Детальна методика утеплення вікон на зиму

Утеплення вікон на зиму — незмінний ритуал, який проводять володарі дерев’яних рам перед початком холодів, що дозволяє підвищити температуру в приміщенні на 5-10 градусів і знизити втрати на опалення. Існує безліч способів утеплити вікна на зиму, як із застосуванням спеціальних ущільнювачів та герметиків, так і за допомогою підручних засобів, доступних ще за часів наших прабабусь.

как утеплить окна на зиму

Різні способи утеплення вікон

Між рамами бажано прокласти адсорбент — силікагель, активоване вугілля, соду або сіль. Щоб вони не псували зовнішній вигляд вікон, їх поміщають в невеликі пакети з білого паперу. Втім, у міській квартирі з нормальною вологістю можна обійтися і без адсорбенту. Якщо ж вологість підвищена, краще пожертвувати зовнішнім виглядом вікон : волога, конденсуючись на стеклах, стікає на дерев’яні рами, внаслідок чого фарба відшаровується, і рами починають гнити.

До початку утеплення вікна і рами потрібно вимити і витерти насухо, перевірити наявність великих щілин, а також щільність прилягання стекол. Погано закріплені скла не тільки пропускають холодне повітря, а й деренчать при ветре. Прі необхідності скла можна зміцнити, як це зробити — розказано нижче.

Ремонт і герметизація стекол

Буває так, що навіть утеплені рами не захищають квартиру від протягу, і найчастіше проблема полягає в погано закріплених стеклах. Раніше скла ставили в рами на віконну замазку, по виду схожу на брудно — сірий застиглий пластилін. З часом від перепаду температури і вологості замазка починає сохнути і кришиться, і через кілька років чи десятиліть її не залишається зовсім. При цьому скла починають деренчати, а між ними і рамою виходять великі зазори. Виправити ситуацію допоможе силіконовий герметик.

Технологія ремонту та утеплення:

Оцініть стан штапиков — рейок, що утримують скла в рамі. Якщо вони прогнили, хитаються і кришаться, краще відразу купити нові в необхідній кількості. Акуратно подденьте штапики і витягніть їх разом з гвоздиками. Дістаньте скло. Раму зачистите від залишків старої замазки і надлишків фарби в місці установки скла. Видаліть залишки замазки зі стекол за допомогою лужного розчину, наприклад, кальцинованої соди. Скребти скла ножем не рекомендується, при цьому залишаться подряпини, видалити які неможливо. Рами протирають насухо і промазують їх по периметру прозорим силіконовим герметиком, після чого встановлюють скло. Штапики прибивають на місце, використовую віконні цвяхи. Робити це потрібно дуже акуратно, намагаючись не пережимати скло, інакше при перепаді температури воно трісне. Решта щілини також промащують герметиком, видаляючи його надлишки вологою ганчіркою. Дозволяють йому висохнути протягом 2-4 годин. Після цього вікна протирають з використанням засобу для миття вікон і приступають до утеплення рам.

Утеплення вікон за допомогою ущільнювача

Матеріали для утеплення вікон продають у господарських магазинах, вони представляють собою нешироку ущільнювальну стрічку з клеїть шаром з поролону або м’якого полімеру. Ущільнювальні стрічки з полімерних матеріалів можна використовувати протягом декількох років, при цьому можна відкривати вікна, мити їх, не знімаючи стрічку. Поролоновий утеплювач при попаданні води розмокає, тому його краще видаляти щорічно.

Як клеїти ущільнювальну стрічку? Цей процес дуже простий: на відкриту стулку вікна по периметру наклеюють ущільнювач за допомогою нанесеного на нього клеїть шару, після чого акуратно закривають рами на запори. Так роблять і з зовнішніми, і з внутрішніми рамами, при великих щілинах вікна зсередини можна додатково проклеїти малярським скотчем — він теж продається в магазинах госптоварів.

утепление окон с помощью уплотнителя

затикати щілини у вікнах

проклеюємо щілини поверх конопатки малярським скотчем або смугами паперу, тканини. Клеїти папір або тканину можна на будь водорозчинний клей, наприклад, ПВА. У якості клею можна використовувати і мильний розчин — тканина, наклеєна на мило, легко видаляється, не пошкоджуючи фарбу. Для цього підготовлені смуги тканини рясно намилюють і приклеюють на рами, розгладжуючи руками. При висиханні тканина створює повітронепроникний шар.

проклеивание щелей в окнах скотчем

Утепляем вікно за допомогою монтажної піни

Кардинальний метод утеплення вікон

Якщо ви не плануєте коли-небудь відкривати вікно, можна використовувати монтажну піну. Нею заповнюють щілини, чекають її розширення і застигання, після чого зрізають надлишки гострим ножем. Щоб уникнути пожовтіння і руйнування піни, її покривають звичайної білої емаллю для зовнішніх робіт.

На практиці цей метод використовують вкрай рідко, а монтажну піну зазвичай застосовують для утеплення віконної коробки, заповнюючи їй щілини між нею і стінами. Виконують цю операцію на етапі установки вікон, але якщо ви вважаєте, що тепловтрати відбуваються саме з цієї причини, можна розкрити підвіконня, віконні укоси і відливи і пропеніл віконну коробку.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*