Металевий мангал покрокова інструкція по збірці

Соковитий і ароматний шашлик — незамінний атрибут літнього відпочинку на природі. На дачі можна приготувати м’ясо на грилі або в грубці — барбекю

Металевий мангал

Необхідні матеріали

Для мангала розміром 60х30х20 см необхідні:

    Лист заліза товщиною 2-3 мм з розмірами 60х60 см ; Обрізки півдюймової металевої труби ; Арматурні стрижні O12- 4 штуки завдовжки близько 80 см для виготовлення ніжок.

З інструменту вам стане в нагоді :

    Болгарка з відрізним кругом ; Зварювальний апарат ; Дрель і свердла по металу 4 мм і 8 мм. Метр і олівець.

Конструкція мангала

Мангал з металу являє собою металевий короб з перфорованими стінками, шириною 30 см і довжиною 60 см або більше — розміри мангала залежать від обсягу одночасно загружаемого шашлику. До короба знизу приварені обрізки труби довжиною 8-10 см. В них вставляють ніжки — арматурні прути з привареними підп’ятниками з металу. Для стійкості ніжки можна попарно скріпити перемичками.

металлический мангал

Конструкція металевого мангала

К П-подібною заготівлі кріплять торцеві стінки за допомогою зварювання, на болти або заклепкі. Еслі стінки кріплять зварюванням, то для більшої міцності шви проварюють з обох сторін. Отриманий короб ставлять догори дном і розмічають отвори в бічних стінках. Для цього проводять пряму подовжнюлінію на бічних стінках на відстані приблизно 5 см від дна мангала, на лінії через рівні проміжки в 5-8 см відзначають центри майбутніх отворів. За допомогою керна набивають центри, після чого просвердлюють їх свердлом з діаметром 4 мм. Просвердлені отвори рассверливают до діаметра 8-12 мм.

Перевертають мангал вниз дном і виконують за допомогою відрізного круга і болгарки пази трикутної форми на бокових стінках на відстані 10 см. Глибина пазів — 2-5 см. До днища мангала приварюють відрізки півдюймової водопровідної труби довжиною 8-10 см. Вони можуть грати роль опор або служити гніздами для ніжок з арматури. Ніжки з арматурного прутка роблять такої висоти, щоб шампури при смаженні м’яса були на рівні опущених рук. До ніжок знизу можна приварити підп’ятники з обрізків металу, щоб вони не провалювалися в грунт.

Наведена конструкція мангала — полуразборная, у неї знімаються ніжки, але короб мангала залишається цілісним. Можна зробити повністю розбірний мангал, кріплення його деталей здійснюється за допомогою пазів і засувок. Його конструкція приведена на малюнку, а збірки і розбирання подібного мангала показана у відео.

полуразборная конструкция мангала

Полуразборная конструкція мангала

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*