Зволожувачі повітря

Зволожувачі повітря як вибрати?

Зволожувачі повітря насамперед «покликані» підтримувати відносну вологість у приміщенні на належному рівні. Що таке відносна вологість, і яка вона повинна бути, ми розповість в подальшому абзаці, а зараз хотіли б акцентувати вашу увагу на наслідки низької вологості.


Перш за все, це вплив на людину.

Зволожувачі повітря

При зниженій вологості шкіра на тілі пересихає, значно швидше, відбуваються прискорені процеси старіння, шкіра лущиться і відмирає. Також система дихання людини ефективно і правильно функціонує саме при належній вологості. Слизова оболонка носа через втрату вологості не виконує свою першочергову задачу. Вона не затримує легку пил, що знаходиться в приміщення в звіщення стані і вдихають через ніс. У підсумку, це може призвести до респіраторних захворювань і ускладнень на їх фоні. Також спостерігаються і загальні ознаки дискомфорту. Сухість на шкірі, в носі, незначний свербіж, часте споживанні питної води.

Якщо навіть зупинитися на цьому, не продовжуючи вишукувати наслідки явних незручностей, то придбання зволожувача повітря стає необхідністю, для створення комфортних життєвих умов.
Крім того, підтримання вологості зволожувачем повітря зберігає в цілісності нашу меблі, одяг (особливо шкіряні речі), продукти харчування і т.д.

Зволожувач повітря повинен забезпечувати нормальну вологість

Нормальна вологість, при якій людина відчуває себе комфортно, становить 45-60% (по СНиП ІІ-3-79 — 50-55%). Якщо спробувати пояснити це зрозумілою мовою, то це приблизно половина від того, скільки може випаруватися вологи в даному обсязі. Наприклад при +20 ° С (кімнатна температура) максимально в кубометр води може випаруватися 17,3 грама води — це вважається 100%-ної вологістю. У разі якщо води випаруватися більше в цей кубометр, то волога з повітря почне осідати на предметах, буде конденсуватися. У разі якщо води в кубометрі скажімо вдвічі менше, тобто 8,5 грам, це буде складати відносну вологість в 50%.
Пояснювати фізичну залежність відносної вологості ми перш за все взялися з за особливості міняти свою концентрацію води в залежності від температури повітря. А саме, при падінні температури в кубометр повітря може випаруватися менше значення води. Так за фактом, при — 20 С в кубометрі повітря міститься вологи 0,7 грама. Тобто взимку за вікном ми маємо дуже сухе повітря, який потрапляючи до нас в квартиру, природно значно знижує кількість водяної пари в повітрі. У середньому взимку в квартирі вологість становить близько 25%, (при температурах на вулиці -20 в квартирі +20) тому саме взимку ми відчуваємо найбільш гостро всі вище перераховані ознаки дискомфорту і так потребуємо в зволожувачі повітря.
Відразу скажемо, що зволожувач повітря не здатен підняти вологість при 20-22 градусів до бажаних 50-55 відсотків. Це практично неможливо і така вологість у холодний період викличе інші проблеми, зайвий конденсат на вікнах, поява грибка на укосах і т.д. Але те, що треба прагне підняти рівень вологості хоча б до 30% в зимовий період в житлових приміщеннях, в цьому сумнівів немає

Альтернатива зволожувачу повітря

Відразу скажемо, що зволожувач це всього лише ефективний помічник у справі підняття вологості у вашій квартирі взимку. За фактом в зволоженні бере участь вся навколишня обстановка: квіти на підвіконні, пральна машина, тварини, ви самі, загалом все те, що як то і якимось чином здатне виділяти вологу.
Чи варто розвивати альтернативні варіанти зволоження в замін зволожувача вирішувати вам, але те, що жоден з них не запропонує вам настільки ефективного способу впровадження вологи в ваш повітря це точно.

Принцип роботи зволожувача повітря і види зволожувачів

На даний момент найпопулярнішими є зволожувачі з так званим «холодним» паром.

Фактично зволожувач вдає із себе ємність з водою, на дні якої розташований ультразвуковий випромінювач. Як правило випромінювач п’єзоелектричний, саме такий елемент здатний працювати довго і ефективно з високою частотою. На випромінювач подається сигнал згенерований мультивібратором з частотою 30-50 КГц, ця частота набагато вище, ніж ми здатні почути. Випромінювач починає вібрувати на дні ємності, при цьому передаючи енергію вібрації воді. Над поверхнею води вириваються молекули з високою енергією, відбувається штучне випаровування. Далі молекули води в повітрі виходять з зволожувача і змішуються з кімнатним повітрям.
Зволожувачі такого виду найбільш економічні і ефективні. Рядовий зволожувач здатний розсіяти за годину близько 300 мл води, при цьому витративши 60-80 Вт електроенергії. Зволожувачі можуть бути з вбудованим фільтром і без нього. Якщо в зволожувачі передбачений фільтр, то він здатний працювати з водою з під крана, але звичайно обмежений час (поки не заб’ється фільтр). Якщо зволожувач без фільтра, то заливати в нього необхідно тільки чисту воду. Що краще питання спірне, адже в одному випадку зволожувач вимагає не дешевих витратних матеріалів та час на їх пошуки, а в іншому спочатку більш дорогий компонент для роботи — очищену воду, але без проблем з обслуговуванням.
Другий вид зволожувачів це нагрівачі води, з природним її випаровуванням, в процесі броунівського руху, що посилюється при високих температурах.

Зволожувачі повітря

Такий вид зволожувачів зустрічався на «зорі» їх становлення, але зараз це більше непрактична історія, ніж альтернатива зволожувача. Високе енергоспоживання, відносна не безпека, роблять їх не конкурентноздатними.
Третій вид випарників з естственного випаровуванням, ще такі зволожувачі називають традиційними. Тут використовується вентилятор і обширна площа випаровування. У таких зволожувачах сухе повітря проходить через корпус зволожувача, насичується водячи парами над ємностями з водою і виходить в приміщення.

Зволожувачі повітря

Мінус таких зволожувачів низька ефективність, а також рухомі частини — вентилятор. На високих швидкостях (підвищених режимах) вентилятор може створювати значні шуми.
Четвертий вид мийки повітря, тільки частково можна віднести до зволожувачів.

Зволожувачі повітря

Основне їхнє завдання очищати повітря, а похідна завдання, вдобавок і зволожувати. Більш докладно про мийках повітря ви можете прочитати в статті «Очисники повітря». Їх мінусамім також є низька ефективність і рухомі частини, що забезпечують функціонування мийки повітря.

Особливості експлуатації зволожувача

Як ми вже говорили, зволожувачу потрібна чиста вода. Не важливо який вид зволожувача ви виберете, але це першочергово. При використанні брудною (з мінералами, з солями) води всі важкі елементи містяться в ній не випаровуються, а осідають на випромінювачі (нагрівачі), внутрішніх порожнинах зволожувача. Ефективність роботи при цьому значно знижується, а крім того накип може призвести до виходу з ладу серця випарника — випромінювача (нагрівача). Очищати такий наліт у наслідку дуже проблематично, так що стежте або за ефективністю фільтрів в зволожувачі, якщо вони передбачені, або за чистотою води.
Розміщувати зволожувач найкраще не в застійних зонах кімнати, де повітря не циркулює, а в проходах і в місцях активного поширення повітряного потоку (на підвіконні над батареєю наприклад, при закритому вікні). Не варто ставити зволожувач поблизу вентиляції, яка особливо ефективна саме взимку. У цьому випадку ваш дорогоцінний вологе повітря, в прямому сенсі слів, буде вилітати в трубу.

Який зволожувач повітря вибрати

Насамперед ми хотіли акцентувати вашу увагу на покупці зволожувача, який справлявся б зі своїм завданням. Під цим ми маємо на увазі, що зволожувач повинен забезпечувати насичення повітря хоча б на 7-9 грам на кубічний метр кімнати в годину. Розрахувати це легко. Так при випаровуванні 300 мл води в годину, випарник розрахований приблизно на кімнату в 300/8 = 37 кубічних метрів (5 * 3 * 2,5 — приблизні розміри кімнати об’ємом 37 метрів кубічних). Такого зволожувача вистачить щоб забезпечити зволоження середньої кімнати в вашої квартири.
Якщо говорити про бренди виробниках зволожувачів, то тут варто відзначити зарекомендували компанії Boneco, AOS, Electrolux.
Далі постають питання вибору зволожувача індивідуальні, ніж загальні. Все буде залежати від ваших уподобань і товщини вашого гаманця — дизайн, колір, опції.

Комментарии закрыты.