Грунтові води — головний ворог при будівництві фундаменту

Для того, щоб визначити рівень грунтових вод досить буде заглянути в будь колодязь, розташований поблизу (саме грунтові води наповнюють колодязі). Якщо колодязя немає, то потрібно викопати свердловину глибиною 2-2,5 метра. Це можна зробити за допомогою звичайного садового бура.

За ступенем заповнення свердловини водою можна буде судити про рівень грунтових вод.

Грунтові води - головний ворог при будівництві фундаменту

Найкраще проводити подібного роду виміри по весні, відразу після сходу снігу, або в кінці осені, в сезон рясних дощів, оскільки рівень грунтових вод може сильно змінюватися, а в цей період досягає найвищої позначки. Коливання рівня можуть бути великі і складати 2,5-3 метри.

Якщо поблизу з ділянкою забудови вже є побудовані будинки, то варто поцікавитися у їх господарів про випадки підтоплення, стані підвалів (якщо вони є), слідах цвілі і сольових відкладень і т. д.

 

Однією з ознак високого залягання грунтових вод може бути наявність неподалік від ділянки забудови болота, озера, невеликого струмка або річечки і т. п. Багато рослини, такі як мати-й-мачуха, осока, хвощ, також вказують на високий рівень грунтових вод (повний список Ви можете знайти в мережі Інтернет, ввівши потрібний запит в будь-яку пошукову систему).

Грунтові води є найлютішими ворогами підвальних приміщень, тому якщо Ви маєте намір будувати підвал, то ідеальним для Вас буде залягання грунтових вод на глибині 4,5 і більше метрів. Якщо вода знаходиться вище даної позначки, то варто подбати про штучне зниження рівня грунтових вод та гідроізоляції підвального приміщення.

Ризик підтоплення підвалу при заляганні грунтових вод вище позначки в 2 метри дуже великий, тому варто відмовити від забудови підвалу.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*