Газонокосарка

Газонокосарка

Газонокосарка Наявність на території заміської ділянки красивого, рівно підстриженого газону, робить цю ділянку привабливим, і показує, що господарям не байдуже як виглядає їхній ділянку. А допомагає їм доглядати за газоном спеціальна техніка — це газонокосарки.

Газонокосарка

За час існування газонокосарок, а перші з них з’явилися в XVIII столітті, були придумані найрізноманітніші види косарок. Про основні з них ми вам розповімо. При цьому хотілося б відразу сказати, що газонокосарки пристрої підвищеної небезпеки, і тому при роботі з ними необхідно дотримувати певні заходи безпеки.

Основні комплектуючі газонокосарок

Дека, або корпус, газонокосарки. Що він глибше, тим краще. У глибокій деці створюється більш потужний повітряний потік.
Ширина скошування. Чим ширше, тим менше вам доведеться робити проходів по ділянці. Ширина скошування залежить від розмірів деки.
Для скошування трави, в газонокосарках використовується широкий, гостро наточеними ніж. Добре наточеними ніж ріже траву, а не вириває її з землі. Обертаючись, ніж створює повітряний потік, що затягує зрізану траву в травозбірник. Ніж, бажано, заточувати в сервісному центрі, щоб уникнути розбалансування та появи вібрації при роботі газонокосарки.
Травозбірник. Використовуються жорсткі травозбірника і м’які.

Жорсткі травозбірника більш зручні у використанні, оскільки їх простіше чистити, звільняти їх від скошеної трави, а повітряний потік безперешкодно проходить через спеціальні отвори. М’які травозбірника частіше використовуються на потужних газонокосарках.
Колеса газонокосарки. Чим вони більші, тим легше управляти газонокосаркою.
Двигун. Для того, щоб якісно скосити траву, необхідна достатня потужність двигуна і високі обороти двигуна. Крім того, якщо газонокосарка самохідна, то вона також відбирає частину потужності у двигуна.
Регулювання висоти скошування трави. Розроблено три варіанти установки висоти скошування. У першому випадку, в деці є кілька отворів на різній висоті, куди прикручується вісь двигуна з ножами. У другому варіанті, використовуються важелі, розташовані на кожному колесі, і що міняють висоту деки щодо землі. У третьому варіанті, використовується центральний важіль регулювання висоти скошування.
Використовуються три способи скошування трави. Перший варіант — без травозбірника. Зрізана трава відкидається в сторону або назад. Другий варіант — трава збирається в травозбірник. Третій варіант — мульчування скошеної трави, і використання її як природного добрива.
Ножі газонокосарки. Використовується два види установки ножів в газонокосарці — шпиндельного і роторна. При шпиндельної установці ножів, використовується два комплекти ножів. Верхня нерухома і обертова нижня. Обертові ножі притискають траву до нерухомих ножів і зрізують її. Швидкість обертання ножів не відіграє ключової ролі. Роторна схема припускає швидке обертання ножів, підрізання трави і засмоктування трави, за рахунок створюваного повітряного потоку в травозбірник. Для створення більш потужного повітряного потоку, ножі виконуються у вигляді лопатей, або встановлюється додаткова крильчатка.

Різновиди газонокосарок

За великим рахунком, всі газонокосарки діляться на бензинові та електричні. У кожної з різновидів є свої достоїнства і недоліки.

Бензинові газонокосарки

Це, ймовірно, найпоширеніший вид газонокосарок. Основою бензинової газонокосарки є двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині. Зазвичай використовують бензин марок Аі-92, Аі-95 або Аі-98. І, крім того, обов’язково використання моторних масел, марки яких вказує кожен виробник.
Основними достоїнствами бензинових газонокосарок є використання більш потужних двигунів, у порівнянні з електричними газонокосарками, і їх мобільність. Бензинові газонокосарки не прикуті до джерела струму електричним кабелем, і не обмежені у своїх переміщеннях його довжиною.
А основними недоліками є більш високий рівень шуму при роботі, наявність вихлопних газів, і більш складний догляд за косаркою. При виборі бензинової газонокосарки рекомендуємо вибирати косарку з 4-тактний двигуном, самохідну (з такою косаркою вам легше буде стежити за ділянкою), з приводом на передні колеса.
Одним з різновидів бензинових газонокосарок є райдери. Це, практично, міні-трактор, з сидінням для водія і рульовим керуванням.

бензинова газонокосарка

Використовуються райдери для підстригання трави на дуже великих територіях.

Електричні газонокосарки

Достоїнствами цього виду газонокосарок є низький рівень шуму, висока екологічність (відсутні вихлопні гази), менша вартість у порівнянні з бензиновими косарками. Основним недоліком електричних газонокосарок є наявність довгого електричного кабелю, приєднаного до електричної мережі. Наявність кабелю огранивать площу, яку можна обробити газонокосаркою. Крім того, використовувати електричні косарки забороняється в дощову погоду, і на мокрій траві, так як існує небезпека ураження електричним струмом.
Більш мобільним варіантом електричних газонокосарок є акумуляторні газонокосарки. Правда, час роботи цього виду косарок обмежується величиною заряду акумуляторної батареї, але зате ви отримуєте свободу пересувань.

Газонокосарки на повітряній подушці

Газонокосарки на повітряній подушці

На ці газонокосарки можуть встановлюватися як двигуни внутрішнього згоряння, так і електродвигуни. З нашої точки зір, це вкрай непрактичний варіант газонокосарки. Вентилятор, що створює повітряну подушку, розкидає скошену траву по ділянці, і вам доведеться збирати її іншими інструментами. Крім того, на цій газонокосарці вкрай складно підібрати потрібну висоту скошування трави.
До плюсів газонокосарки на повітряній подушці можна віднести те, що вона здатна працювати з нерівними поверхнями ландшафту.

Триммери

І, на закінчення, декілька слів про ручних газонокосарках, іменованих триммерами.

Триммери

Використовуються вони для косовиці невеликих ділянок трави, а також для скошування трави у важкодоступних місцях, куди колісна газонокосарка не може потрапити.

Триммери бувають як з двигунами ДВС, так і з електродвигунами. Різальним інструментом в Тример виступає спеціалізована волосінь, яка обертаючись з великою швидкістю, скошує траву. На жаль, волосінь швидко зношується, але її заміна не представляє ніякої труднощі, а придбати додаткові комплекти можна в спеціалізованих магазинах.
Як правило, двигуни тримерів розташовуються у верхній частині штанги тріммера, тому необхідно захищати вуха від близько і досить голосно працюючого двигуна.
Плюси і мінуси у електричних і бензинових тримерів такі ж, що й у їхніх колісних побратимів. Ми сподіваємося, що представлена інформація допоможе вам у виборі підходящої для вас газонокосарки.

Комментарии закрыты.