цегли і скріпляє його розчину. Цегла в основному використовується керамічний ( червоного кольору) і силікатна ( переважно білого кольору).

Глиняний (керамічний ) цегла має такі розміри: 250 х 120 х 65 мм. Різні грані цегли мають свої назви: тичок — розміром 120 х 65 мм , ложок — розміром 250 х 65 мм , постіль — розміром 250-120 мм. Вага повнотілої цегли близько 4-5 кг , що зручно для ручної кладки. Але виробляється цегла і більш легкий ( пористий , пустотіла та ін ) Використовувати останні для стін сільського будинку переважніше , тому що вони мають кращу теплоізоляцію.

Силікатна (потовщений ) цегла має інші розміри: 250 х 120 х 88 мм. Вага сухого силікатної цегли повинен бути не більше 4,3 кг.

Головним показником для характеристики цегли є марка, що свідчить про його міцності при стискуванні. Глиняний і силікатна цегла випускаються наступних марок: 75 , 100 , 125 , 150 , 175 , 200 , 250 , 300 . Відзначимо , що для зведення стін 1 — 2 -поверхового сільського будинку достатня марка 75 , 100 .

Глиняна цегла можна використовувати для кладки стін підвалу , цоколя , зовнішніх стін і перегородок , печей та димарів. Силікатна ж цегла для кладки підвалів , печей і димоходів не допускається.

Розчин для кладки. Кладочні розчини складаються з різних складових і залежно від цього мають свою назву .

Цементний розчин складається з суміші цементу , піску і води. Цемент надає розчину високу міцність і довговічність.

Змішані розчини складаються з суміші цементу , вапна , глини , піску , води і різних хімічних добавок. У цих розчинах вапно , глина та хімічні добавки надають кладочному розчину рухливість , додаткову довговічність , сприяють економії цементу і , отже , зменшують вартість розчину.

Застосовуються також і чисто вапняні , і чисто глиняні розчини .

Розчини на цементах повинні бути використані не пізніше 1-2 годин після його замішування , а такі розчини , як -вапняні , мають термін придатності до року.

Для оцінки властивостей розчину кладки його характеризують маркою , яка свідчить про його міцності. Найбільш споживані марки розчину: 4 , 10 , 25 , 50 , 75 . Іншим важливим показником розчину кладки є рухливість , тобто здатність суміші розтікатися під дією власної маси . Рухливість оцінюють в сантиметрах і визначають глибиною занурення в розчин конуса масою 300 г з кутом вершини 30 ° і висотою 15 см. Для кладки стін з повнотілої цегли рекомендується рухливість 9-13 см , для кладки стін з саману — 7-8 см.

Потрібно враховувати і погодні умови: в теплу і жарку погоду бажано використання розчину підвищеної рухливості.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*