Cтропільная система двосхилим даху як зробити самостіно

Двосхилий дах — вид даху, який зустрічається найчастіше. Це пояснюється одразу кількома причинами. По-перше, її легко побудувати — з цим впораються навіть непрофесіонали. По — друге, її пристрій вельми надійно. По-третє, вона прекрасно « підлаштовується » під будь-які погодні умови.

Відрізняють три різних види двоскатних дахів. Перша: симетрична дах — вона найпростіша при будівництві. Друга: ламана — вигідна тим, хто хоче по максимуму використовувати горище або захистити від примх природи. Третя : асиметрична, коли коник даху проводять не по центру будинку — красива і своєрідна, але обмежує застосування горища.

элементы двускатной крыши

крепление мауэрлата - схема

Кріплення крокв — методом « санчата»

Всі ці складові можна виготовляти як з дерев’яних матеріалів, так і із залізних або залізобетонних.

Різновиди крокв

Різновиди стропильних систем двоскатних дахів залежать від того, які використовуються опорні підстави для крокв.

Похилі крокви

Похилі крокви можливі, якщо в будинку є несуча стіна по центу. Якщо її немає, використовують стовпи в якості проміжної опори. По краях крокви впираються на зовнішні стіни, по центру — на опори.

наслонные стропила - фото

Висячі крокви

Такий варіант установки крокв сприяє заощадити на матеріалах і робить міцнішими всю конструкцію даху.

До речі, про матеріали. Якщо для конструкції даху використовується дерево, то всі без винятку балки і бруси не повинні мати сучків або тріщин!

Розрахунки

Надійність кроквяної системи безпосередньо залежить від правильності складених розрахунків навантаження на неї природних явищ і власної ваги. Найкраще довірити цю справу фахівцям.

Але якщо потрібно звичайнісінька двоскатний дах невеликих розмірів, то можна спробувати розрахувати навантаження самостійно. Тільки робити це треба ретельно і перевірити не один раз.

Треба вирішити, яким буде градус кута нахилу даху — чим вона крутіше, тим більша кількість матеріалів буде потрібно на будівництво даху. Треба підрахувати силу навантаження від снігу і вітру. Треба розрахувати загальну вагу конструкції даху, в тому числі обрешетка, дахове покриття і утеплення. Треба визначити, скільки матеріалів буде потрібно і розробити правила кріплення покрівлі.

Розміри

Стропильная нога. У шестиметрового бруса висота повинна бути 50 мм, а ширина — 150 мм. Якщо довжина бруса більше, то і його ширина повинна збільшитися до 180 мм. Інакше брус може зламатися від власної ваги. Мауерлат. Брус 150 на 100 або 150 на 150. Коньковий брус. Брус 100 ? 150 або дошка 50 ? 150.

Хід установки

1 крок. Закріплення мауерлата.

Перш, ніж почати кріплення мауерлата, потрібно забезпечити гідроізоляцію стіни, особливо, якщо будинок дерев’яний. Це можна зробити за допомогою особливих гідроізоляційних матеріалів, мастик або звичайного руберойду. Відступивши від зовнішнього і внутрішнього країв стіни, але ближче до внутрішньої стіни укладається брус — майбутній мауерлат. Із зовнішнього боку для мауерлата потрібно зробити загородження — наприклад, з цегли. Якщо будинок дерев’яний, буває, що замість мауерлата використовується саме верхнє колоду.

Мауерлат викладається уздовж всієї стіни строго за рівнем і дотримуючись рівні проміжки між брусами. Кріплення його до стіни можна здійснити анкерними болтами, які кріпляться ще під час установки армованого поясу. Під болти в брусах попередньо висвердлюють отвори. Враховуючи, що все потрібно робити за рівнем, це дуже важке завдання.

Щоб не возитися з анкерними болтами, можна вчинити по-іншому. Наскрізь просвердлити мауерлат свердлом на 12, викласти його прямо в армований пояс на глибину в 2 см. У отримані отвори треба забити арматуру діаметром 12 мм не менш, ніж на 2см вглиб, а кінці, загнути. Зробити це можна за допомогою кувалди.

Якщо мауерлат кріпиться до цегляної кладки, то відступивши два — три ряди цегли, в них поміщається дерев’яний брус, до якого з помомщью скоб кріпиться мауерлат.

Крок 2 Монтаж крокв.

Частини кроквяної системи, які контактуватимуть з цегляною кладкою або блоками, потрібно обробити спеціальними засобами, що запобігають гниття.

Крокви кріпляться до мауерлату і закріплюються за допомогою скрутки з дроту 6 мм. Спочатку встановлюються на місце крокви, які розташовуватимуться по краях даху. Важливо не забувати перевіряти їх паралельність за допомогою шнура. Потім потрібно натягнути цей же шнур по коника і встановити проміжні крокви, стежачи, щоб вони розташовувалися рівно. Біля димоходу потрібно дотримати вірне відстань, оскільки дерев’яні бруси крокв повинні розташовуватися не менше, ніж в 13 см від нього з обох сторін.

Крок 3 Установка коника.

Кінці коника закріплюються на фронтони будинку в отвори, горизонтальність яких ретельно перевіряється за допомогою рівня. Його кінці необхідно забезпечити гідроізоляцією. Уклавши коньковий брус, потрібно знову перевірити його горизонтальність — якщо є відхилення, підкласти під його кінці прокладки. Потім треба перевірити відповідність паралелі між коником і зрізом стіни.

Кріплення коника робиться за допомогою металевих скоб, куточків або болтів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*