Глибина промерзання грунту

Зведення майбутнього житла починається з закладки надійного фундаменту, адже саме від міцності фундаменту залежить подальша доля будинку. Руйнування конструкційної структури фундаменту може спричинити за собою багато неприємностей, таких як тріщини в стінах, прекос будинку і т. п.

 

Глибина промерзання грунту

 

Основним чинником, що визначає міцність фундаменту, є глибина його закладення, яка, у свою чергу, визначається глибиною промерзання грунту. При замерзанні води, що знаходиться в грунті, загальний його обсяг збільшується, що призводить до випинання грунту догори.

Через неоднорідність складу грунту по всій площі будівельного простору грунт на різних його ділянках буде випинатися неоднаково, що спричинить за собою руйнування фундаменту.

Від чого ж залежить глибина промерзання грунту? У першу чергу від клімату даної місцевості. Так само вагому роль відіграє вид (склад) грунтів. Для кожного регіону показники нормативної глибини промерзання різних видів грунту будуть різними. Можна легко їх знайти, ввівши відповідний запит у будь-яку пошукову систему в мережі Інтернет.

У Будівельних Нормах і Правилах (Сніпах) є рекомендація по заставлянню фундаменту трохи нижче глибини промерзання: для піщаних грунтів- на 10 см, для глинистих грунтів- на 25 см. Багато забудовників, не дивлячись на це, не витримують встановлену СНіПами глибину закладення фундаменту і роблять її на 30-40% менше (що, однак, є прийнятним), особливо при будівництві одноповерхового будинку.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*