З чого складаються вікна ПВХ

З чого складаються вікна ПВХ
Давайте спробуємо розглянути основні, а може і всі, складові частини пластикового вікна. Адже воно, виявляється, має дуже складну конструкцію. Завдяки цій складності, сьогоднішнє пластикове вікно стало незвичайною системою, яка дозволяє зробити будинок затишним і навіть красивим. З чого ж складається пластикове вікно.


1. Віконний блок.
2. Склопакет.
3. Фурнітура.
4. Ущільнювальні профілі.
5. Сливи.
6. Вентиляційна система.

А тепер трошки пояснимо, що кожен блок несе в собі і для чого призначений.

1. Віконний блок. Типів віконних блоків є багато. Розвиток призвело до того, що їх є кілька. Залежно у яке місце потрібно встановити вікно, які функції воно повинно виконувати, віконні блоки почали випускати різних конструкцій. Поворотні, відкидні (фрамуги).
Поворотно-відкидні.
Підвісні (з поворотом навколо верхньої крайньої осі).
Середньопідвісні обертаються (з вертикальною або горизонтальною віссю обертання).
Горизонтально-розсувні (в тому числі вбираються в стіну).
Підйомно-розсувні.
Глухі (що не відкриваються).
Складаються типу «гармошка».

Кожен може вибрати, будь-то квартира, офіс або магазин, собі оптимально відповідне вікно, виконувати всі вимоги, які ставить завдання самого вікна.

2. Склопакет.

Склопакет-це саме скло, вірніше система стекол. Завдяки спеціальній конструкції, склопакети, а одночасно й саме пластикове вікно дозволяє зробити будинок затишніше, тепліше, більш енергозберігаючим. Склопакети можуть складатися з двох або декілька стекол, між якими знаходиться повітряний проміжок, також ніша між стеклами може заповнюватися інертними газами, які менш випускають тепло з квартири.

3. Фурнітура.

Фурнітура-це система механізмів вікна. В основному її головне завдання, це легке відкривання і закривання вікна, при тому щільне. Завдяки спеціальній, продуманої фурнітурі, вікна будь-якого розміру відкриваються легко і красиво, при цьому якщо взяти віконний блок Середньопідвісні обертового (з вертикальною і / або горизонтальною віссю обертання), то вікно може відкривати як вертикально, так і по горизонтальній осі. Це дуже зручно і при цьому виглядає. Також сучасна фурнітура оснащена протизламними методами закриття. Завдяки цьому, злодії-форточники, не так легко проникнуть у вашу квартиру, як у звичайне вікно.

4. Ущільнювальні профілі.

Завдяки ущільнювачам, вікно також не дозволяє розгулювати протягам по квартирі, а також ізолює будинок від шуму, дощу і пилу. Вони зроблені з спеціалізованого еластичного матеріалу і не дозволяють багато років порушувати спокій домашнього вогнища.

5. Сливи.

Зовнішні сливи захищають вікно від природних опадів і швидко виводять їх з поверхні вікна. У пластиковому вікні не може бути затікання води, все швидко виводиться відразу ж і робить вікно постійно чистим і сухим.

6. Вентиляційна система.

Вентиляція-це нововведення пластикових вікон. Якщо ви встановите вікно з цим «дивом», тоді ваш будинок буде завжди свіжим, і для цього вам не потрібно буде відкривати вікна кожен день, щоб провітрювати приміщення. Вони самі, автоматично, це роблять і стежать за погодою в будинку. Якщо на старих (не пластикових) вікнах хтось таке має, то це зовсім не те. Вентиляційні системи пластикових вікон, крім того, що пропускають свіже повітря в квартиру і випускають старих, ще й фільтрують його. Тому ви не будете вдихати гази проїжджаючих автомобілів. Також і від комарів ви не будете страждати. Системи фільтрів не пропустять не одна комаха ваш будинок.

ама — нерухома пластикова частина вікна, на яку кріпляться стулки.

Стулка — відкривається частина вікна.

Склопакет — особливим чином герметично скріплені скла. В залежності від того, скільки стекол використовується, розрізняють однокамерний (два скла і одна камера між ними) і двокамерний (три скла і дві камери) склопакети.

Фурнітура — ручки, шпінгалети, запірні механізми та інші пристрої, що забезпечують відкриття стулок, їх фіксацію в якому-небудь положенні або замикання.

Армуючий профіль — сталевий підсилювальний елемент, що знаходиться усередині ПВХ-профілю і необхідний для додання жорсткості віконної конструкції.

Віконні конструкції виробляються з набору стандартних профілів.

Звичайно виділяють кілька основних видів профілів:

Рамний профіль — використовується для створення основної конструкції (рами), зазвичай йде по контуру всього вікна.

Створочний — з нього виготовляються стулки і інші елементи. Імпост — профіль коробки, службовець для притвору стулок і навішування стулок у трьох-і більше стулкових вікнах.

Штапик — пластикова рейка, що утримує склопакет у вікні. Відлив — плоский і широкий профіль, встановлюється зовні вікна і призначений для відведення дощової води від вікна.
Укіс — плоский і широкий профіль, використовуваний для акуратної обробки бічних поверхонь віконного отвору.

Класифікація вікон за типом відкривання:

Глухе вікно — встановлюється рама зі склопакетом. Таке вікно не відкривається і використовується, як правило, у віконних блоках, коли забезпечений підхід з зовнішньої сторони вікна.
Поворотне вікно — найбільш поширений тип вікна. Стулка відкривається усередину. Для фіксування кута відкриття стулки використовуються спеціальні механізми, які можуть бути відрегульовані з урахуванням ваших побажань.
Поворотно-відкидне вікно — даний тип вікна дуже зручний в експлуатації і дозволяє відкривати стулку вікна в двох площинах, що забезпечує велику варіативність режимів провітрювання.

Аналогічні характеристики застосовуються до дверних конструкцій, які часто використовуються в балконних блоках.

Сподіваюся, система пластикового вікна тепер всім стала більш зрозуміла і кожен, хто прочитав цю статтю, відчув себе навіть якимось фахівцем у цій сфері. Тепер варто лише зробити одне, встановити себе в квартиру вікно, а вибрати його, ви вже точно зможете, особливо поспілкувавшись з фахівцем з установки вікна з ПВХ. Пластикове вікно дійсно відмінний вибір і слід замислитися, які з властивостей, перерахованих раніше, має звичайне вікно, і відразу все стане ясно.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*