Котел для лазні своїми руками

Плутаємося ми часто, особливо з різними назвами одного і того ж за принципом дії. Ось і з будівництвом лазні своїми руками, відбуваються неув’язочка, коли в пошукачах шукаєш «зробити котел для лазні своїми руками», а ця бездушна машина видає тобі 1 млн. відповідей на тему «піч для лазні своїми руками».

Але, лякатися не варто, і йти з цієї сторінки теж не поспішайте. Справа в тому, що котел для лазні та піч для лазні — це в принципі одне і те ж.

Котел для лазні своїми руками

Коротко розберемося. Погодьтеся, що складно назвати котлом для лазні викладену для російської лазні за всіма правилами пічного мистецтва, піч для лазні з цегли. Або ніяк не вміщається в наше розуміння печі, зварена з бочки або труби металева конструкція, яка називається котлом для лазні. А адже завдання і те, і інше виконують однакові: опалити приміщення лазні, нагріти воду, камені і створити необхідні умови в побудованій лазні своїми руками.

Основою будь-якої лазні, будь то лазня з бруса, або баня з цегли, або каркасна лазня, є піч. Надалі слово «піч» будемо застосовувати тільки до цегельного спорудження. Отже, для обладнання лазні котлом, є три варіанти дій: купити котел для лазні, викласти піч із цегли, або змайструвати котел для лазні своїми руками.

Купити — це просто, та й не дуже дорого нині, але … де відчуття польоту від розуміння того, що ти здатний на багато що. А «крила виростають» тільки тоді, коли ти розумієш, що можеш не тільки пити пиво і курити, а можеш зробити все сам. Тому, відкинемо в сторону варіант з покупкою котла для лазні.

Виготовити цегляну піч для лазні своїми руками. Це трохи складніше, якщо у вас немає навичок муляра. У цьому випадку проект обійдеться дорожче: цегла, глина, вивчення технології, та й не все може гладко вийти при кладці. А якщо врахувати, що у нас невелика баня на дачі, то цілком буде достатньо виготовити котел для лазні своїми руками з підсобних матеріалів. І, повірте, вийде він не гірше заводського.

Виготовлення котла для лазні своїми руками

kotel_dly_baniВ якості матеріалу, виготовляючи котли для лазні своїми руками, майстрові люди часто використовують 200 л. бочки. Ми візьмемо за основу відрізок товстостінної труби діаметром 51 см. і довжиною від 70 до 100 см. Цей котел буде розрахований на об’єм приміщення 12-15 м3, а значить приблизною площею 3х3 м. З інструментів вам знадобиться домашній електричний зварювальний апарат, «болгарка» з колами по металу. До речі, і можливість потренуватися в осягненні зварювального справи.

Котел для лазні своїми руками

Корпус. Сама труба і є корпусом печі для лазні. Усередині приварити 3 опори з трисантиметрових відрізків з 14мм арматури на 3-х рівнях. Перший рівень — для монтажу дна печі в самому низу, другий рівень — на висоті, яка розраховується виходячи з розміру поддувальной дверцята, наявної в наявності. Третій рівень — близько 20 см. від верхнього краю труби.

Дно печі. Суцільний коло металу не менше 4 мм завтовшки.

Колосники. Максимально товстий металевий круг з прорізами.

Кришка, вона ж і буде опорою для каменів, коло металу товщиною не менше 5мм. У кришці вирізується отвір для перехідного кільця димової труби.

Опори під всі перегородки необхідно розміщувати строго один над одним.

Короб. Отвір для короба з пічної і поддувальной дверками вирізується збоку труби від самого дна. Глибина цього короба залежить від товщини стіни, через яку здійснюється топка печі. Короб всередині ділитися перегородкою, яка розділяє топковий і зольний відсіки і збігається за рівнем з колосникових перегородкою всередині котла.

Монтаж конструкції. Вваривать короб, в корпус, вставляємо дно, колосник і верхню кришку. При монтажі в приміщенні короб, проходячи крізь стіну повинен вийти в топковий відділення або на вулицю. Встановлюємо димову трубу і укладаємо на верхню кришку камені.

Екран. Виготовляється з цегли, або у вигляді стіни, або обкладається весь котел. У нижній частині цегляної конструкції не забудьте залишити отвори для конвекції повітря.

Ось, власне, і все. Ми реально бачимо, що виготовлення котла для лазні своїми руками не становить великої праці, і не вимагає високого польоту інженерної думки. Матеріал, інструмент і бажання. Останнє у вас без сумніву є, коли незабаром ви забили в пошуковик фразу «виготовити котли для лазні своїми руками» і, ось тепер читаєте ці рядки. Ми будемо раді, якщо хоч чимось змогли вам допомогти.

Комментарии закрыты.