Керамопласт як його монтувати

Ринок покрівельних матеріалів рясніє безліччю назв. Серед них і добре відомі, і зовсім недавно з’явилися в продажу. Керамопласт відноситься до найбільш « молодим» матеріалами, тому багато покрівельники не знають ні його властивостей, ні навіть назви. Спробуємо розібратися в його властивостях і технології укладання.

Розроблений на початку цього століття російський матеріал керамопласт об’єднав в своєму складі кераміку і пластик. В процесі його виготовлення керамічний наповнювач з білої глини змішується з пластмасовим порошком і барвниками. Отримана маса розігрівається і пресується під великим тиском. Сформовані листи керамопласта швидко охолоджуються.

Останнім часом з’явилася нова модифікація цього матеріалу, армована сталевою сіткою. Цей різновид має більш високу міцність на вигин і розрив. Таким чином, у продажу є два різновиди : звичайний і армований керамопласт.

Керамопласт випускається безлічі квітів, листи його можуть бути хвилястими і плоскими, а поверхню листа може бути гладкою і шорсткою. Хвилясті листи мають різну глибину хвилі (3 варіанти), а плоскі імітують керамічну черепицю.

Листи покриття мають різні розміри. Товщина матеріалу може змінюватися від 3 до 5 мм. Ширина листів зазвичай 900 мм, а максимальна довжина — до 2000 мм. Маса листа товщиною 4,5 мм, довжиною 2000 мм і шириною 900 мм 7,5 кг. Крім листів матеріалу в комплект входять вітрові планки, коньковие деталі і спеціальні кріпильні елементи з антикорозійним покриттям і захисними ковпачками.

Властивості керамопласта

Керамопласт має високу міцність на вигин і розрив (особливо армований), а також ударостійкість, стійкий до вологи і до багатьох хімічних речовин. Матеріал не має пір і не поглинає воду, тому відмінно витримує багаторазове заморожування і відтавання, легко обробляється (згинається і ріжеться). Всі ці властивості в поєднанні з низькою теплопровідністю і хорошими звукоізоляційними властивостями роблять його одним з кращих покрівельних матеріалів для російських умов.

Монтаж покрівлі з керамопласта

кровля из керамопласта

Схема укладання осей обрешітки

Монтаж починають з тильної сторони будівлі. Укладання листів керамопласта можна робити двома різними способами :

    в шаховому порядку; зигзагом.

При монтажі першим способом кожен верхній лист збігається по ширині з нижнім. Цей спосіб має недолік : на стику 4- х аркушів товщина покриття значно збільшується і поверхня його спотворюється. Щоб цього уникнути, кути 2- х аркушів зрізають навскіс.

последовательность укладки листов в шахматном порядке

Схема укладання в стик трьох аркушів

Починають роботу з нижнього ряду листів, потім укладають бічній ряд до коника, дотримуючись прямий кут між цими рядами. Після цього монтують інші листи.

Щоб ряд монтажних шурупів проходив точно по середині дошки обрешітки, вздовж дошки натягають шнур.

для точности крепления натягивается шнур

Кріплення проводиться на греби хвилі

Перший лист матеріалу кріпиться 30- ю кріпильними елементами, на всі інші потрібно по 20 шурупів.

схема крепления листов керамопласта к обрешетке

Кріплення коньковой деталі — схема

Конькові деталі встановлюють, з’єднуючи через елемент замка, на всю довжину гребеня. Кожна деталь кріпиться шістьма шурупами з кожного боку. Щоб крила коникових деталей розташовувалися під потрібним кутом, їх прогрівають паяльною лампою зсередини, а потім згинають.

схема крепления коньковой детали шурупами

Вітрова планка — креслення

Монтаж вітрової планки, як і покриття, роблять знизу вгору.

схема крепления ветровой планки

Схема кріплення вітрової планки

На внутрішніх стиках покрівлі в якості ендів використовують оцинковану жерсть, на яку кріплять вітрову планку.

Пол на горищі покривається технічним листом керамопласта, поверх якого укладають утеплювальний матеріал і паропропускні плівку.

Керамопласт — новий покрівельний матеріал, який експлуатується близько 10-ти років. Незважаючи на всі його позитивні якості перевірку часом він ще не пройшов. Але його міцність, екологічність і хороші звукоізоляційні властивості — переваги, які вже не вимагають доказів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*