Піролізні котли

Піролізні котли,  вибір  опалення для  будинку

Вибір системи опалення для заміського будинку, в якому господарі проживають постійно, досить складний. Варіантів багато. У кожного є свої достоїнства і недоліки. Але, будинок опалювати необхідно, причому хочеться, щоб опалення вимагало мінімум уваги, і було максимально ефективним.

Ну, і не забудемо про екологічну чистоту. Неприємно, коли з труби валить дим і вилітає сажа, яка забруднює ділянку. Одним з варіантів опалення, що задовольняють цим умовам, є створення опалювання на базі піролізного котла. Що він із себе представляє?

Принцип роботи піролізного котла

Друга Принцип роботи піролізного котланазва піролізного котла — газогенераторний котел. В основі функціонування піролізного котла лежить принцип піролізу деревини. Саме деревина є джерелом енергії в котлі. Принцип піролізу полягає в тому, що деревина, на яку діє висока температура, близько 1000 градусів Цельсія, і при нестачі кисню, розкладається на газоподібну частина, т.зв. піролізний газ, і, всім звичний, деревне вугілля або кокс. Цей процес відбувається з виділенням тепла, яке і зігріває повітря, що надходить в зоні горіння. Висока температура, укупі з киснем, викликає горіння піролізного газу, яке і використовується для отримання тепла. Крім того, горіння піролізного газу зменшує кількість шкідливих домішок в димовій суміші, і кількість шкідливих домішок менше, ніж у звичайному димі в три рази. Фактично на виході піролізного котла залишається вуглекислий газ і водяну пару. Кількість утвореною золи і сажі мінімально.

 

 

Пристрій піролізного котла

 

Пристрій піролізного котла з описом процесів його роботи

1 — паливо, 2 — первинний повітря, 3 — вторинний повітря, 4 — минущі гази, 5, 6 — вхід і вихід води, A — камера газифікації, B — колосник, C — камера допалювання, D — газохід, E — димосос

Робота піролізного котла починається з закладки у нього палива. Зазвичай це березові поліна. Поліна хвойних порід не використовуються, оскільки у них високе виділення смолистих речовин. Після розпалу палива починає працювати вентилятор котла. Вентилятор управляє процесом горіння, найчастіше використовується вентилятор-димосос. Після підняття температури до 250 ° С і просушування деревини, процес горіння, практично, припиняється (обмеженням кисню), починається процес піролізу. При піролізі, як ми вже говорили, починають виділятися горючі гази. При нестачі кисню в камері закладки, деревина практично не горить, але виділяє гази які і використовуються: у перших для підтримки власної високої температури і продовження процесу піролізу, у других для нагріву обігрівального теплоносія (наприклад води), який використовується для опалення приміщення. Гази згоряють в окремій камері від дров. У підсумку після виходу всіх газів з деревини виходить деревне вугілля. Гази з нього вийшли і процес піролізу припинився, але сам по собі деревне вугілля ще можна допалити. Знову включається вентилятор і починається процес горіння з подачею кисню. Деревне вугілля дожигается звичайним способом як у печі, в результаті отримуємо дуже високий ККД і тривалий час виділення тепла при проходженні різних фізико-хімічних процесах (горіння-піроліз-горіння)
У підсумку процес роботи піролізного котла можна розділити на кілька етапів.

На першому етапі, при температурі до 250 ° С, відбувається дегазація палива і його подсушка (деревини). З підняттям температури до 450 ° С піролізний газ, з’єднуючись з киснем, спалюється, На третьому етапі, при температурі в 750-850 ° С відбувається допалювання піролізного газу, частина тепла повертається у верхню камеру, решта тепло використовується для нагрівання теплоносія.
Останній етап роботи піролізного котла дожигание деревного вугілля.
Відмінність роботи піролізних котлів від інших джерел тепла

Піролізні котли економічніші інших видів котлів. Одна закладка палива може виробляти тепло протягом 10-12 годин.
Немає необхідності постійного контролю за роботою котла. Поки є паливо, котел працює.
Робота системи опалення починається дуже швидко, 30-40 хв і температура води досягає +60-90 ° С, і система опалення починає працювати.

Автономність і природна циркуляція води при нагріванні.

Немає необхідності в створенні димоходів великого розміру. Т.к. температура вихідних газів невелика, то і розмір труб на вихід невеликий.
Практично, повне згоряння палива не вимагає частого очищення котла.

Переваги піролізних котлів

Висока економічність, ККД до 90%.
Висока ефективність — робота до 12 годин на одній закладці палива.
Висока екологічність, за рахунок згораючи вторинних газів.
Мінімальні відходи.
Автоматизація процесу опалення.
Інтеграція з іншими системами опалення.
Недоліки піролізних котлів

Необхідність в електриці для роботи вентиляторів.
Висока вартість, в порівнянні з іншими системами.
Необхідність використання сухого пального, поределенное виду (деревина листяних порід).

Але, при всіх недоліках піролізних котлів, вони виглядають дуже привабливими для використання в заміських будинках. По-перше, доступність деревного палива. Висока ефективність. До речі, ніхто не намагався використовувати в якості палива деревні пелети. Можливо, вони будуть більш ефективними, ніж просто дрова. По-друге, регулювання, такого непростого процесу, як горіння деревини, теж є привабливим чинником.
Загалом, варто подумати, оцінить всі «за» і «проти», і прийняти зважене рішення.

Комментарии закрыты.