Лінолеум для дому та офісу

Лінолеум для дому та офісу. Види лінолеуму

За своєю суттю лінолеум — це натуральний матеріал, винайдений ще в середині дев’ятнадцятого століття. Вже його назва linum — льон, полотно і olenum — масло, говорить про його натуральному походженні. У другій половині дев’ятнадцятого століття натуральний лінолеум часто вживали при будівництві будинків і випускали на декількох фабріках.

Натуральний лінолеум, як будівельний матеріал, використовується ще з позаминулого століття. Він стійкий до стирання і продавлюванню, бездоганний екологічно, а термін служби такого лінолеуму перевищує 40 років. Однак варто цей чудовий будівельний матеріал досить дорого.

Лінолеум для дому та офісу. Види лінолеуму

як вибрати лінолеумСтремітельное розвиток нафтохімії, виробництво пластмаси і пластика в промислових розмірах істотно відбилося на виробництві натурального лінолеуму, адже ПВХ покриття і коштує дешево, і у виробництві простіше. Назва залишилась звичним, але до теперішнього лінолеуму отримане в результаті хімічних процесів міцне, гнучке і тонке вінілове покриття не має ніякого відношення.
Основною перевагою лінолеуму з ПВХ є його дешевизна. На жаль, цей будматеріал має термін служби всього в декілька років. Втім, існує більш довговічна, т.зв. «Комерційна» різновид синтетичного лінолеуму. Такий будівельний матеріал широко використовується не тільки в офісах, для яких його розробляли, а на кухнях і передпокоях звичайних квартир. Мінімальний термін служби комерційного лінолеуму від 10 років.

Види лінолеуму комерційний і для дому

Лінолеум проводиться двома основними способами, у зв’язку з чим і виділяють два види лінолеуму — гомогенний і гетерогенний.
 Гетерогенний - лінолеум побутовий.

Гетерогенний — лінолеум побутовий.

Такий лінолеум складається з декількох шарів — на основу, «скелет» майбутнього полотна, наклеюється шар полівінілхлориду, на який потім наноситься будь-який малюнок і спеціальне захисне покриття.

Основна перевага гетерогенного лінолеуму в тому, що на нього може бути завдано абсолютно будь-який малюнок — отже, можна створювати оригінальні інтер’єри дивовижної краси. Тому в якості лінолеуму для дому найчастіше вибирають саме гетерогенний лінолеум, як побутовий лінолеум.

До мінусів гетерогенних лінолеумів часто відносять швидке стирання малюнка, але все залежить від захисного шару, яким він покритий. Гетерогенний лінолеум красивий і довговічний. Ще одна перевага, яке об’єднує всі побутові лінолеум — це легкість настилу.

Гомогенний — лінолеум комерційний.

Як і випливає з назви, подібний лінолеум має тільки один шар з ПВХ, який пресується на спеціальному обладнанні (метод розкочування). Головне достоїнство цього лінолеуму — його довговічність і підвищена зносостійкість, яка досягається головним чином завдяки тому, що всередині лінолеуму той же малюнок, що і зовні, тому він не може стертися.

До мінусів можна віднести досить простий малюнок лінолеуму, саме тому його найчастіше настилають в комерційних і муніципальних організаціях. Однак не варто думати, що простий малюнок означає непрезентабельний вигляд лінолеуму.

Втім, сказати, що вся лінійка комерційних лінолеумів зроблена методом розкочування — було б помилково. Серед комерційних лінолеумів зустрічаються і гетерогенні лінолеуми. При цьому природно використовуються найбільш надійні поверхневі матеріали для захисту малюнка.

Як відрізнить комерційний лінолеум від побутового

Перше це по малюнку. Як вже говорилося раніше, комерційний лінолеум як правило не настільки різноманітний у забарвленні і в чіткості переходів при переході кольору, це особливості виробництва гомогенного лінолеуму. Гомогенне (тобто однорідне) покриття, має малюнок, який зберігається за товщиною до повного стирання матеріалу. У побутових і напівкомерційних покриттів малюнок є тільки на верхньому шарі.

Побутовий лінолеум м’який, легко гнеться. Напівкомерційний щільніше і жорсткіше, теж легко згинається, але вм’ятин при помірному натисканні майже не утворюється, крім того він як правило товщі.

Що можна порекомендувати при виборі і покупці лінолеуму

Перше це те, що варто купувати лінолеум відомих зарекомендували себе виробників: Tarkett, Forbo, Marmoleum, Grabo Sport, Polyflor.

Найголовніша причина, по якій варто купувати лінолеум відомих виробників — це безпека для вашого здоров’я. Справа в тому, що при виготовленні вінілового лінолеуму використовуються пластифікатори. Саме вони дозволяють цьому покриттю залишатися гнучким. Однак у великих кількостях вони шкідливі для здоров’я. Кількість пластифікаторів на вигляд не визначити. У лінолеумі високої якості в захисному шарі мінімум пластифікаторів, тому, при згинанні його на морозі він буде тріскатися. Але! Якщо на морозі тріскається підкладка (виворіт) — це вже ознака неякісного виробу. У хорошого лінолеуму при згинанні підкладка ніколи не трісне, він не порветься при розтягуванні і пластифікаторів в ньому буде мінімум. Саме це і гарантують вам серйозні виробники.

Комментарии закрыты.