Які труби краще використовувати для теплої підлоги

Тепла підлога привносить в будинок комфорт і затишок, дозволяє забути про протяги і частих застудах. Така замкнута герметична система може бути додатковим або основним видом опалення приміщення. Але щоб тепла підлога прослужив довго, необхідно врахувати

всі нюанси при монтажі. Важливий чинник — вибір труб.

какую трубу использовать для теплого пола

Яку трубу використовувати для теплої підлоги

Види монтажу

Труби укладають трьома способами :

    — за допомогою бетонної стяжки (бетонна) ; — труби укладають без використання цементу, при цьому фінішне підлогове покриття спирається на алюмінієві листи і влагопоглощающий шар зі спіненого поліетилену або картону (настильна) ; — труби для монтажу теплої підлоги настилають на дерев’яні лаги підлоги або на чорнові підлоги.

Вимоги до труб

Так як монтаж теплої підлоги — не найпростіший процес, опалювальні труби (ні в якому разі не можна використовувати труби для гарячого або холодного водопостачання) обов’язково повинні бути довговічними , тобто не піддаватися руйнуванню при перепаді тиску або температури, що виникають хімічних або бактеріологічних навантаженнях. При дотриманні всіх норм експлуатації та монтажу, тривалість служби полімерних і металополімерних труб більше п’ятдесяти років.

До того ж, труби обов’язково повинні володіти надійною ізоляцією і герметичністю , що захищає всю опалювальну систему від окислення.

Труби для теплої підлоги повинні бути еластичними (згинатися вручну), стійкими на вигин (обов’язкова умова для якісного монтажу та розрахунків відстані між трубами), не ламатися і не тріскатися.

Таким вимогам відповідають металопластикові (металлополімерниє) труби, мідні, труби з поліетилену, полібутана, а також зі сталі.

Заборонено використання чавунних труб відповідно до норм.

Рекомендується вибирати труби для теплої підлоги від відомих виробників. Це не тільки є запорукою хорошої якості продукції, але і дозволить в разі шлюбу отримати компенсацію за дефекти.

Труби з металопластику

Металлополімерниє труби виробляють з поліетилену і алюмінію. Вони здатні без руйнування переносити нагрівання до ста десяти градусів (оптимальний нагрів води для системи теплої підлоги не вище 55 ° С), згинатися на необхідний кут (максимальний радіус вигину дорівнює зовнішньому діаметру труби, помноженому на 8) і вельми надійні. Крім того металлополімерниє труби екологічно чисті, стійкі до корозії і хімічно активних середовищ, мають невелику вагу і високі властивості звукоізоляції теплоносія (звук руху теплоносія абсолютно непомітний).

Є й деякі недоліки : зміна температури теплоносія згубно відбивається на стінках труб ; при неодноразовому згинанні труби може відбутися пошкодження алюмінієвого шару ; неприпустимо скручування труб або вигин відносно їхнього осі.

Металопластикові труби виробляють з тонкої алюмінієвої стрічки (товщина 200-400 мкр), яку зварюють методами « внахлест » або « встик » за допомогою ультразвуку. Після чого на зовнішню і внутрішню частину труби на спеціальний клей закріплюють шар поліетилену.

сварка металлопластиковых труб

Зварювання металопластикових труб

Найбільш часто застосовують вироби діаметром 16 і 20 мм. Товщина стінок відповідно 2 і 2,25 мм. При цьому вага 1 метра погонного складає 115 і 170 грам.

Відео — як зігнути металопластикові труби для укладки теплої підлоги

Маркування: на трубах вказують фірму виробника, сертифікат, дату виробництва, діаметр стінок і їх товщину (в міліметрах, рідше в дюймах), величину номінального тиску, порядкове число партії, марку ПЕ (PP-R — поліпропілен, PE — R — ПЕ, PE — X — зшитий ПЕ).

образец маркировки на трубах

Зразок маркування на трубах

Поліпропіленові труби для опалення

Монтаж труб з поліпропілену виробляють лише при температурі повітря не нижче +10 градусів. Головна їхня перевага поряд з низькою вартістю — після термосварки труби стають монолітними. Такі труби дуже міцні, їх термін служби не менше 25 років. Максимальна температура води — 95 градусів. Однак застосовують такі труби для теплої підлоги нечасто зважаючи на їх малого радіусу вигину (що, відповідно знижує рівень обігріву приміщення). При монтажі необхідні спеціальні торцеватели або зварювальні насадки.

Для опалення використовують труби з маркуванням PN25 (армовані перфорованої фольгою з алюмінію). Їх виробляють з зовнішнім діаметром стінок від 21,2 до 77,9 мм і товщиною стінок від 4 до 13,3 мм.

полипропиленовые трубы для отопления

Поліпропіленові труби для опалення

Труби для теплої підлоги з поліетилену (ПЕ)

Ці труби переважніше попередніх, але при монтажі поліетилен легко пошкодити. Найменший радіус згину — 5 діаметрів труби зовнішніх (у труб з поліпропілену — 8). ПЕ труби для монтажу системи тепла підлога максимально витримують температуру води 120 ° С. Для монтажу ПЕ труб необхідно велика кількість кріплення, так як труби не тримають форму після згинання.

Маркування: HDPE — труби з найбільшою щільністю, MDPE — з середньою щільністю, LDPE — з низькою щільністю.

Труби із зшитого поліетилену (PE — X) мають підвищену міцність і стійкістю до деформації? перепадів температури і тиску, такі труби більш гнучкі, легкі, екологічні. Випускають їх з зовнішнім діаметром від 10 до 110 мм, змотатися в бухти по 200 метрів, що знижує кількість швів і спрощує монтаж. При монтажі застосовують фітинги для металопластику та аксіальну техніку.

Поліетилен зшивають за допомогою пероксиду, газу силана або електронів в електромагнітному полі. Спосіб обробки впливає на міцність виробу. Найбільш якісні труби — зшиті пероксидом (маркування PE — Xa).

трубы для теплого пола из полиэтилена (пэ)

Труби для теплої підлоги з поліетилену (ПЕ)

Мідні та гофровані нержавіючі труби

Досить дорогі труби, але максимально довговічні і відповідають всім вимогам монтажу.

Такі труби відрізняються самим меншим радіусом вигину без виникнення дефектів, що робить їх лідерами в монтажі теплих підлог. Мінімальний термін служби — 50 років. Вони можуть витримати підвищення температури води в системі до трьохсот градусів, а тиску до 400 Атм. Мідні і нержавіючі труби не бояться вапнування, корозії, їх не зіпсують гризуни, труби непроникні для газів, мають високу тепловіддачу.

Однак слід пам’ятати про неможливість з’єднання мідних труб з якою-небудь фурнітурою, крім латунної.

медные трубы для теплого пола

Мідні труби для теплої підлоги

Резюмуємо, які труби використовувати для монтажу теплої підлоги, а які ні

Таким чином, підбиваючи підсумок, слід зазначити, що кращі труби для теплої підлоги — мідні. Але вартість самих труб і робіт з їх монтажу, а також трудомісткість процесу відлякує більшість споживачів, що не володіють достатнім для цього бюджетом.

Поширеніші металопластикові труби зважаючи на їх невисокої вартості і легкості монтажу (з’єднання фітингами без зварювання). За кордоном же для системи тепла підлога частіше застосовують труби з пластику, що не мають алюмінієвої прошарку. Вони досить дешеві, але поступаються за якістю металопластиковим і мідним трубам. До речі, про монтаж теплої підлоги від опалення ми писали на нашому сайті.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*