Кроквяна система своїми руками

Перший етап: Визначення снігового навантаження на дах.

Для визначення снігового навантаження необхідно вдатися до карти снігових навантажень Російської Федерації (див. малюнок).

 

Кроквяна система своїми руками

 

По карті визначається номер снігового регіону, відповідний положенню будівництва Вашого будинку. По таблиці визначається відповідна регіону снігове навантаження (див. таблицю нижче):

 

Кроквяна система своїми руками

 

Якщо місце забудови знаходиться на кордоні регіонів, то краще вибирати більше значення снігового навантаження (тим самим збільшуючи запас міцності майбутньої даху).

 

Другий етап: Визначення вітрового навантаження на дах.

 

Для цього використовується карта вітрових навантажень Російської Федерації (див. малюнок).

 

Кроквяна система своїми руками

 

По карті визначається номер відповідного регіону та значення вітрового навантаження в даному регіоні. Обчислене таким чином значення вітрового навантаження необхідно помножити на поправочний коефіцієнт (k), величина якого береться з наведеної нижче таблиці:

 

Кроквяна система своїми руками

 

Невелике пояснення по стовпцях таблиці поправочногокоефіцієнта k: А- відкриті узбережжя водосховищ, озер і морів, а також пустелі, лісостепу, степу і тундри; В- місцевості, рівномірно покриті перешкодами, такими як, лісові масиви, міські забудови та т. п.

 

Третій етап: Для подальших операцій необхідна комп’ютерна програма для розрахунку кроквяної система.

Тут наводиться посилання для її скачування: Https :/ / disk.yandex.ru / public /? Hash = Bt% 2BZQZwOuc1Uq8vMKTklUdkayGFOJO7zNnd2Lj3lmAc% 3D . Всі подальші розрахунки проводитимуться програмою автоматично по вводиться даними.

Після розпакування та встановлення програми необхідно відкрити файл «розрахунок кроквяної системи». При цьому перед Вами з’явиться перше вікно «Навантаження» (див. малюнок).

 

Кроквяна система своїми руками

 

Необхідно змінити деякі дані, розташовані в комірках, залитих блакитним кольором:

 

  — У таблиці «Вихідні дані» потрібно змінити кут нахилу ската даху на передбачуваний;- У тій же таблиці необхідно поміняти крок крокв на обраний;- Значення «Нагр. Покрівлі »(навантаження від власної ваги використовуваного покрівельного матеріалу) потрібно вибрати у таблиці нижче (див. таблицю):

 

Кроквяна система своїми руками

 

  — У осередок «Сніг. Навантаження »вписується сума значень вітрового і снігового навантаження, вирахуваних раніше на етапах 1 і 2;- Осередок« Утеплення (манс.) »приймається 0, якщо робиться холодне горище, або залишається без змін, якщо між кроквами буде закладатися утеплювач (опалювальне горищне приміщення);- У таблицю «Решетування» вносяться необхідні розміри обрешітки.

 

(Всі інші навантаження- такі як вага крокв і обрешітки- враховуються програмою автоматично).

 

Якщо в нижній частині документа з’явився напис «Несуча здатність обрешітки забезпечена!», То можна переходити до наступного етапу розрахунку; в іншому випадку необхідно змінити розміри обрешітки чи крок крокв (залежно від Вашого бажання і гаманця, зрозуміло).

Четвертий етап: переходимо у вкладку «Строп. 1 »(розрахунок крокв з двома точками опори).

 

Можна помітити, що всі внесені раніше дані проставлені в таблиці автоматично (так буде і у всіх наступних робочих вкладках).

 

Якщо Ви встановлюєте крокви з двома точками опори, то необхідно внести деякі поправки в даній вкладці:

 

Кроквяна система своїми руками

 

  — На схемі крокви міняємо значення довжини горизонтальної проекції (комірка зазначена блакитним кольором);- У таблиці «Розрахунок крокв» необхідно змінити товщину крокв «В, (задане) на вибране; при цьому потрібно врахувати, що це значення має бути більше зазначеного в комірці Втр (устойч.);- У рядок «Приймаємо Н» необхідно ввести обрану ширин крокв (у см); при цьому вона повинна бути більше значень, зазначених у рядках «Нтр., (прочн.)» та «Нтр., (прогин) ». Якщо все оформлено правильно, то всі написи під схемою крокв стануть «Умова виконана». При цьому в рядку «Н, (за сорт-ту)» з’явиться значення, пропоноване самою програмою (можна прийняти його або вибрати будь-яке інше, відповідне Вам- вибір залишається за Вами).

 

П’ятий етап: Відкриваємо вкладку «Строп.2» (відкриється вікно для розрахунку крокв з трьома точками опори):

 

Кроквяна система своїми руками

 

  — Вносимо зміни на схемі крокв в осередки, залиті блакитним кольором;- Вибираємо розміри перетину крокв за аналогією з етапом 4. З отримав розрахунку важливо відзначити значення згинального моменту і вертикального навантаження, що діють на стійку (ці цифри знадобляться при розрахунку стійок і балок перекриття).- При натисканні вкладки «Арка» відкриється вікно розрахунку кроквяної системи конькової арки (два крокви і затягування).

 

Шостий етап: відкриваємо вкладку «Стійка»:

 

Кроквяна система своїми руками

 

  — Визначені раніше (див. етап 5) значення згинального моменту і вертикального навантаження на стійку вносяться на схему в осередку «N =» і «М =» відповідно (при цьому в дану схему ці значення вносяться в тоннах);- Необхідно також змінити висоту стійки і поставити розміри вибраного перерізу. Якщо внизу з’явився напис «Центральне забезпечено!» І «Внецентр. Забезпечено! », То можна продовжувати розрахунок далі (якщо значення коефіцієнта запасу« Кз »великі, то можна їх і зменшити, але краще залишити як є)

 

Сьомий етап: відкриваємо вкладку «Балка»:

 

Кроквяна система своїми руками

 

 

При внесенні даних у таблиці даної вкладки важливо врахувати, що на балки перекриття одночасно діє розподілене й зосереджена навантаження:

 

  — У таблиці «Розподілена навантаження» необхідно вказати проліт і крок балок;- Необхідно прорахувати у відповідності зі Сніпом значення «Нагр. (Норм.)» та «Нагр. (Расч.)» і взяти їх з запасом (сюди входить власна вага перекриттів, а також експлуатаційна навантаження- люди, меблі, фурнітура тощо);- У рядок «В, задана» вноситься значення ширини вибраного перерізу балок;- У рядках «Н, міцність» і «Н, прогин» відобразяться мінімально можливі висоти перерізу балок, при яких балка не зламається і прогин буде допустимого значення;- У таблиці «Зосереджена навантаження» і «Розподі. + зосередить.» вносяться розміри прольотів і ширина перерізу балок;- У таблицю «Зосереджена навантаження» вноситься значення вертикального навантаження на стійку;- По таблиці «Розподі. + зосередить.» визначається висота перерізу балки.

 

Цим етапом закінчується розрахунок кроквяної системи.

 

Важливо врахувати, що оскільки кроквяні системи в основному складаються з деревини сосни, ялини, європейської або японської модрини, ніяких поправок у розрахункову програму не вносилося. При використанні будь-якої іншої породи деревини необхідно буде підкоригувати розрахунок під відповідну застосовувану деревину.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*