Монтаж гнучкої бітумної черепиці

В інструкції з монтажу виробниками гнучкої черепиці вказується, що в якості підстави можна використовувати шпунтовані або обрізні дошки, фанеру з підвищеною вологостійкістю або орієнтовано-стружкові плити ОСП-3 (OSB-3).

Монтаж гнучкої бітумної черепиці

Для визначення товщини підстави наводиться нижченаведена таблиця:

Монтаж гнучкої бітумної черепиці

Значення у даній таблиці, розраховані для снігового навантаження 180 кг / м ? і зосередженого навантаження 100 кг / м ?.

Самим економічним варіантом є підстава з обрізних дощок, проте, по-перше, що купуються дошки мають досить помітну погрішність по товщині (аж до 5 мм), а по-друге, продавані дошки зазвичай мають вологість свежеспіленного дерева (близько 80-90 %). Тому обрізні дошки перед монтажем основи під гнучку черепицю потрібно відсортувати по товщині і просушити на свіжому повітрі (до речі, при сушінні обрізні дошки потрібно укладати в штабель і, по можливості, стягнути їх ременями для стягування вантажів, щоб їх не так сильно покоробило).

Використання шпунтованной дошки не доцільно в принципі- дуже великі витрати при економії на самій покрівлі.

Найчастіше в якості підстави використовується фанера або плити OSB, причому другим варіантом віддається більша перевага (з розрахунком на різницю в ціні).

На малюнку нижче представлений покрівельний пиріг для утепленій мансардного даху:

Монтаж гнучкої бітумної черепиці

Якщо на Вашому будинку споруджується простий двосхилий дах, то доцільніше використовувати металочерепицю. М’яка черепиця підходить домівках, дах яких має ускладнену конфігурацію (трикутні скати, ребра і т. п.). Що заявляється виробниками обох видів покрівельного матеріалу мінімальний кут ухилу скатів даху становить 11-12 °, так що вибір завжди залишається за Вами.

При монтажі гнучкої черепиці важливо врахувати вентиляцію підпокрівельного простору (яка, до речі, повинна бути влаштована як для холодного горища, так і для утепленій мансардного даху). Різні виробники гнучкої черепиці випускають різні конфігурації витяжних вентиляційних елементів, що мають різну площу перерізу вентиляційного зазору (відповідно, кількість елементів повинно зіставлятися з вентильованої площею покрівлі).

На малюнку нижче представлена схема вентиляції при монтажі м’якої черепиці.

Відзначимо ще кілька зауважень з монтажу гнучкої бітумної черепиці:

    — Мінімальна допустима температура для монтажу гнучкої черепиці складає 5-6 ° С (при більш низьких температурах допускається використання будівельного фена);- Упаковки з м’якою черепицею необхідно зберігати в тіні, особливо в жарку сонячну погоду (в іншому випадку з неї буде погано здирати захисна плівка клейової поверхні);- Треба виключати можливість монтажу гнучкої черепиці на сире покриття (якщо пройшов дощ, то необхідно дати даху просохнути).

Монтаж гнучкої бітумної черепиці Монтаж гнучкої бітумної черепиці

У кінці статті Вашій увазі пропонується посилання на відео-урок з монтажу гнучкої бітумної черепиці:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*