Міжкімнатні двері

Міжкімнатні дверіМежкомнатние двері — це той елемент інтер’єру, який присутній у кожному приміщенні. Однак завдяки різноманітності їх кольору, фактури, а також матеріалів, з яких вона виготовляється, двері не роблять інтер’єр повсякденним, а навпаки, здатні надати йому індивідуальність і неповторність.

Міжкімнатні двері

Двері можуть виготовлятися їх дерева, пластика, металу, скла та композиційних матеріалів. Дерев’яні двері вписують в інтер’єр житлових кімнат найкраще. Найпоширенішими є двері з вишні, дуба, горіха, клена. Будь-який вид дверей має свої переваги і недоліки. Прочитавши цю статтю, ви зможете краще визначитися з тим, які двері підходять саме для вас.

Двері фільончасті з масиву твердих порід цінної деревини

Існує дві технології виробництва таких дверей. По першій конструкції всі елементи дверей кріпляться один до одного за допомогою самоблокирующихся шипових з’єднань, без використання клею. Такі двері здатні прослужити людині сторіччя, так як термін їхнього використання обмежений лише часом життя деревини, а це декілька сторіч. Двері, створені за іншою технологією, коли деякі елементи кріпляться один до одного на клей, менш довговічні, але, тим не менш, термін їх служби досить значний. Фільончасті двері вважаються дуже престижними, так як при їх виготовленні використовуються такі дорогі породи дерева як тик, дуб, горіх, граб різні і тропічні породи. Двері фільончасті з масиву твердих порід цінної деревини коштують досить дорого і добре виглядають тільки у відповідному, багатому інтер’єрі.

Двері фільончасті з деревини м’яких порід

Сьогодні фільончасті двері з деревини м’яких порід мають досить широке поширення. Так, чудово поєднуючись з меблями з сосни з сучками, вони використовуються для створення інтер’єру в стилі «Кантрі». Однак у міській квартирі такі двері виглядають не зовсім добре, до того ж, вони не дуже підходять до її мікроклімату. Тому краще використовувати дані двері в заміських котеджах.

Двері фільончасті з комбінованих матеріалів

Міжкімнатні двері

Такі двері складаються з різних матеріалів, і тому технологія їх виготовлення складніше, ніж біля дверей, перерахованих вище. Невеликі кількість цінних порід, які потрібні для виготовлення таких дверей, значно знижує їх вартість. Цінні породи використовуються при створенні таких дверей не в якості масиву, а у вигляді шпону товщиною 0,5-0,65 міліметрів. В результаті цінні породи дерева на таких дверях показані у всій красі, але при цьому, потрібно їх не так багато. Візуально розрізнити фільончасті двері з комбінованих матеріалів і з масиву твердих порід цінної деревини зможе лише досвідчений фахівець, настільки вони схожі. Комбіновані матеріали виготовляють з масиву дешевої деревини, обклеєного з двох сторін матеріалом MDF або HDF. Це призводить до збільшення стійкості двері до температурних і вологісним коливанням.

Після того як шпон цінних порід дерева наклеюється на MDF, виріб обробляють різними просоченнями і лаками — ті ж операції проводять і при виробництві дверей з масиву твердих порід цінної деревини. Термін служби дверей з комбінованих матеріалів не так довгий, як у тих, що виготовляються з твердих порід цінної деревини, однак прослужити близько 50 років вони цілком здатні.

В результаті такої комбінації якостей у фільончастих дверей з комбінованих матеріалів з’являються відразу три незаперечних переваги: ;1) оптимальне співвідношення ціна-якість-термін служби, 2) відсутність проблем при експлуатації (навіть самі несприятливі температурні і вологісні умови не призведуть до псування двері), 3 ) завдяки витонченій фактурі цінної деревини, двері виглядає багато і престижно.

Двері щитові

Міжкімнатні двері

В даний час щитові двері є найпоширенішими на будівельному ринку: майже 90% дверей, що продаються у всіх розвинених країнах, відносяться саме до них. Їх виробництво зробило доступними недорогі і одночасно гарні двері для кожного. Поняття щитові двері включає в себе найрізноманітніші види дверей, виготовлених на основі щита, з різними способами обробки і декорування. Виділяють щити, цілком заповнені дерев’яними смугами ДСП або брусками (рейками), а також щити з мелкопустотним заповненням 1) дерев’яними смугами ДСП або брусками (рейками), 2) шпоном або картоном, 3) фанерою або твердої ДВП.

Щити з мелкопустотним заповненням застосовуються для виготовлення звичайних міжкімнатних дверей. Цілком заповнені щити використовуються при необхідності посилених дверних полотен. В даний час на технологічних лініях використовується заповнення сотих з картону, зовні нагадує бджолині стільники. Така конструкція є оптимальною по співвідношенню міцність-маса. Мелкопустотним заповненням фанерою або ДВП може здійснюватися тільки за допомогою ручної роботи. Такий метод використовується на невеликих підприємствах і в кустарних майстернях. Діапазон якості та вартості щитових дверей дуже широкий. Вирішальне значення на ціну щитових дверей надає їх фінішна обробка. Крім цього, важливу роль грають якість і товщина MDF, а також картону та розмір комірки стільника.

Не варто думати, що двері з масиву виробляється з одного суцільного шматка дерева. Подібне виготовлення неминуче призвело б до того, що під впливом перепадів температури і рівня вологості двері деформувалися б і потріскалася. Масив являє собою склеєні дерев’яні бруски, які утворюють конструкцію, застережливу викривлення. Для того щоб двері з масиву були якісними і прослужили своєму власникові довгий термін, необхідно ретельно дотримувати всі необхідні технології і уважно підходити до якості деревини. У Росії виробництво подібних дверей утруднюється тим, що через нерівномірного росту дерев, пов’язаного з різкими перепадами літніх і зимових температур. В результаті дерева, що виростають в нашій смузі, мають неоднорідну деревину, а також значне число сучків і прожилок. У зв’язку з цим, дерева з кращою деревиною виростають тільки за кордоном, а їх вирощування в Росії досить важко, оскільки воно вимагає підтримки одного рівня вологості. Однією з найбільш відповідних країн для вирощування деревини є Іспанія, де навіть сушка деревини здійснюється природним шляхом на відкритому повітрі. Однак двері, виготовлені в цій країні, не розраховані на експлуатації в російській середовищі.

Шпоновані двері нагадують бутерброд з натурального або штучного шпону з серцевиною з цільної плити ДСП. Подібні двері такі ж міцні, як і дерев’яні двері, і до того ж, не піддаються деформації. Вага таких дверей досить значний. Для того щоб зменшити вагу таких дверей, деякі виробники застосовують ДСП із трубчастими порожнинами всередині. Їх недоліком є ;помітне зниження звукоізолюючих якостей дверей. Тому кращим рішенням будуть двері плити ДСП з нерівномірним розподілом щільності, які поступово ущільнюються з наближенням до поверхні. Двері на основі ДСП можуть бути як гладкими, так і фільонками. Комбіновані конструкції, які облицьовані шпоною, мають обв’язку з масиву по всьому периметру полотна. Це здійснюється за допомогою квадратного бруска зі стороною, рівною товщині дверей, який кріпиться до елементів конструкції.

Фінішна обробка штучними матеріалами з фінішним шаром

Подібна обробка поверхні відносно проста: на полотно наклеюється матеріал — однотонний або з яким-небудь малюнком. На цьому обробка поверхні завершується, і починаються роботи по обробці крайки. Вартість і якість матеріалу кромки має широкий діапазон, тому його використання, в основному, визначається тим, дорогий або бюджетний варіант двері потрібно виготовити.

Фінішна обробка натуральним шпоном цінних порід

Саме оздоблення натуральним шпоном відіграє найважливішу роль при визначенні вартості готового виробу. Створення малюнка зі шпони на двері — робота досить копітка і вимагає уважності і акуратності. Вона здійснюється тільки ручною працею. 30-50% шпони при обробці перетворюється на відходи через необхідність створити з нього малюнок. Після того, як обробка наклеєна, її ретельно відшліфовують.

Скління

Міжкімнатні двері

Скління дверейВаріантов скління щитової двері — безліч. Вони надають істотно вплив на формування ціни продукту: глуха двері коштує мінімум на 50% дешевше, ніж двері, у якій встановлено скло. Найдешевшим варіантом є кріплення скла в полотні штапиками, потім слід фігурні багети і рамки зі складними палітурками, які виготовляють з масиву цінної деревини. Дороге скло і складні палітурки здатні збільшити вартість дверей в кілька разів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*