Будівля й проведення каналізації

Для того, щоб організувати у своєму будинку або на дачі власну каналізаційну систему, необхідно скористатися відомими способами покрокового будівництва.

Будівля й проведення каналізації

Отже, для побудови і проведення каналізації вам необхідно:

— Здійснити будівництво вигрібної ями необхідного розміру.

— Установка колодязя-фільтра для брудної води.

— Облаштування септика.

Що таке септик? Септик — це відстійник, найчастіше стаціонарний, підземного типу. Він призначений для очищення побутових вод послідовним способом. Стічні води попередньо освітлюються, потім очищаються в піщаних або піщано-гравійних фільтрах.

Будівля й проведення каналізації

Про основні і найбільш частих питаннях про каналізацію.

Як побудувати септик своїми руками? Спочатку необхідно вирити вигрібну (каналізаційну) яму. Це найдешевший і простий спосіб пристрою каналізації своїми руками. Особливих навичок для споруди ями не буде потрібно.

Обсяг каналізаційної ями обчислюється з розрахунку 0,5 кубічного метра на одного члена сім’ї плюс коефіцієнт 15-20% для того, щоб врахувати кількість брудної води з додаткових джерел — пральної машини, посудомийної машини, душу або ванни.

Стіни такої ями необхідно або викласти цеглою (товщиною в цеглу), або залити цементно-піщаним розчином за допомогою щитів. Потім стіни ями герметизують, тобто, фарбують бітумом або гудроном. Робиться це для того, щоб фекальні води не потрапляли в довколишні підземні джерела води.

За санітарними нормативами, септик повинен розташовуватися на відстані не менше тридцяти метрів від найближчого джерела води (колодязь, джерело й т.д.). Дно ями також викладається цеглою або проливається бітумом.

Будівля й проведення каналізації

Перекриття вигрібної ями обов’язково. Роблять його з набірних дерев’яних щитів, також забарвлених бітумом або гудроном. Можна використовувати бетонні плити, якщо вони є. Перекриття повинно бути заглиблене на 30-40 сантиметрів в землю і зверху присипають шаром грунту.

Каналізаційну трубу підводять на глибині, більшій глибини промерзання грунту в даному регіоні. Для середньої смуги це значення буде близько метра, так як глибина промерзання становить дев’яносто сантиметрів. Ухил труби для стоку брудної води повинен бути близько двох градусів, тобто — 5-7 міліметрів на два метри труби. Передбачити очистку ями також необхідно, для цього її потрібно оснастити люком і під’їзної дорогою для машини з цистерною.

Будівля й проведення каналізації

Організуємо септик. Ця споруда також можна зробити своїми руками. Септик призначений для освітлення брудної води і відведення освітленої води в грунт. Септик можна не очищати набагато довше, і термін його експлуатації також набагато більше. як провести каналізацію в домеПостроіть септик можна з бетону, з бетонних кілець або викласти з цегли. Якщо обсяг брудних вод за добу не перевищує 1 метра кубічного, то септик можна виконати з однієї секції, обсяг якої буде близько 3 метрів кубічних. При більшому добовому об’ємі води септик також збільшується до двох секцій загальним обсягом в три рази перевищує обсяг надходять вод. Відстань від септика до житлових будинків повинна бути не менше 30 метрів.

Фільтруючий колодязь облаштовується, якщо добовий обсяг брудної води не перевищує однієї тонни. При більшому обсязі необхідно робити дренажну систему. Розмір такого колодязя — близько двох метрів в діаметрі і 2,5 метра завглибшки. Це буде відповідати 9-10 кубічним метрам. Внутрішні стіни колодязя повинні бути герметизовані, краще, якщо це буде товстий шар штукатурки. Самі стіни викладаються з цегли або виготовляються методом заливки з бетону. Після штукатурення стін їх додатково розкривають бітумом. Фільтруючий елемент колодязя — гравій, пісок, щебінь або аналогічні їм матеріали.

Комментарии закрыты.