Двері міжкімнатні

Звукоізоляція дверей і її ущільнення дуже важливий момент, на який треба звернути увагу при установки дверей. По перше звукоізоляція дверей це відсутність протягів, тобто сприятливе відображення на здоров’я людини. По друге звукоізоляція дверей, це зрозуміло фільтрація і поглинання звуку, тобто можна сказати пряма «обов’язок» двері.

Як самому зробити ущільнення, для хорошої звукоізоляції дверей, показано на даній сторінці сайту.

Двері міжкімнатні

Існують різні види нащельні рейок, що дозволяють запобігти появі протягів, проте найбільше значення має хороша підгонка самих дверей. Наприклад, якщо ви приб’є рейку до заїдати двері, то остання взагалі перестане закриватися або відкриватися.

У більшості випадків достатньо просто оглянути двері, щоб визначити місце заїдання. Якщо це не вдається зробити, то закрийте двері і введіть шматочок тонкого картону в щілину між дверима і дверною рамою (коробкою); переміщаючи картон уздовж щілини, легко встановити місця щільного стикування, що приводить до заїдання. Цю ж задачу можна вирішити іншим способом, завдавши на край дверей лінію за допомогою кольорового мілка. Кілька разів щільно закрийте і відкрийте двері і потім уважно огляньте лінію: в місцях щільної стиковки двері та коробки крейда буде стертий.

Ще одна причина заїдання двері — її провисання внаслідок ослаблення дверних петель. Простіше всього щільно закрутити шурупи; якщо це не допомагає, то видаліть старі шурупи, забийте в отвори від них дерев’яні заглушки і закрутіть нові. Двері може заїдати при разбухании одного з її ділянок.

У цьому випадку рекомендується підкласти під одну з петель тонку прокладку або зрізати частину деревини рубанком. Якщо заїдає край дверей із засувкою, то найкраще зняти двері й обробити край з петлями рубанком; це набагато простіше, ніж залишити двері на місці, зняти замок, а вже потім підрізати заїдати край. Вирішивши всі вказані проблеми, підберіть нащельні рейку типу тих, що представлені на малюнку. При ковзної двері використовуйте ті ж прийоми, що застосовувалися при ущільненні ковзних вікон.

Типи нащельні рейок. Великою міцністю та ефективністю відрізняється клиноподібна планка; трубка із пластику хороша своїми пружними властивостями, що дозволяють надійно закривати щілини між дверима і рамою. Дуже доступні за ціною стрічки з пеноматеріалів з шаром, що клеїть; вони бувають двох видів — прямокутні і гострокінцеві. Досить ефективні металеві та пластикові рейки із щітками.

Двері міжкімнатні

Прямокутна стрічка з піноматеріалу; остроконечная стрічка з піноматеріалу; пластикова трубка; клиноподібна планка; планка зі щіткою

Регулювання двері. Якщо заїдає верхній або нижній краї дверей, то обробіть їх рубанком або шкіркою. При заїдання бічної сторони, на якій встановлено замок, можна вирішити проблему за допомогою прокладки з дерева або пластику. Підкладіть шматок дерева під двері, відкрутіть підставу петлі й підкладіть під нього прокладку; після цього знову закріпіть петлю. При цьому дотримуйтесь правилом: якщо заїдає верхня частина дверей, то прокладка ставиться під підставу нижньої петлі й навпаки. Якщо заїдає край дверей з петлями, то встановлюйте прокладку в тій петлі, яка розташована ближче до місця заїдання.

Двері міжкімнатні

Установка клиноподібної планки. Відріжте планки за розмірами, щоб їх можна було встановити у верхній частині дверного отвору і з боків. Верхні кінці вертикальних планок і обидва кінці верхньої планки зріжте під кутом 45 °. Не забудьте вирізати прорізи для петель і дверного замка. Після цього прибийте планки, як показано на малюнку внизу.

Двері міжкімнатні

Установка зовнішніх планок. Відріжте верхню і бічні планки по необхідних розмірах і встановіть їх у дверний проріз, як показано на малюнку. Нещільно прикрутивши планки шурупами, перевірте, наскільки щільно прилягає двері: в ідеалі між дверима і планками повинен проходити аркуш паперу. Після цього щільно закрутіть всі шурупи.

Ущільнення нижній частині дверей

Зовнішні двері слід ущільнювати завжди, при цьому нащельні рейки прибиваються до внутрішньої лицьової поверхні двері. Якщо потрібно підтримувати в одній з кімнат оселі більш високу температуру, то її двері теж слід ущільнити із зовнішньої або внутрішньої сторони. Нащельні рейки дуже різноманітні, серед них ви завжди знайдете відповідну до ваших дверей. Плоскі порогові рейки (внизу, зліва) складаються з алюмінієвого або пластикового підстави, на якому кріпляться щітки або пластини з гуми.

Такі рейки підійдуть як для внутрішніх, так і для зовнішніх дверей. Рейки зі щітками рекомендується використовувати для ущільнення ковзних дверей, оскільки інші види рейок будуть перешкоджати ковзанню. Деякі щітки мають пластиковий щиток, який перешкоджає проникненню вологи: зрозуміло, що такі рейки використовуються для ущільнення зовнішніх дверей. Комбіновані рейки (внизу, в центрі) складаються з двох частин нейлонової щітки та металевої планки. При цьому щітка кріпиться до дверей, а планка — на порозі. Зовнішні двері оснащуються спеціальними рейками, форма яких не дозволяє воді проникати в будинок (внизу, справа). Канавка, вирізана в подібній рейці, не дає воді проникати знизу.

Двері міжкімнатні

Установка плоскою порогової рейки

Як закріпити рейку. Виріжте рейку по ширині дверей і прикрутіть її до нижньої частини дверей шурупами. Рейка повинна бути якомога ближче до підлоги або порога, але не перешкоджати руху дверей. Багато рейки мають довгасті отвори для шурупів, що дозволяє легко проводити регулювання.

Установка комбінованої рейки

Як закріпити металеву планку. Обріжте планку і щітку по довжині порога. Прикрутіть планку шурупами, як показано на малюнку; простежте за тим, щоб нависає край планки був звернений усередину дверного отвору.

Двері міжкімнатні

Як встановити щітку. Встановіть щітку так, щоб вона створювала легкий тиск на планку.

Використовуючи шурупи, прикрутіть щітку в нижній частині внутрішньої лицьової поверхні двері.

Двері міжкімнатні

Установка рейки на зовнішніх дверей

Двері міжкімнатні

Як закріпити рейку. Вирізавши рейку підходящої довжини, розташуєте її так, щоб двері вільно відкривалися і закривалися. Нижня частина рейки повинна бути урівень (або вище на пару міліметрів) з нижнім краєм дверей. Закривши двері, зміцните рейку із зовнішньої сторони шурупами або цвяхами.

Використовуйте шурупи або цвяхи, що не піддаються іржі. Щілина між рейкою і поверхнею дверей закрийте наповнювачем, це запобіжить гниття дерева.

Двері міжкімнатні

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*