Дах своїми руками — інструкція

Односхила дах часто застосовується при будівництві приватних будинків, альтанок, лазень і господарських будівель як найбільш проста, дешева і легко возводимая конструкція покрівлі. Будівництво односхилого даху своїми руками не вимагає особливої кваліфікації і під силу будь-якому починаючому будівельнику. Зведення односхилої даху не вимагає застосування важкої будівельної техніки і великих матеріальних затрат.


образец создания односкатной крыши для дома

Похилі крокви використовуються зазвичай в цегельних або блокових будинках, що не дають великий усадки. Вони спираються нижнім кінцем на балки перекриттів, а у верхній частині опорою їм служить висока стіна або стійка, яка також впирається в балку перекриттів. Додаткову жорсткість конструкції крокв надають підкоси або додаткові стійки.

технология создания наклонных стропил

Висячі крокви

Крім того, односхилі даху можна розділити на вентильовані і не вентильовані. Невентильовані даху зазвичай мають кут не більше 5 градусів і вимагають якісного утеплення, гідро-і пароізоляції. Вентильовані дахи можуть мати будь-який кут нахилу, їх особливістю є наявність вільного простору між покрівлею і перекриттям і вентиляційних отворів з обох сторін даху або на фронтонах. Повітряний зазор дозволяє поліпшити умови відводу водяної пари від утеплювача, продовжити термін служби конструкції.

Кут нахилу односхилого даху безпосередньо пов’язаний з використовуваним покрівельним покриттям. Для м’якої покрівлі або рулонних матеріалів використовують кут ухилу до 10 градусів, при куті нахилу від 10 до 20 градусів зазвичай використовують профнастил з поздовжнім профілем і висотою хвилі від 30 мм, шифер і ондулін можна класти при нахилі даху від 20 градусів, а металочерепицю — від 25 градусів. При розрахунку даху необхідно врахувати цю залежність і робити вибір відповідно до призначення даху і вибраним покриттям.

Технологія виконання односхилого даху

Першим етапом будівництва даху є установка мауерлата і балок перекриття, а також крокв. Їх конструкція залежить від обраного типу кроквяної системи. Крокви виконують із сухої соснової дошки товщиною 50 мм. До початку зведення кроквяної системи необхідно обробити всі дерев’яні елементи антисептиком і вогнезахистом. Для крокв ковзаючого типу виконують стіну різної висоти так, щоб забезпечити обраний кут нахилу даху. Балки перекриття врізають в верхній брус нижньої стіни зрубу і в відповідний брус протилежної стіни до установки мауерлата. На стіни встановлюють мауерлат — опорний брус.

До дерев’яних стін його кріплять за допомогою металевих скоб. В мауерлат вибирають пази під крокви, до верхнього мауерлату крокви кріплять жорстко, за допомогою скоб або куточків і саморізів. До нижнього мауерлату кроквяні ноги кріплять за допомогою спеціального кріплення, що забезпечує ковзання крокв при усадке. Шаг крокв залежить від розрахункового навантаження і зазвичай становить 60-120 см.

технология крепления стропил с помощью металлических скоб

Кріплення крокв наслонние типу

кроквяної систему висячого типу збирають на рівному майданчику. Спочатку збирають одну ферму, піднімають її і ставлять на дах, підганяють при необхідності і використовують як шаблон для інших ферм. Встановлюють їх на стіни, оброблені гидроїзолірующимі матеріалами, з обраним кроком крокв.

стропильная система висячего типа

Решетування на дах

невентильованими покрівлю необхідно утеплити, в іншому випадку на ній буде утворюватися конденсат. Для пристрою утеплювального « пирога » знизу до крокв підшивають необрізну дошку, на яку укладають пароізоляційну плівку. Плівку кладуть поперек крокв, без натягу, смуги плівки при цьому укладають внахлест, з проклеюванням стиків скотчем. Поверх плівки кладуть плити волокнистого або спіненого утеплювача, шар гідроізоляційної плівки і обрешітку обраного типу.

утепление кровли

Поверх обрешітки укладають дахове покриття

Зведення односхилого даху, при всіх її достоїнствах, не завжди можливо. При великій кількості опадів, супроводжуваних вітром, а також великий сніговий навантаженні краще вибрати інший тип даху, двускатную або вальмовую.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*