Інструкція по виготовленню столярного верстата самостіно

Коли ми затіваємо ремонтні роботи або ж попросту бажаємо облаштувати свій будинок, то перед нами нерідко виникає цілий ряд проблем та перешкод. І якщо підходити до такого питання професійно, то починати слід саме з правильного обладнання нашого робочого місця. І для того, щоб максимально ефективно проводити всі необхідні роботи по дому, слід в першу чергу подбати про столярному верстаті.


столярный верстак своими руками

Схема столярного верстата

Отже, приступаємо до роботи.

Що нам знадобиться в процесі спорудження?

Для початку визначимо, що столярний верстат — це такий собі різновид звичайного столу, створена для зручності роботи з деревиною. Мінімальна висота для такого верстата — близько 70 сантиметрів.

Зрозуміло, в процесі роботи нам будуть потрібні пиломатеріали. Бажано запастися струганим брусом, попередньо обробленим та виготовленим в єдиному розмірі (для цього знадобиться рейсмусні верстат). Таким чином, істотно полегшиться споруда каркаса конструкції — свого роду підстави всього верстата, який повинен володіти максимальною міцністю. Для фіксації жорсткості нам знадобляться клинові елементи, які будуть забиватися у відповідні отвори на стяжках царги. Подібна нехитра маніпуляція дозволить вам, якщо виникне необхідність, вкрай швидко демонтувати конструкцію.

каркас столярного станка

Верстак — фото

До кожної ніжці повинні бути акуратно підігнані перемички. Для кріплення цих перемичок слід використовувати шурупи, довжина яких становить 6.5 сантиметри. Починаємо з нижніх, а закачуємо верхніми. Існує варіант і більш простої конструкції, в якій не потрібні ніякі пази, а перемички будуть напряму кріпитися до ніжок за допомогою тих же шурупів. У такому випадку вони повинні кілька виступати за ніжку (приблизно на ще одну свою товщину).

Третій етап.

Власне, торцева рама конструкції збирається таким же чином (про що можна судити по зображенню нижче).

элементы столярного станка

Лещата для столярного верстата

собираем верстачные тиски

Прикручуємо лещата до стільниці

Шостий етап.

В кінці можна встановити накладні губки, які призначені для того, щоб оброблювана деталь не ушкодилася в ході обробки. Їх потрібно приклеїти до сталевих губкам.

Можливість демонтажу

Також хотілося б відзначити, що не у всіх випадках має сенс споруджувати монолітну конструкцію. Нерідко людині банально не вистачає місця, тому ще на підготовчому етапі слід з’ясувати, чи буде верстак переміщатися, або ж він встановлюється навіки. Якщо його демонтувати, то він буде займати набагато менше місця.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*