Гіпс Що ж таке гіпс?

Гіпс — це мінерал, що представляє із себе сульфат кальцію, змішаний з водою. Він застосовується при виробництві в’яжучих речовин, штукатурного гіпсу, естрихгіпс, гіпсовий цемент, а також для отримання сірчаної кислоти.

Цей матеріал — унікальний. Його унікальність пояснюється тим, що при нагріванні породи, що міститься в гіпсі вода випаровується, і камінь легко перемелюється в порошок.

Гіпс Що ж таке гіпс?

Гіпс прекрасно протистоїть вогню і воді, до того ж погано пропускає холод і тепло. Його у великих кількостях використовують при будівництві для облицювання стін. Гіпсові блоки і цеглу можна розпилювати і прибивати, як дерев’яні дошки.

Існує напівпрозора різновид матеріалу, звана селеніт, і інша, відмінна особливим блиском, відома як алебастр.

Суміш гіпсу з невеликою кількістю цементу і деяких інших компонентів утворює легкий будівельний матеріал, званий штукатуркою. Він застосовується в якості будівельного матеріалу і для штукатурення стін і стель з часів стародавнього Єгипту. Він широко використовується при зведенні сучасних будівель.

Гіпс Що ж таке гіпс?

Але, застосовуючи гіпс в якості штукатурки, було відмічено, що через деякий час можлива поява тріщин на стінах. Вирішив цю проблему Августин Сакетт. 22 травня 1884 він отримав патент на свій винахід: машину з виробництва паперових дощок. Це і був перший прообраз гіпсокартону.

Гіпсокартон Августина Сакетт являв собою десяток шарів паперу склеєних між собою гіпсом. Через деякий час його винахід удосконалив інший американський інженер Кларенс Утсман.

В даний час відомо кілька видів гіпсокартону: звичайний, пожаростойкий, вологостійкий, підвищеної міцності і т.д. З гіпсу виготовляються стінові панелі, панелі підвісної стелі, ліпнина. Гіпсокартон став ідеальним замінником фанери і ДСП при влаштуванні міжкімнатних перегородок.

Всі вироби з гіпсу виходять кремово-білі, при необхідності їх можна пофарбувати в будь-який колір, попередньо загрунтувавши їх.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*