Укладка ламінату своїми руками, як покласти ламінат самостійно?

Інструкція з укладання ламінату на дерев’яний і бетонну підлогу

При обробці нових квартир і ремонті вторинного житла для покриття підлоги можна застосувати покривний матеріал для підлоги — ламінат. Ламінат — сучасний, красивий, зносостійкий, екологічний матеріал. Можна сказати, що ламінат прийшов на зміну паркету. В даний час паркет дуже дорогий, вимагає догляду за ним, в наслідок цього для багатьох паркет просто не практичний. У відношенні ламінату все інакше.

З приходом нових технологій деревообробки, склеювання деревини з композитними синтетичними складами, вийшло практичне наповнити покриття для укладання на підлогу — ламінат. Вперше згадка про те, що ламінат був укладений в якості підлогового покритті прийшло до нас з 1977 року. Тоді виробництвом ламінату займалася фірма Perstorp.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінату

Далі ми більш детально розповімо про властивості характеристиках і технології укладання ламіната своїми руками в домашніх умовах.

Які інструменти та матеріали необхідні для укладання ламінату.

 

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінату на бетонну підлогуМолоток, бобишках (брусок для підбиття ламінату), пила краще по металу так як рези виходять більше рівні або електролобзик, струбцина для монтажу останніх панелей ламінату, розпірні клини для забезпечення зазорів у стін, лінійка і олівець, поліетиленова плівка необхідна у випадку укладання ламінату на бетонні підлоги як пароізоляція, підкладка або замінники, можливе застосування бітумної підкладки на корковій крихті, значно продовжує термін служби ламінату.
Як підготувати дерев’яну підлогу для укладання ламінату бесклеевого

Під дерев’яною підлогою для укладання ламінату може матися на увазі і стару підлогу в «хрущовці» і підлога з нових дощок в «новобудові» і навіть старий паркет на який ви хочете класти ламінат. Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат самому. Інструкція з укладання ламінату на дерев'яний і бетонну підлогуПерш одна загальна вимога до того як покласти ламінат — це те, що підлога повинна бути як можна рівніше і жорсткіше. Як до цього прийти? Якщо це дерев’яна підлога з дощок, то необхідно перш за все позбудеться недостатній жорсткості. Дошки при неякісній укладанні часто мають властивості прогинатися, скрипіти. Необхідно перевірити всі місця де «ходить», «гуляє» дошка і закріпити її до лагів, покладеним на підлозі. При цьому краще використовувати саморізи, а не цвяхи, так як вони забезпечують більш міцну і надійну фіксацію. Далі необхідно вирівняти підлогу під укладання ламінату. Як вирівнювати підлогу під укладання ламіната можна подивитися в статті «Вирівнювання дерев’яної підлоги». У випадку з паркетом все простіше, паркет після укладання обробляється шліфувальною машинкою і тому необхідно лише перевірити, що б всі його окремі елементи (рейки) були на місці і закріплені належним чином, клеєм або саморізами.

Як підготувати бетонну підлогу для укладання ламінату бесклеевого

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінатуВимоги до підлоги перед тим, як покласти ламінат аналогічні, що й у дерев’яної підлоги. Необхідно перевірити відсутність відшарувань і відсутність наявності бетонної крихти та піску на поверхні підлоги. Після цього необхідно перевірити площинність підлоги, поклавши не нього рівень або рівну рейку, в різних місцях. Статтю про вирівнювання бетонної підлоги можна подивитися на нашому сайті «Вирівнювання підлоги як вирівняти підлогу під ламінат плитку лінолеум своїми руками».

 

 

Також необхідно перевірити підлогу на відсутність стирчить арматури дроту.

Укладання підкладки для ламінату, стабілізуючого шару.

Після того як ми перевірили і виправили на підлозі дефекти, необхідно постелити підкладку. У підкладки для ламінату основні цілі це тепло-, шумо-, і гідроізоляція і тільки в останню чергу вирівнювання підлоги. Підкладка для ламінату може бути від 2 до 10 мм, Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінатуфактично це пропілен. Крім того вона може бути зі світловідбиваючим шаром, так звана фольгована, при цьому ефект теплоізоляції буде посилюватися. Про типах і видах підкладки укладається під ламінат можна подивитися статтю на нашому сайті. Підкладка розкочується, розкладається по поверніть статі. При цьому найбільш зручно розкочувати підкладку під безпосередньо запланований до укладання ламінат, а не розстилати по всій поверхні підлоги кімнати відразу. Підкладку необхідно класти від стіни до стіни, можна навіть з невеликим припуском, обрізати її надлишки дуже легко канцелярським ножем. Крім того вона не потребує в клеї між шарами підлогу — підкладка — ламінат.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат самому. Інструкція з укладання ламінату на дерев’яний і бетонну підлогу

При укладанні на бетонні підлоги перш необхідно постелити плівку вона буде виконувати роль гідроізоляції, так як з бетонними Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінатупідлогами скупчення вологи найбільш імовірно і небезпечно для збереження експлуатаційних властивостей ламінату.

 

Перед початком роботи акліматизуються ламінат: на 2 доби покладіть його в упаковках в кімнату, де планується укладання ламінату. При цьому ламінат наблизиться до кліматичних характеристиках кімнати — вологості і температурі.

 

При укладанні ламінат розширюється і звужується в слідстві температурних розширень і можливості трохи переміщатися в замку, тому необхідно залишити зазор в 10 мм між ламінатом і стіною. щоб зазор не змінювався необхідно притиснути клини до стіни а потім до них притиснути ламінат. У разі недотримання зазорів ламінат може роздутися в місцях стиків. Елементи бесклеевого ламінату кладуть безпосередньо на підкладку. Ламінат скріплюється між собою за допомогою механічних направляючих, так званих замкових пазів. Ламінат краще покласти так, щоб довгі сторони панелей були у напрямку променів світла з вікна, при цьому вони будуть більш непомітні.

 

Покладіть першу панель у лівому кутку кімнати на підкладку таким чином, щоб сторона з коротким язичком була біля стіни. Використовуйте клини для витримки зазору між стіною і панеллю ламінату.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінату

при укладанні другу дошку ламінату встановіть за першою на відстані 5 — 10 см.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат самому. Інструкція з укладання ламінату на дерев’яний і бетонну підлогу

Відріжте половину панелі ламінату і почніть укладати другий ряд.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат самому. Інструкція з укладання ламінату на дерев’яний і бетонну підлогу

При цьому другу панель у другому ряді перш необхідно зачепити з першим рядом.

 

а потім два ряди замкнути з попередніми панелями. При укладанні другої панелі ламінату в кінець первихй, вставте короткий язичок вторихй панелей в паз перших під кутом 30 °. Опустіть панель тим самим защелкнув кріплення і через Бобишки допомогою молотка подогоніте несильними ударами панель до панелі. Такий спосіб укладання ламінату по два ряди забезпечить паралельних рядів і виключить поперечне зміщення панелей ламінату.

 

 

Покладіть наступні панелі таким же чином, поки не дійдете до кінця ряду, де, можливо, буде потрібно обрізати дошку ламінату.

 

Щоб виміряти довжину останньої панелі, поверніть її на 180 градусів і прочертите лінію впоперек останньої панелі по краю попередньої, при цьому не забувайте про зазорі 10 мм між укладається ламінатом і стіною. Відріжте по лінії панель ламіната і укладіть її. Для того що б завершити перший ряд, необхідно буде підтягнути останню панель ламіната струбциною.

 

 

 

Іноді в укладанні ламінату виникає ситуація неможливості встановлення панелі через перешкоди.

 

У цьому випадку необхідно спиляти частину замку і закріпити панель за допомогою клею для ламінату.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат самому. Інструкція з укладання ламінату на дерев’яний і бетонну підлогу

При укладанні навколо труб, ламінат доведеться обробити на частини і згодом приклеїти.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінату

При укладанні ламінат у арок дверей також не забувайте дотримуватися зазор 10 мм.

Третій ряд можна вже укладати по одній панелі так як напрямна вже задана. Третій ряд ламінату необхідно почати укладати так, що б панелі розташовувалися в шаховому порядку, це буде сприяти більш надійному кріпленню панелей ламінату між собою. Якщо довжина останньої панелі відрізаною від попереднього ряду від 30 до 90 см, з нього можна почати укладання другого ряду ламінату, тобто непарні ряди будуть починатися з укладання цілих панелей ламінату, а непарні з обрізаних.

Починаючи класти другу і наступну панель в третьому і наступних рядах, необхідно дотримуватися послідовність дій:

підвести панель під кутом до панелі попереднього ряду.

Покладіть короткий кінець наступного панелі під кутом до попередньої і злегка зігніть таким чином, щоб панель перебувала на лінії засувок попереднього ряду. Нахиліть панель під кутом 30 ° і штовхніть її у напрямку до першого ряду. Після того як панелі щільно з’єднаються за меншим краю, опускайте встановлювану панель ламіната по шву замку вже укладеної панелі, так щоб вона замикається в замку.

Укладання ламінату своїми руками, як покласти ламінат. Інструкція з укладання ламінату

При укладанні останньої панелі в останньому ряду ламінату покладіть панель на передостанній ряд, зверху покладіть ще одну, третю, панель таким чином, щоб її язичок стосувався стіни, і по краю Третя панель відзначте лінію відрізу на другій панелі. Відріжте по лінії і встановіть панель. Видаліть клини і прикріпіть плінтуса.

Комментарии закрыты.