Будинок з теплоблок

Теплоблок (або, як його ще називають, поліблок) являє собою монолітний тришаровий пиріг :

 

— Лицьова сторона- монолітний бетон з декоративною зовнішньою поверхнею (фарбована на виробництві або сіра- під подальшу фарбування);

— Несуча частина з монолітного керамзитобетону;

 

— Між ними- шар пінопласту.

 

Будинок з теплоблок

 

Два базальтопластікових стрижня з’єднують воєдино всі частини поліблока.

 

Як і будь-який будівельний матеріал, теплоблокі мають своїми перевагами і недоліками. Першим недоліком теплоблоков, з яким Вам доведеться зіткнутися при використанні цього матеріалу, є його маса (при розмірах блоку 400 * 400 * 200 мм блоки важать близько 35 кг). Здавалося б, можна використовувати блоки менших розмірів (400 * 300 * 200 мм), але товщина несучої частини у них складає всього 13 см, і зводити на такий непрактичний матеріал 2-х поверховий будинок є ризикованим заняттям.

 

Перший ряд теплоблоков укладається на піщано-цементний розчин. Необхідно вирівняти перший ряд блоків в горизонтальній площині (для цього потрібно використовувати болгарку з алмазним диском діаметром 230 мм). Вертикальні шви першого ряду і подальша кладка блоків здійснюється за допомогою спеціального клею.

 

Ще одним великим недоліком теплоблоков є їх погана геометрія. Тому перед тим, як приступити до роботи, необхідно переконатися в правильності розмірів всіх блоків (особливо, по довжині і висоті).

 

При викладанні стін будинку з теплоблоков є два способи перекривання віконних і дверних прорізів:

 

— Прорізи шириною до 1,6 метра краще перекривати двома металевими куточками 90 * 90 мм;

 

— Над прорізами більше 1,6 метра слід заливати армовану бетонну перемичку.

 

Щоб уникнути перепадів по висоті, перед установкою куточків під них робляться пропили в блоках. Обпирання куточків на простінки має становити 20-25 см. Як правильно встановити куточок, показано на фото.

 

Будинок з теплоблок

 

Якщо перекривається отвір шириною більше 1 метра, необхідно встановити тимчасові підпори для уникнення прогину куточків під вагою блоків.

 

Перед заливкою монолітної бетонної перемички від блоків відпилюється несуча частина з керамзитобетону; пропив по пінопласту робиться звичайною ножівкою, а для видалення базальтопластікових зв’язків використовують молоток і стамеску. Схема заливки зображена на малюнку.

 

Будинок з теплоблок

 

Процес заливки монолітної бетонної перемички можна описати так: на куточок укладається облицювальна частина з пінопластом, виставляється опалубка, в яку попередньо закладається пов’язаний арматурний каркас і все це заливається бетоном. Опалубку і розпірки не рекомендується прибирати до тих пір, поки вони не почнуть заважати при подальшій роботі.

 

Перед здійсненням монтажу дерев’яних балок перекриттів (або плит перекриттів) необхідно залити армований бетонний пояс (для рівномірного розподілу навантаження). Товщина його повинна підбиратися з урахуванням товщини дерев’яних балок (або плит). Бетонний пояс заливається за тією ж схемою, що і монолітна перемичка (див. вище).

 

Якщо в якійсь частині будинку буде холодна частина (наприклад, горищне простір), то з метою економії можна використовувати тільки облицювальний шар блоків (товщина його становить близько 15 см).

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*