Кронштейн для телевізора (монітора), вибір і установка

Як на жаль часто нам не вистачає місця в наших квартирах і будинках, деколи щоб максимально використовувати простір доводиться вдаватися до альтернатив. Так тумбочку (стійку) під телевізор можна замінити кронштейном на стіну, в цьому випадку ваше підлогове простір залишиться не зворушеним, а оглядовість ані трохи не постраждає, а можливо і навпаки покращитися. У цій статті ми якраз і хотіли розповісти вам про альтернативу установки телевізора на кронштейн який кріпиться до стіни, також дати рекомендації по його вибору.

Як вибрати кронштейн для телевізора (монітора)

Ми розповість про кронштейнах для телевізорів LCD, плазма і LED. Звичайно були і напевно ще є кронштейни і для телевізорів з електронно-променевою трубкою, але цей формат вимирає і наврядчи вже повернеться в наше життя.

І так якщо говорити про стандарти, то всі сучасні телевізори мають на своїй задньої кришки отвори з різьбленням під кріплення, всі вони виконані за стандартом VESA (Video Electronics Standards Association — Асоціація стандартизації відео електроніки). Основними відмінностями для даного стандарту для кріплення кронштейнів до телевізора є відстані між ними, а також діаметр кріпильної різьби.

Так розміри можуть бути 50 * 50, 75 * 75, 100 * 100, 100 * 200, 200 * 200, як правило розмірність між отворами збільшується разом з діагоналлю телевізора який належить повісити на кронштейн.

50 * 50, 75 * 75 і 100 * 100 це кріплення під звичайні настільні монітори, маленькі телевізори до 51 см, починаючи з діагоналі 51-54 см застосовуються розміри 100 * 200 і 200 * 200.

При виборі кронштейна необхідно звернути увагу на діагональ для якої він призначений, хоча насправді це непряма ознака, головне це утримуваний вагу. Зі збільшенням діагоналі зростає вага, а разом з ним і розмірність, жорсткість кронштейна, а відповідно і його міцність. Якщо визначатися напевно, то дивіться крім діагоналі ще й на утримуваний вагу, при цьому найкраще попередньо подивитися вагу свого телевізора в паспорті. «Плазма» як правило більш важка, найлегші LED телевізори.

Варто звернути увагу на місце кріплення кронштейна і ваші вимоги до оглядовості. Так якщо телевізор не буде змінювати свій кут огляду, тобто кронштейн буде не поворотний, то це дещо спрощує його вибір, але не дає можливості в майбутньому хоч скільки «гнучко» відреагувати на зміну інтер’єру кімнати. Якщо ви плануєте змінювати оглядовість, то ваш вибір поворотний кронштейн. Ціна поворотного кронштейна від не поворотного відрізняється незначно, так що краще візьміть відразу поворотний.

Тут важливим показником буде виліт кронштейна і місце установки, так кронштейн може бути з 1 коліном, з 2 колінами. Якщо вам необхідно встановити телевізор на зовнішній кут, то достатньо 1 коліна з консоллю вильоту до 10 см. Якщо це буде рівна стіна, то також досить одного коліна з консоллю від 15 см. При установці телевізора в внутрішній кут, не обійтися без кронштейна з двох колін і вильотом від 30 см в сумі.

Приклад установки буде показаний для кронштейна «Kromax», як правило кронштейни однотипні і алгоритм їх монтажу відповідно аналогічний. І так, маємо набір: кріплення, підстава, консоль. (На фото нижче)

Першим ділом прикладаємо підставу до стіни. Через отвори робимо розмітку для кріплення. При виборі місця зробіть поправку на поворот консольної частини, телевізор для кращого прилягання до стіни як правило буде зміщений щодо заснування, вправо або вліво.

Далі свердлимо отвори і вставляємо пробки.

Прикручуємо підставу до стіни. Основа повинна надійно триматися, адже йому належить тримати ваш телевізор.

Вставляємо консоль в підставу

Прикручуємо до кронштейна телевізор. Тут краще залучити кого-небудь на допомогу, так як тримати телевізор і закручувати кріплення з задньої стінки завдання практично не можлива.

Ось наш телевізор уже на місці, залишилося підключити дроти і звикнути до нового його місцезнаходженням у вашій квартирі.

Комментарии закрыты.