Глибина закладення каналізації — інструкція

При прокладання трубопровідних систем в російській дійсності необхідно враховувати погодні та кліматичні умови. Справа в тому, що в кожному конкретному регіоні існує певна глибина промерзання грунту. Промерзлий грунт негативно впливає на труби і може пошкодити їх. В результаті вам доведеться шукати розумний компроміс між глибиною закладення каналізації і необхідністю мінімізувати витрати на риття траншей і прокладку трубопровідної системи.


глубина заложения канализации в частном доме

Глибина закладення каналізації в приватному будинку

Шукаємо поєднання надійності та ціни

Будь-яка будівельна робота грунтується на інженерному розрахунку, який, в свою чергу є розумним поєднанням необхідної надійності та ефективності споруди і ціною, яку доведеться заплатити за його споруду.

прокладка наружных канализационных труб

Прокладка зовнішніх каналізаційних труб

Так, основними способами прокладки зовнішніх трубопроводів каналізаційних систем є відкритий і закритий. Труба каналізації може укладатися в траншею як просто на утрамбовану піщану подушку, так і на спеціальний лоток, який може бути виконаний з різних матеріалів.

У тому випадку, якщо між поверхнею труби і грунтом існуватиме перепона у вигляді лотка — обладнання прослужить набагато довше, але такий підхід збільшить вартість проведення робіт.

Параметри, що визначають глибину залягання труби каналізації

Отже, що б розрахувати, на якій глибині слід розмістити труби каналізаційної системи, вам доведеться врахувати наступні чинники :

    Глибину промерзання вашого типу грунту у вашому регіоні, Місце розташування і глибину залягання септика або колектора, Міцність стінок використовуваних труб, Можливі навантаження на труби, що передаються з поверхні землі.

прокладка канализационной трубы

Прокладка каналізаційної труби

Одним з основоположних чинників є глибина промерзання грунту. Вона визначається виходячи з типу грунту і кліматичних умов вашого регіону. І може істотно різнитися.

Однак, в залежності від перерізу труб глибина їх закладення, що залежить від рівня промерзання може бути зменшена. Так, укладання труб великого перерізу автоматично зменшує глибину їх залягання відразу на півметра, що призводить в до того, що для московського регіону глибина залягання складе 1,1 метра, а для сочи — практично у поверхні.

Однак, ці показники використовуються в основному при прокладанні великих інженерних мереж для багатоквартирних будинків.

При проектуванні і монтажу автономної каналізаційної системи в приватному будинку на заміській ділянці використовується зазвичай безнапірна система, в якій стічні води рухаються самопливом, під впливом гравітації. Для забезпечення руху стоку труби розміщуються під ухилом, внаслідок чого при розрахунку глибини залягання доводиться враховувати і цей фактор.

Зробимо розрахунок глибини залягання труб для приватної каналізації в московському регіоні. Труби великого діаметру там можна розміщувати на глибині 1,1 метра. При цьому припустимо, що станція автономної очистки знаходиться в 20 метрах від нашого будинку.

Таким чином, приймаючи до уваги оптимальний ухил каналізаційного трубопроводу в 2 сантиметри на погонний метр ми отримуємо глибину розташування вхідного патрубка системи очистки в 1,5 метра і це в тому випадку, якщо ділянка має ідеально рівний рельєф.

Якщо формувати септик самостійно із залізобетонних кілець, то в цьому випадку глибина його дна досягне 2,7 метрів, а в тому випадку, якщо буде використовуватися автономна установка очищення промислового виробництві — величина занурення залежатиме від її геометричних габаритів.

канализационная труба от дома до колодца

Каналізаційна труба від будинку до колодязя

Будь-які земельні роботи мають певну ціну (або тривалість часу, якщо ви їх виконуєте самостійно. Між тим, заглиблення каналізаційної системи нижче рівня промерзання грунту може виявитися і недоцільним. Причиною цьому служать наступні фактори :

    Каналізаційні стоки від життєдіяльності в житло має позитивну, кімнатну температуру, так що ймовірність замерзання каналізаційних стоків, особливо при невеликих лінійних розмірах стоків залишається невисокою. Якщо ж каналізаційна система не працює то в ній і нема чому замерзати (на відміну від системи водопостачання, в якій постійно знаходиться вода під тиском, Крім того, септик або очисне обладнання самі по собі є джерелами тепла, які виділяється в результаті життєдіяльності мікроорганізмів.

Внаслідок впливу цих чинників глибину закладення каналізаційної трубопровідної системи можна зменшити. Для російської середній смуги її можна заглибити на величину до 70 сантиметрів, що дозволить системі ефективно функціонувати навіть в зимовий період. Висновок з дому каналізаційного стоку слід розташовувати на глибині не менше півметра, так як тепло від будинку вносить додатковий нагрів труб.

Підключення до централізованої мережі

При підключенні до магістральної каналізаційної мережі, крім глибини замерзання виникає і фактор глибини точки підключення до центрального колектору. Отже, для розрахунку системи, глибини точки виходу з дому слід чітко знати місце розташування вхідного патрубка приймального каналізаційного колектора. У тому випадку, якщо вам не вдається

Якщо ж планується підключення каналізації до центральної мережі, то основним фактором, який впливає на глибину прокладки, є розташування точки підключення. Якщо прокласти свій трубопровід нижче точки розташування центрального колектора, то система працювати не буде, оскільки рідина не зможе переміщатися самопливом.

Існує два варіанти вирішення цієї проблеми:

    Ви можете оснастити свою каналізаційну систему напірним насосом, який буде подавати стічні води до точки примикання до магістрального колектору. Звичайно, в цьому випадку до системи доведеться підводити енергоживлення і в разі відключення електрики можливе утворення засмічень. Також трубопроводи каналізаційної системи можна утеплити. Це можна зробити як покриттям труб теплоізоляційним матеріалом, так і організацією утеплення, чинного від електричної мережі або від системи гарячого водопостачання (якщо така є).

У будь-якому випадку, якщо ви укладаєте труб в грунт відкритим способом без застосування захисних лотків, то слід провести їх гідроізоляцію. На трубах може збиратися конденсат, який в перебігу короткого проміжку часу призведе в непридатність теплоізоляційний шар.

Також утеплення труб пасивним способом або активним із застосуванням гріючих кабелів слід виробляти в регіонах з особливо холодними кліматичними умовами. В таких регіонах не має сенсу поглиблювати каналізаційні трубопроводи нижче рівня промерзання грунту, так як він може досягати десятків метрів. В цьому випадку без активного прогрівання каналізаційних труб не обійтися.

учитываем прочностные характеристики труб

Враховуємо характеристики міцності труб

Ще одним фактором, що впливає на розрахункову глибину прокладки каналізаційної системи є міцність застосовуваних труб. Найбільш популярними останнім часом є труби каналізації з полівінілхлориду, які відмінно поєднують розумну ціну і високу якість.

Але врахуйте, що пластикові труби мають певні обмеження на використання, які повинні бути описані в характеристиках виробника. Труби, які рекомендується використовувати для прокладки зовнішньої каналізації, як правило мають більш міцні стінки, так як на них виявлятиметься активнішу зовнішню дію.

Так, якщо ви плануєте монтувати каналізаційний трубопровід з великою глибиною залягання, над якою проходитиме дорога або активно використовуваний ділянку місцевості — то має сенс вибрати спеціалізоване обладнання. Такі навантаження може витримати, наприклад двошарова гофрована труба, виготовлена з високоміцного поліетилену.

Відрізнити такі вироби з підвищеною міцністю від звичайних каналізаційних труб можна по оранжево — коричневому кольору, який формується від присутності спеціальних присадок, що підвищують жорсткість вироби. Такий трубопровід можна поглиблювати під земля на три метри.

проводим земляные работы по прокладке канализации

Проводимо земляні роботи з прокладання каналізації

Залежно від обсягу земляних робіт ви можете використовувати як ручний, так і механізований метод прокладки труб каналізації.

При великій глибині заставляння і використанні трубопроводів з великим перетином має сенс застосовувати екскаватор, ширина ковша якого дозволить укласти трубу разом з фіксуючим лотком.

У тому ж випадку, якщо прокладати каналізаційну систему доведеться на ділянці з щільною забудовою — то альтернативи ручному способу копки траншей не існує.

У кожному разі, при використанні ручного або механічного способу не забудьте, що глибина сформованої траншеї повинна бути як мінімум на півметра нижче, ніж розрахункова глибина залягання труб. Ці 50 сантиметрів використовуються для створення піщаної подушки.

Порядок монтажу зовнішнього каналізаційного трубопроводу

Після створення траншеї ручним або механічним способом на її дні формується піщана подушка товщиною близько півметра.

Радом на грунті викладаються необхідні елементи трубопровідної системи (самі, труби, з’єднувальні фітинги, лотки і так далі),

Починаючи від фундаменту формуємо трубопровід. Бажано, щоб місце виводу загального стоку каналізації було створено ще при литві фундаментного підстави. В іншому випадку вам доведеться виводити трубу через бетонну стіну.

При з’єднанні елементів каналізаційної системи використовуйте силіконову змазку. Як правило, пластикові труби з’єднуються без застосування додаткових кріплень.

При організації повороту трубопроводу застосовуйте фасонні з’єднувальні деталі.

У тому випадку, якщо загальна довжина трубопроводу каналізації перевищити 12 метрів — необхідно створити проміжний інспекційний колодязь.

Після з’єднання всіх труб проведіть тестове випробування системи при різний параметрах, з використанням максимального навантаження. При цьому ви не тільки з’ясуєте правильність формування кута нахилу труб, але і перевірите герметичність системи.

При проведенні зворотної засипки бажано заповнити трубу водою. У будь-якому випадку ретельно утрамбовувати грунт або пісок тільки по сторонам труби, не роблячи цієї операції над її верхом.

Товщина шару піщаної засипки системи над трубою не повинна становити менше 15 сантиметрів. Тільки після формування цього шару приступають до зворотній засипці грунтом.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*