Установка унітазу

Установка унітазу своїми руками

У даній статті ми розповімо про установці унітазу своїми власними силами. Дотримуючись послідовність наведених операцій, ви зможете в підсумку самостійно під’єднати унітаз до каналізації і подачі води у вашій ванній кімнаті.

Операції по установці наведені для випадку, коли підлога у ванній кімнаті вже вирівняний під установку, це може бути кахельна плитка плитка або просто рівна цементу майданчик.

Установка унітазу

Інструменти і матеріали для встановлення унітазу своїми руками

Для установки унітазу власними силами вам буде потрібно:
— Дриль;
— Свердло по каменю;
— Керн;
— Олівець або маркер;
— ФУМ стрічка або клоччя;
— Хрестова викрутка;
— Розвідний ключ;
— Гофра з подходлящім діаметром;
— Гнучкий шланг.

Операції по розмітці місця для встановлення унітазу

Насамперед необхідно визначитися з місцем установки. Ідеальний варіант, коли унітаз встановлюється навпроти каналізаційного отвору. Але в ряді випадку у зв’язку з обмеженням в плануванні ванній кімнаті унітаз буває зміщений щодо отвору каналізації. Це треба передбачити, до початку установки, так як в цьому випадку доведеться купувати гофру з ексцентриком. Така гофра дозволить змістити унітаз в сторону, близько 10-15 см. Відстань від вихідного отвору до каналізаційної труби також повинне становити порядку 10 — 15 см. Як правило таку відстань утворюється при установці компакт унітазу (разом з бачком) безпосередньо до стіни.
Далі після визначення місця установки виробляємо маркування по периметру підстави унітазу. Перш за все, це необхідно для свердління отворів, в які будуть надалі вкручені кріпильні гвинти для утримання унітазу.
Якщо у вас унітаз з безпосереднім крепеленіем до підлоги (фото 9), то тут ситуація дещо простіша. Через отвір в підошві унітазу маркіруете отвори під свердління.
Якщо ж у вас приховане кріплення, то тут доведеться обчислювати, де просвердлити отвори. Кріплення крепяться до унітазу, проводиться розмітка контрольної точки, наприклад навпроти гвинта кріплення на підлозі. Далі заміряється відстань від гвинта кріплення до кріпильних отвору на унітазі і це відстань переноситься також на підлогу.
Установка унітазу своїми руками

Розмітка місця установки унітазу

 

Свердлимо отвори, зазвичай підошва унітазів кріпитися на 2 або 4 отвори. Якщо ви проводите свердління через кахельну плитку, то спочатку краще керном розмітити мето свердління, щоб свердло не пішло в сторону. Також при свердлінні кахельної плитки використовуйте режим свердління дрилем, лише після проходження її перемикайтеся на режим перфоратора, так як перфоратор може розколоти плитку при свердлінні.
Установка унітазу

Свердління отворів для встановлення унітазу

Якщо у нас було приховане кріплення, то відповідно кріпимо його до підлоги. Кріплення проводиться за класичним способом. Спочатку в отвір вставляється пробка, потім вкручується гвинт. Як правило гвинти мають шестигранну голівку, ось тут і стане в нагоді розвідний ключик.

Установка унітазу

Встановлення кріплень унітазу

Бачок до унітазу кріпитися на пластикові гвинти і гайки. При цьому в порожнині бачка встановлюються гумові прокладки, що забезпечують герметичність по гвинтів кріплення. Гвинти затягуйте рівномірно для стиснення прокладки по периметру, але не перетягуйте, щоб уникнути їх поломки.

Гвинти кріплення бачка до унітазу

Далі на вихідний отвір унітазу надягаємо гофру. У разі зміщення унітазу щодо отвору каналізації, як ми вже писали раніше, гофра повинна бути з ексцентриком

Установка унітазу

 Надягаємо гофру на унітаз

Виробляємо установку унітазу на розмічування місця

 Встановлення на місце

вставляємо гофру в каналізаційну трубу. Всі жабо гофри, повинні з натягом заходити в трубу, цей натяг буде забезпечувати герметичність з’єднання.

Установка унітазу

 

 

 підключення унітазу до каналізації

Кріпимо підставу до підлоги.

Установка унітазу

Другий варіант кріплення підстави до підлоги (для різних видів унітазів)

Прикручуємо шланг для наповнення бачка водою до виходить штуцера. Як правило штуцер знаходиться знизу бачка, з лівого боку або у верхній частині бачка з однієї із сторін. Дану операцію можна провести до кріплення підстави унітазу до підлоги.

Кріплення подає воду шланга до бачка

Виробляємо під’єднання шланга до водопостачання. Якщо у вас встановлений для кожної комунікації свій запобіжний запірний кран, то не забудьте встановити його і тут.
Установка унітазу

Кріплення подає воду шланга до системи водопостачання

Кріпимо сидіння і кришку. Кришка може кріпитися на пластикові гвинти, як на фото …
Установка унітазу

Крепеленіе кришки і сидіння до унітазу

… або може бути зі спец кріпленням, коли петлі кришки крепяться відразу до корпусу унітазу.

 

Крепеленіе кришки унітазу

Встановлюємо в кришку кнопки спуску води. Встановлюємо кришку на бачок.
Установка унітазу

Установка кришки на бачок унітазу

Включаємо воду, перевіряємо роботу спускного клапана і візуально герметичність всіх вироблених з’єднань.

Комментарии закрыты.