Ломаний мансардний дах

Будівництво мансардним ламаного даху, як і будь-який інший, починається, насамперед, з складання креслення і плану по спорудженню даху. Дану процедуру можна здійснити як вручну (на листку паперу в клітинку), так і на комп’ютері (при відповідних навичках).

Ламана мансардний дах

Отже, робиться креслення стопи будинку з обов’язковим дотриманням масштабу. Далі виробляється креслення (також у масштабі) майбутньої даху будинку. Важливо на цьому етапі роботи визначитися з кутами нахилу скатів, висотою конструкції і розташуванням (а також розміром) віконних прорізів мансардного приміщення.

 

На малюнку нижче представлений рекомендований креслення:

 

Ламана мансардний дах

 

Висота розташування зламу (3,1 метра) забезпечує чистову висоту стель мансардного поверху в 2,5 метра. Кут нахилу бічних скатів- 60 °, а верхніх- 30 ° (до речі, кут нахилу в 60 ° дозволяє не враховувати снігове навантаження при розрахунку кроквяної системи бічних скатів). Дані розміри є рекомендованими і можуть бути змінені за Вашим бажанням.

Наступним етапом у спорудженні мансардним ламаного даху є розрахунок кроквяної системи на міцність (для цього використовується програма, описана в статті «Кроквяна система»). У вкладці «Строп.1» проводиться розрахунок крокв бічних скатів. На цій схемі важливо відзначити значення вертикальної сили реакції у верхній точці крокв (позначена червоною стрілкою вгору) «Q1, кг». У вкладці «Арка» розраховуються крокви верхніх скатів. Тут важливо відзначити значення вертикальної сили реакції в нижній точці крокв «Q, кг». Шляхом складання значень Q1і Q отримуємо зосереджене навантаження N, значення якої використовується при виборі перетину балок перекриття і стійок.

 

Далі переходимо безпосередньо до зведення ламаної мансардного даху.

 

Етап 1: установка мауерлата і балок перекриття.

Детально цей процес був описаний у статті «Двосхилий дах будинку». Відзначимо лише, що за розрахунком перетин балок перекриття взято 100 * 200 мм. і ще одне зауваження: при установки нового даху на старий будинок трапляється так, що після установки балок перекриття при погляді на них зверху вони не формують суворого прямокутника. Це не катастрофа! Однак для зручності проведення подальших робіт необхідно домогтися строгої паралельності сторін утворюється прямокутника; для цього необхідно кілька підкоригувати положення стійок на даху (див. наступний етап).

Етап 2: установка стійок.

 

По двох лініях виставляються стійки (спочатку крайні- з бруса 150 * 100 мм, потім проміжні- перерізу 150 * 50 мм). Відстань між ними не повинно перевищувати 3-х метрів. Всі стійки (як крайні, так і проміжні) необхідно закріпити тимчасовими розпірками. Висота стійок підбирається на 10-15 см вище бажаної чистової висоти стель мансардного приміщення.

Ламана мансардний дах

Етап 3: На стійки зверху укладаються прогони з дошки 150 * 50 мм, після чого встановлюються залишилися відсутні стійки того ж перетину. Отримана конструкція буде виконувати функцію каркаса майбутніх бічних стін мансардного поверху.

 

Ламана мансардний дах

 

Етап 4: на прогони встановлюються і кріпляться затягування (ригеля). Їх перетин розраховується в програмі у вкладці «Балка» в таблиці «Розподілена навантаження». Під кожен ригель приблизно посередині прольоту встановлюється тимчасова підпора (в якості тимчасової підпори можна використовувати дюймовку 150 * 25 мм- вона дозволити спокійно пересуватися по затягувань при установці крокв верхніх скатів, а також зменшить провисання).

Після встановлення всіх затяжок зверху їх скріплюють дошкою (добре підійде 150 * 25 мм); при цьому важливо встановити цю дошку не строго посередині, а приблизно в 20 см в будь-яку сторону.

 

Етап 5: Установка бічних крокв.

 

Ламана мансардний дах

 

Установка бічних крокв здійснюється за аналогією з даною процедурою, описаною в статті «Двосхилий дах будинку».

 

Після установки бічних крокв кріпляться заглушки для утеплювача (див. малюнок нижче).

 

Ламана мансардний дах

 

Етап 6: Установка крокв верхніх схилів даху.

 

За аналогією з процедурою, описаною в статті «Двосхилий дах будинку» виготовляється шаблон крокв (для цього прекрасно підійде обрізок дошки 150 * 25 мм). Робиться це згідно малюнку нижче.

 

Ламана мансардний дах

 

Важливо взяти до уваги, що один з верхніх кутів дошки повинен збігатися з геометричним центром даху.

 

За накресленому шаблоном робиться і встановлюється перша пара крокв (щоб вони не впали, їх краще підперти підкосом (див. малюнок нижче)).

 

Ламана мансардний дах

 

Далі встановлюються інші крокви, причому наступні пари крокв у відсутності обрешітки можна скріпити дюймової дошкою (див. малюнок).

 

Ламана мансардний дах

 

Етап 7: Нашивка підвіски.

 

Для запобігання провисання ригелів нашивається підвіска (дошка 150 * 25 мм). Як це зробити показано на малюнку нижче.

 

Ламана мансардний дах

 

Етап 8: Установка каркаса фронтону і його обшивка.

 

По закінченню всіх зазначених кроків у спорудженні мансардним ламаного даху повинно вийти щось, показане на малюнку.

 

Ламана мансардний дах

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*