Наливні підлоги

Сучасний спосіб вирівнювання підлоги (наливні підлоги) — використання наливних стяжок і самонівелюються підлог.

Наливні підлоги

Наливні стяжки наливають шарами 30 мм і більше, самонівелюються підлоги можуть застосовуватися в більш тонких шарах. І для їх отримання сьогодні все ширше застосовуються сухі суміші на основі мінеральних в’яжучих. Ці матеріали не виділяють шкідливих речовин ні при нанесенні, ні в процесі експлуатації, під час перевезення не бояться морозу, а головне — дозволяють навіть неспеціалісту швидко добитися ідеального вирівнювання будь-яких поверхонь.

Тим не менше, для успішного застосування наливних підлог треба володіти деякими навичками та знати декілька простих правил.

Необхідно звернути увагу на наступні моменти:

У ємність для замісу спершу наливається вода, потім засипається суха суміш. При зворотному порядку завантаження уникнути утворення грудок практично неможливо.

Замішування проводиться за допомогою спеціальної насадки для електричного дриля. Особливу увагу слід звернути на однорідність промешіванія. Грудок у суміші залишатися не повинно. Залишки грудок у суміші неминуче приведуть до утворення раковин. Зазвичай таке замешивание займає 2-3 хвилини. Після замішування суміші дають постояти 3-4 хвилини. За цей час із неї встигають вийти великі бульбашки. Потім її знову ретельно промешівают електричної мішалкою. Після цього суміш готова до заливання.

Слід мати на увазі, що максимальну плинність суміш зберігає протягом 15-17 хв, тому для гарного злиття порцій суміші необхідно забезпечити безперервність процесу. Зручно працювати бригадою з двох-трьох чоловік, один з яких займається замісом, другий — подачею суміші і третій — безпосередньо заливанням.

Наливні підлоги

При правильній заливці на поверхні підлоги міхури майже не утворюються. Невелика кількість залишкових пухирців відіграє позитивну роль для забезпечення шорсткості, необхідної для наклеювання наступних покриттів. Якщо наявність таких пухирців небажано, вони легко віддаляються до початку схоплювання підлоги простий раклею або грубим валиком.

Зрозуміло, не слід наливати підлоги гранично малої товщини. Інша справа, що товщина шару над нерівностями основи може бути всього 1-2 мм.

При неможливості забезпечити безперервність заливання її виробляють ділянками, прокладаючи в якості роздільників маяки з обрізків скла, алюмінієвого профілю чи інших матеріалів.

Підготовка поверхні.

Основа повинна бути очищеною від пилу, бруду, фарби і масляних плям. Відшаровуються і пухкі фрагменти видалити.

Обробка поверхні основи в залежності від виду підлоги:

підлогу без розділового шару — грунтування; підлога з розділовим шаром — покриття грубої папером з нахлестом шарів 8 см; плаваюча підлога — покриття шаром ізолюючого матеріалу і папером; опалювальний підлогу — укладання ізолювального матеріалу з шаром паперу, установка елементів опалення.

Норма витрати. На 1 см товщини шару готової підлоги, витрата сухої суміші становить 18 кг на 1 м2.

Порядок роботи. Ретельно перемішаний розчин (мішок 40 кг перемішати з 8 літрами води). Час роботи з готовим розчином — 30 хвилин. Через 24 години після заливки по підлозі можна ходити. Покривати наливну підлогу декоративним настилом можна після 3 — 6 тижнів витримки, в залежності від товщини залитого шару і погодних умов.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*