Приготування розчина для штукатурки

Розчин для штукатурки

Розчин для штукатурних робіт, так само як і розчин для кладки цегли, складається з трьох складових: в’яжучої компонента, наповнювача, води. Іноді використовується одночасно два в’яжучих компонента, наприклад, цемент і вапно.

Розчини діляться на «жирні», «худі» і «нормальні»

Розчин для штукатурних робіт

Розчини діляться на «жирні», «худі» і «нормальні». У «жирних» розчинах переважає в’яжучий компонент, і після висихання вони тріскаються. «Худі» розчини містять більше наповнювача, ніж в’яжучого компонента. Але ці розчини не міцні, і викликають труднощі при роботі.
Ну, а «нормальні» розчини, це ті розчини, в яких дотримані всі пропорції, з якими зручно працювати, які міцні і надійні. Розчини готуються з просіяних компонентів, ретельно перемішуються, і потім піддаються додатковому просівання через сито з осередками 3х3 мм.

Розчин для штукатурних робіт

Вапняні розчини.

Склад: 1 частина вапняного тесту, від 1 до 5 частин піску (кількість залежить від жирності вапна). Складові частини перемішуються, води додається стільки, щоб вийшла консистенція густого тесту.

Також готується і глиняний розчин. Але це дуже не міцний розчин, тому зазвичай в нього додається літрова банка цементу на 10 літрів розчину.

Гліноізвестковий розчин.

У цьому випадку використовується два в’яжучих компонента — глина і вапно. На одну частину глиняного тіста додається 0,3-1 частина вапняного тесту і 3-6 частини піску.

 

Цементний розчин.

1 частина цементу, 1-6 частин піску. Вода додається до доведення розчину до консистенції густої сметани. Готується невеликими частими, так як швидко твердне. Необхідно постійне перемішування.
Більш детальну інформація про цемент ви можете дізнатися зі статті «Цемент — розшифровка марок, добавок».

Цементно-вапняний розчин

Цементно-вапняний розчин. У цьому виді розчину використовується два в’яжучих компонента — цемент і вапно. Готується вапняне тісто, потім суха цементно-піщана суміш. Вапняне тісто розводиться водою до консистенції густого молока і додається в суміш. Розчин дуже пластичний, і є найбільш оптимальним для штукатурних робіт.

Застосування розчинів для штукатурки

Розчин для штукатуркиДля внутрішніх робіт в приміщеннях без підвищеної вологості використовуються вапняні, гліногіпсовие, цементно-вапняні склади.
Для зовнішніх робіт застосовуються вапняні і цементно-вапняні розчини.
Для створення фактурних поверхонь застосовується кольорові розчини з подальшим нанесенням фактури за допомогою щіток, абразивними дисками, фрезою, втопленням в розчин кольоровий крихти та інших елементів. При приготуванні кольорових розчинів використовуються природні або штучні наповнювачі. Для імітації мармурових поверхонь використовується високоякісний гіпс, з нерівномірним забарвленням для отримання кольорових жилок.

Сухі суміші для штукатурки

В даний час на будівельному ринку існує безліч вже готових сухих сумішей для приготування штукатурних розчинів. Їх застосування значно спрощує і полегшує процес створення розчину. До того ж, у сумішах вже дотримані необхідні пропорції компонентів, і вам залишається тільки додати стільки води, скільки рекомендує виробник.

 

Комментарии закрыты.