Очищувачі повітря

Очищувачі повітря для дому. Як вибрати, на що звернути увагу?

Очищувачі повітря для дому, як вибрати, на що звернути увагу.  Вода, їжа, самовираження, любов, наскільки це близькі та необхідні психологічні та матеріальні потреби. Ми впевнені, що без усього цього не прожити і це вірно, але навіть в цьому, ні самого найбільш затребуваного складового, в якому людина потребує більш того — повітря.


Якщо звернутися до статистики, то при середньому обсязі легенів дорослої людини (4,5 л), він пропускає через них за годину близько 16 кубічних метрів повітря. А ви коли-небудь бачили цей самий повітря на просвіт? Ми впевнені, що ТАК. Безліч пилинок і суспензії літають в ньому постійно, хаотично і невгамовно. Знову ж якщо звернутися до статистики, то за рік в кімнаті в 20 метрів утворюється близько 10 кг пилу.

Це середньостатистичний показник, а якщо додати що багато хто живе не в найкомфортніших умовах, перенаселеності, то варто зробити поправку на збільшення. Змішаємо тепер 10 кг пилу за рік, з тим колосальним обсягом всмоктуваного людиною повітря і отримаємо наші звичайні житлові умови. Добре якщо ви не алергік, якщо ви в змозі «переварити», відфільтрувати цей пил. В іншому випадку, результат буде невтішним.

І так, як же позбутися від пилу в кімнаті, квартирі? Як вибрати очищувач повітря? Які вони взагалі бувають, ці самі очищувачі повітря? Про це в нижче викладеної статті.

Принцип і режими роботи очисника повітря

Хоча принцип роботи очисника і так більш ніж зрозумілий, але при звичайних умовах роботи він має свої нюанси, які ми і хотіли до вас довести. І так у звичайному режимі повітря затягується через вхідний отвір, проходить декілька ступенів і видів очищення, що залежить від опцій очисника і його вартості, але про це далі, після очищене повітря випускається назад у кімнату. Коли ви купили і запустили очищувач повітря, нам здається, що в нашому будинку і носах настане порядок, а в душі нескінченне задоволення.

Тут дуже добре підійде фраза — чисто там де не смітять, а не там де прибирають. Очищувач буде забирати лише малу частину пилу яка знаходиться саме в підвішеному стані від нього. Особливо хочеться виділити слово зваженому. Якщо пил де то вже осіла, то вона там і залишиться. Він ніколи не замінить вам вологе прибирання і пилосос, він не здатний всмоктати будівельний пил після яких той робіт, він не витре вам підлогу.
Принцип роботи очисника заснований на гармонійному впровадженні додаткової фільтрації, очищення повітря у вашому приміщенні. При цьому при експлуатації найкраще використовувати мінімальні режими роботи, з незначним всмоктуванням і викидом, вони не будуть штучно створювати сильні потоки, які самі будуть породжувати поява пилу. Замкнуте коло, але це так. Також хотілося сказати і про те, що перехід після тривалої експлуатації на знижених режимах на підвищені, може спричинити за собою значний викид пилу в повітря.

Справа в тому, що фільтр повітроочисника не ідеальний. По перше він все одно пропускає мікропиль, далі він і сам руйнуючись виділяє цю саму пил. При зміні режиму з посиленням проходить потоку, що пропускаються повітря може підняти все те, що раніше вже осіло на фільтрі, але чого не вистачало зусилля потоку, для того щоб бути викинутим в кімнату.
І ще раз підсумуємо.

Очищувач повітря переважно використовувати на низьких режимах роботи вентилятора, але довгостроково. Регулярно (як можна частіше) чистити вхідний вихідний отвір очисника. Переходити на підвищені режими, тільки після зробленої очищення фільтруючого елементу (якщо це не мийка повітря). Своєчасно міняти фільтри.

Види очищувачів повітря для дому

 Очищувачі повітря для дому, як вибрати, на що звернути увагу

Якщо говорити про види очисників, то тут все буде залежати від кількості всіляких фільтрів, способів очищення, так званих ступенів очищення. Далі ми наведемо можливі способи очищення, чим їх більше, тим відповідно більше досконалий очищувач.
— Механічний фільтр. Тут все просто, фільтр збирає в себе частинки які він здатний вловити при проходженні через нього потоку повітря.

Механічні фільтри бувають вугільні, в цьому випадку крихта активованого вугілля як би вклеєна в папір. Крім пилу нейтралізуються і шкідливі гази (задимлення, різні запахи, чадний газ, оксиди азоту). Очищувачі з такими фільтрами коштують від 80 до 200 $;

— Електростатичний фільтр.

Фільтр дуже схожий на механічний, з однією умовою. У даного виду фільтра, що утримують пил волокна позитивно електролізовани, в результаті пил не тільки осідає природним шляхом на поверхні фільтра, але і притягується на його під дією статичного тяжіння;

— Мокре повітря.

У такому очиснику роль фільтра виконує вода. Повітря проходячи через воду залишає всю пил в ній, тобто сама вода і фільтрує повітря. Зустрічаються очисники тільки з даної щаблем очищення, тобто, в них немає змінних елементів;

— Фотокаталітичний фільтр.

Такий фільтр крім того що затримує пил ще є перепоною для живих мікроорганізмів (бактерій, вірусів). В його основі закладено опромінення проходить повітря УФ променями. Фактично УФ лампи застосовуються в мед установах для дезінфекції. Фотокаталітичний фільтр є їх аналогом. Як правило ставиться як додаткова щабель в очищенні. Очищувачі з такими фільтрами найбільш дорогі і їх вартість доходить до 1000 $;

— Іонізатор.

У кондиціонерах модно називати його плазмовим фільтром або озонатором. Фактично це похідна УФ випромінювання. При опроміненні повітря УФ, звичайний водяний пар розпадається на позитивний іон H + (водень) і негативний O2-(кисень). Нестабільні іони намагаються повернутися в початковий стан, при цьому реагують з газами, дрібними хімічними сполуками, в тому числі і мікроорганізмами. У підсумку беруть участь в очищенні повітря у вашому домі.
Іонізатор може функціонувати і за іншим принципом, без УФ випромінювання, за рахунок проходження розряду високої напруги через повітря. В очисниках повітря це електричні розряди між елетродамі, як правило з високою напругою, але заради безпеки низьким струмом. Так звичайна блискавка під час грози є аналогом такого іонізатора — основним джерелом озону на нашій планеті.
Ми розповіли про найбільш популярних і відомих ступенях очищення застосовуваних в очисниках повітря. Не варто забувати, що технології і виробники не стоять на місці, і нововведення з’являються щодня, а от наскільки вони ефективні і рентабельні покаже час і практика.

Як вибрати очищувач повітря для дому?

Питання більше відноситься до ваших вподобань і вашому гаманцю. Якщо говорити про ефективності очисника, то найефективніший це звичайно очищувач з фотокаталітичним фільтром. Але і це може бути не показником для користувача.
На Ваш вибір можуть вплинути і опції очисника:
таймер дозволяє задавати час включення і відключення приладу;
• пульт дистанційного керування. Пульт незамінний коли очищувач знаходиться у важкодоступному місці, але з умовою, що з пульта буде управлятися без праці;
• регулювання швидкості обертання вентилятора. Ця функція використовується для перемикання повітроочисника в інший режим роботи — наприклад, для нічного режиму встановлюється найменша швидкість обертання, при цьому знижується рівень виробленого шуму. Можливі режими «sleep», «turbo» і т.д.;
• детектори забрудненості. Фактично це датчики, які контролюючи клімат кімнати дають сигнал на процесор про її стан. За цими результатами процесор виставляє певні режими роботи для очисника;
• дисплей. Функція більше для наочності, але кому то вона припаде до душі. Тут можуть відображатися всілякі параметри роботи приладу і дані про клімат в кімнаті;
• індикатори. Можуть бути частиною дисплея, можуть бути окремими елементами. Як правило індикатори відображають критичні параметри при яких необхідно провести якісь профілактичні роботи. Вказують на забрудненість фільтра, відсутність води і т.д.;
• ароматизація очисника. Добавки ароматичних речовин, як правило в воду, будуть створювати у вашому приміщенні приємні аромати.
Звичайно, не варто забувати про споживаної потужності, дизайні, шумі при роботі, кольорі корпусу, загалом все те, що є незмінним атрибутом речі. Адже кожна дрібниця, на яку ви свого часу «закрили» очі, буде «свердлити» вас, на протязі всього терміну експлуатації очищувача повітря.

Зволожувач повітря як альтернатива очищувачу

Зволожувач повітря

Не варто забувати про альтернативу для очисника повітря — зволожувачі повітря. Зволожувач повітря підвищує вологість в приміщенні за рахунок викиду в нього пара. Пар легко, якщо можна сказати охоче вбирається в дрібну зважену в повітрі пил. У результаті пил значно інтенсивніше осідає на поверхнях. Ваша турбота буде полягати в тому, щоб частіше протирати меблі, техніку, загалом все те що знаходиться у вашій кімнаті.
Також зволожувач повітря є незамінними приладом в зимовий період, коли повітря дуже сухе. У сухому повітрі окремо стоять предмети часто електролізу, в результаті відбуваються неприємні розряди, в тому числі через вас. Також наш організм пристосований вдихати повітря з певною вологістю, саме вологи часто не вистачає в повітрі в зимовий період. Незручності можуть проявлятися від елементарної сухості в носовій порожнині і закінчуючи алергічними процесами.
Загалом є про що подумати, і після вже визначитися. Більш докладно про зволожувачах повітря ви можете дізнатися зі статті «Зволожувачі повітря»

Комментарии закрыты.