Склад бетону для фундаменту

Бетон для фундаменту виготовляється з води, заповнювача і в’яжучої речовини (цементу) в певних пропорціях. Стосовно до фундаменту будинку ці компоненти повинні бути розподілені таким чином: 4 частини щебеню, 2 частини піску і 1 частина цементу. До прикладу, на мішок цементу потрібно додати 10 відер щебеню і 5 піску.

Воду потрібно додавати до тих пора бетонна суміш не стане податливою. Слід пам’ятати, що надлишок води неминуче знизити міцність отриманого бетону.

На його міцність також дуже сильно впливає і якість заповнювача. Всі компоненти, що входять до складу суміші повинні бути разнозерністимі. Це необхідна умова рівномірного заповнення всіх порожнеч.

В якості дрібного заповнювача (1,2 — 3,5 мм) може використовуватися очищений від всіляких домішок (глина, мул) пісок. Відмінним крупним заповнювачем є гравій (5-7 мм) або щебінь. Розмір щебеню чи гравію, застосовуваного в будівництві великих, масивних конструкцій може досягати 15 сантиметрів. Вода для розчину повинна бути чистою, без домішок масел і агресивних речовин, наявність яких може дуже негативно позначитися на затвердінні і схоплюванні цементу.

Найбільш поширений в будівництві тип цементу — портландцемент, який відрізняється високою міцністю, морозостійкістю і водонепроникністю. Також він володіє чудовою затвердеваемостью практично в будь-яких робочих умовах. Застосовується для зведення різних конструкцій, в тому числі і для створення монолітного фундаменту.

На відміну від портландцементу — шлакопортландцемент міцність набирає значно повільніше, оскільки він багатий шлакосодержащімі елементами. Однак, саме завдяки цим елементам, він найменше схильний згубного впливу грунтових вод. Завдяки цій властивості шлакопортландцемент використовують для закладення фундаментів, кладки підвальних стін та виготовлення каменів з шлакобетону.

Існують також різні марки цементу: 200, 300, 400, … 600. Ці величини означають, що міцність зразка, виготовленого з того чи іншого розчину буде не менше даної цифри.

Природно, що бетон для виготовлення фундаменту теж позначається певною маркою. Марка М-150 відмінно підійде при споруді фундаменту дачного будинку, а при будівництві котеджу доречніше використовувати бетон марки М-200. Для виготовлення ж фундаменту для важких конструкцій необхідний бетон марки М-300.
Варто знати, що в залежності від терміну зберігання цемент втрачає частину своєї міцності. Після місяця: 10%, після 3-х місяців — 20%, більше півроку — близько 30%, понад 1 року — 40%. При зберіганні цементу терміном понад два роки він втрачає більше половини своєї міцності.

Комментарии закрыты.