Дренаж фундаменту — етапи пристрої правильного водовідведення, гідроізоляція фундаменту

Близько розташована грунтова вода — це основоположна причина, підвищеної вологості в будинку і швидкого виходу з ладу фундаменту. Для того щоб усунути ці неприємності, необхідно при закладки фундаменту виконати його гідроізоляцію та дренажні роботи. У разі, якщо цей перелік робіт не був зроблений своєчасно, можна провести їх і після побудови будинку. Пристрій дренажу та водовідведення вимагає деяких фізичних зусиль, але виконати його можна самостійно, без залучення фахівців.

схема дренажа в доме

Не забудьте змастити фундамент водовідштовхувальним фарбою перед дренажними роботами

Пристрій дренажної системи

Дренажна система кільцевого типу, застосовувана в приватній забудові, виконується на відстані близько 1 метра від стін фундаменту. Починають пристрій дренажу, як і на етапі гідроізоляції, з риття траншеї по периметру будівлі. Глибина рову під дренаж повинна забезпечувати укладку труби нижче рівня основи фундаменту, ширина його залежить від діаметра труби і товщини шару засипки, і зазвичай становить 0,5 м. Також потрібно створити ухил у бік колодязів не менше 1 см на кожен метр довжини труби.

Одночасно копають котловани під оглядові колодязі — їх зазвичай встановлюють по кутах будинку, вони потрібні для проведення ревізії та огляду дренажної системи. У найбільш низькому місці копають котлован під колекторний колодязь, де збиратимуться всі стоки з системи дренажу.

Дно траншеї і котлованів вирівнюють і засипають шаром річкового піску в 15-25 см, трамбують його, попередньо протоку водою. Вистилають дно геотекстилем — спеціальною тканиною, що пропускає воду і оберігає дренаж від засмічення грунтом. Ширина тканини повинна дозволяти повністю обернути труби разом із засипанням і забезпечити нахлест. Краї полотна тимчасово закріплюють на стінках рову. Насипають на тканину щебінь з величиною фракції 50 мм, товщина засипки — до 20 см.

Готують перфоровані труби. Можна використовувати звичайні, для зовнішньої каналізації, попередньо просвердливши їх на відстані 6-8 см дрилем, діаметр свердла 2-6 мм. Труби укладають в підготовлену траншею, з’єднують і засипають щебенем з товщиною шару 10 см, а потім накривають вільними краями геотекстилю. При складній конфігурації фундаменту використовують з’єднувальні елементи для каналізаційних труб.

соеденительные элементы дренажной системы

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*