Прохідний вимикач

Як повісити і підключити люстру самому своїми руками

Під час підготовчих робіт намічають місце установки світильника (люстри), пробивають отвори, наскрізні проходи, гнізда для встановлення кріпильних деталей люстри. При цьому, якщо стеля суцільний, крізь нього пробивають отвір, через який пропускають гак і закріплюють гайкою з верхньої сторони.

Як повісити і підключити люстру

Якщо перекриття порожнисте, то гак зміцнюють в порожнині панелі за допомогою дротяної засувки, після чого отвір зашпаровують цементним розчином.

Підвісні світильники прикріплюють до перекриттів на гаках. Виробники випускають кілька видів гаків та інших пристосувань для кріплення світильників до перекриттів, виконаних як для багатопустотних плит, так і для монолітної конструкції. Так, гаки У623Б застосовують для підвіски світильників масою до 15 кг до багатопустотних плит перекриттів. В залежності від розміру цих плит опорні планки можуть переставлятися на осі. Кінці гаків ізолюють ковпачком. Гаки У625, У629, розміром відповідно 155 і 215 мм, сталеві, з металевим покриттям, використовують для підвіски світильників масою до 7 кг до суцільним плит перекриттів.

Гаки і шпильки з поворотними планками дозволяють завести їх в отвір в перекритті і закріпити в ньому знизу. Люстри, підвіси підвішують на гаках, що ізолюються від самої люстри або світильника за допомогою трубки ПХВ.

Кріплення гака до дерев’яному перекриттю не ізолюється.

До суцільним залізобетонним перекриттям світильники підвішують за допомогою шпильки, яка пропускається наскрізь через перекриття.

Всі пристосування для підвішування світильників повинні бути випробувані на механічну міцність, витримавши п’ятикратну масу світильника без пошкоджень і деформацій ( Електрична схема підключення трьох ламп люстри).
Електрична схема підключення трьох ламп люстри

Як повісити і підключити люстру

Малюнок Електрична схема підключення трьох ламп люстри: — вимикач двополюсний; НL1 — НLЗ — електричні лампи розжарювання; 1 — колодка клемна люстровая; 2 — контактні затискачі вимикача, 3 — крюк для підвішування люстри Для зарядки освітлювальної арматури загального освітлення повинні використовуватися проводи з мідними жилами перерізом не менше 0,5 мм2 усередині будинків і 1 мм2 поза будівлями.

Якщо необхідно зробити прохідний вимикач

дотримуючись схеми робимо розводку вимикача

прохідній Вимикач

Металеві корпуси світильників загального освітлення з лампами ДРЛ, ДРІ, ДНаТ і люмінесцентними слід занулювати за допомогою перемички між нульовим проводом і заземлювальним гвинтом світильника.

Люмінесцентні світильники являють собою досить непросте пристрій з великою кількістю конструктивних елементів, тому їх монтаж повинен проводитися кваліфіковано, у повній відповідності з інструкцією.

Комментарии закрыты.