Фундамент з блоків ФБС

Збірні фундаменти з блоків ФБС можуть закладатися в наступних випадках:

— Терміни будівництва стиснуті за часом (фундамент з блоків можна скласти за 1-2 дні і відразу приступати до зведення стін на його основі; на відміну від фундаменту з монолітного бетону, якому потрібен час, щоб набрати достатню міцність);-

Використання не надто кваліфікованої робочої сили (монтаж блоків ФБС здійснюється досить просто- немає необхідності в’язати арматурний каркас)

Фундамент з блоків ФБС

Крім цього, вагомою перевагою є економічність монтажу: фундамент з блоків ФБС при однаковій глибині закладання обійдеться дешевше, ніж монолітний. Можна заощадити на фундаменті й більше, якщо:

 

    — Використовувати б / у блоки ФБС- Звести збірний переривчастий фундамент

 

Блоки ФБС випускаються декількох типорозмірів: завдовжки 780, 1180 і 2380 мм; шириною 300, 400, 500 і 600 мм. Висота всіх типів блогів становить 580 мм. На бічних гранях блогів є спеціальні пази, що заповнюються розчином у процесі монтажу.

Перший ряд блоків ФБС потрібно поставити на компенсаційна підставу з крупнозернистого піску товщиною 10-15 см. Для цього з брусків 50 * 100 мм виготовляється рамка шириною на 20 см більше, ніж ширина підошви фундаменту. За нівеліру рамка встановлюється горизонтально і заповнюється піском. Пісок змочується і трамбується; всі надлишки видаляються за допомогою будь-якій рівній рейки.

 

Спочатку встановлюються кутові блоки зовнішніх стін.

Для цього на піску проводяться лінії, по яких потрібно встановити блоки. Блок встане строго за рівнем, якщо підстава насипано якісно. Можна здійснити монтаж навіть удвох, використовуючи шість нескладних команд (вантаж вгору- вантаж вниз, стріла вгору- стріла вниз, стріла вправо- стріла вліво).

 

Спочатку викладаються зовнішні стіни, потім внутрішні. Вертикальні шви ретельно забиваються розчином. На місце доборного блоку краще залити монолітну плиту (установка цілого блоку- досить трудомістке завдання).

 

Кожен наступний ряд блоків викладається на розчинну постіль товщиною не менше 1,5 см.

Перев’язка вертикальних швів повинна бути 25-60 см. Можлива перев’язка буде тим менше, чим краще властивості грунту на будівельному майданчику. Якщо в якому-небудь місці вимога по перев’язці нездійсненно, то на даній ділянці фундаменту необхідно закласти кілька шматків арматури діаметром 8-10 мм, або кладочну сітку. Важливо не забути залишити у фундаменті отвори під введення води і відведення каналізації.

Блоки довжиною 2380 мм. мають основний пріоритет при зведенні стрічкового збірного фундаменту, тому що чим менше вертикальних швів буде у фундаменті, тим вище буде його міцність, тим швидше здійснитися споруда і тим менше будуть витрати на його монтаж.

 

Оскільки міцність матеріалу блоків ФБС більше міцності цегли, ширина стін, що зводяться на такий фундамент, може бути більше ширини самого збірного фундаменту. Однак потрібно врахувати, що звис цегляної кладки обмежений: при свесе з одного боку- не більше 10 см; при свесе з обох сторін- не більше 6 см на одну сторону.

 

У разі слабких грунтів необхідно збільшити ширину підстави збірного фундаменту.

У такій ситуації є дві альтернативи:

 

    — Викласти перший ряд з фундаментних блоків-подушок- Залити під фундамент з блоків ФБС монолітну бетонну плиту

 

Якщо будинок будується без підвалу і на грунті, що володіє хорошою несучою здатністю, то можна звести переривчастий збірний фундамент. У цьому випадку блоки ФБС укладаються з проміжками, які потім заповнюються грунтом з пошаровим трамбуванням. Така методика дозволяє заощадити до 20% блоків.

 

Проміжки між блоками ФБС при зведенні збірного переривчастого фундаменту не повинні перевищувати 70 см. Використання такого фундаменту допускається лише для будинків не більше 2-х поверхів з полегшеної кладки (наприклад, саману).

Перед зведенням подібного типу фундаменту варто звернутися до професійних інженерам і архітекторам.

 

Збільшення міцності фундаменту на слабких грунтах може бути здійснено за допомогою встановлення по верхньому ряду блоків залізобетонного пояса товщиною 20-30 см, каркас якого в’яжеться з чотирьох прутків діаметром 10 мм.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*