Оздоблення фронтону сайдингом

Для обробки фронтону сайдингом буде цілком достатньо дві пари рук: один здійснює безпосередньо обшивку, працюючи зверху; другий-внизу- виробляє нарізку сайдінга і його доставку наверх.

Оздоблення фронтону сайдингом

Важливим етапом при обробці фронтону сайдингом є установка надійних лісів: процес роботи буде тим легше і комфортабельней, ніж впевненіше Ви будете себе на них відчувати.

Для початку в підставі фронтону встановлюється планка примикання; для цього під планку підкладається лист металочерепиці із заздалегідь відрізаним кутом на верхній полиці. Планка закріплюється трьома саморізами з прес-шайбою. Потім лист металочерепиці пересувається далі і закріплюється следуюшего планка (з невеликим нахлестом в 2-3 см) і так до кінця.

 

Листи металочерепиці відразу прикріплювати не варто, так як вони будуть тільки заважати в подальшій роботі.

Установка внутрішніх кутів у підставі фронтонних звисів є наступним етапом в облицюванні фронтону сайдингом.

 

Оздоблення фронтону сайдингом

 

Відрізавши перший елемент як на фото під кутом, його закріплюють саморізами.

 

На всю довжину фронтонного звису одного внутрішнього кута зазвичай не достатньо.

Оздоблення фронтону сайдингом

Виконання зарезки внутрішніх кутів

Оздоблення фронтону сайдингом

Стиковка суміжних внутрішніх кутів

Оздоблення фронтону сайдингом     Оздоблення фронтону сайдингом     Оздоблення фронтону сайдингом

зарезку і стиковка внутрішніх кутів у верхній точці фронтону

 

Далі можна відразу обшивати фронтонні свеси панелями сайдінга. Для вентиляції дахового простору при обробці карнизів знизу необхідно використовувати софіт.

Необхідну довжину панелей сайдинга краще заміряти наступним чином: вставивши кінець рулетки у внутрішній кут, виміряти відстань до зовнішнього краю зовнішнього кута, потім до цієї відстані додати 5-7 мм.

 

Так як паз зовнішнього кута зазвичай глибше, ніж у внутрішнього, монтаж сайдингу легше здійснювати, вставляючи один кінець в зовнішній кут, а потім, зігнувши трохи панель, заправити у внутрішній кут другий її кінець.

Для того, щоб панелі сайдінга не ламалися, необхідно виробляти нарізку в теплі, навіть якщо обшивка проводиться в холодну пору року.

 

Заздалегідь обрізана перша панель закріплюється знизу, контрольована за допомогою кутника 90 °, а потім вставляються інші панелі до верху.

Зазвичай у верхньому стику фронтонних звисів встановлюється відрізок внутрішнього кута або Н-рейки, однак можна поступити простіше: сама верхня панель з одного боку свеса загинається і заводиться на інший звис на 2-3 см, як показано на фото.

 

Оздоблення фронтону сайдингом

 

Потім встановлюється і закріплюється стартовий профіль, причому закріпити його потрібно таким чином, щоб перша панель за нього вільно замикається. Для цього можна скористатися будь-яким обрізком сайдингу, підсунувши щоку під початковий профіль (див. фото).

 

Оздоблення фронтону сайдингом

 

Далі встановлюється обналичка вікна (шірокійJ-профіль). Якщо обшивка проводиться для опалювального горищного приміщення, то необхідно вікна утапливать вглиб на 12-15 см, щоб вони не промерзали, а також встановлювати зовнішні укоси. Якщо ж обшивається холодне горищне приміщення, то вікно встановлюється урівень із зовнішньою площиною фронтону.

Зарезкаобналічек робиться під кутом 45 °, причому в кожному кутовому стику верхній профіль встановлюється без язичка, а нижній- з язичком близько 1 см (див. фото).

 

Оздоблення фронтону сайдингом

 

Відплив пластикового вікна краще встановлювати після повної обробки фронтону.

 

Наступний крок- монтаж Н-профілів. Місця їх встановлення потрібно розраховувати, спираючись від форми і розмірів вікон і самого фронтону; при цьому, звичайно, варто постаратися залишати якомога менше обрізків.

 

Після встановлення всіх елементів фурнітури переходимо безпосередньо до монтажу панелей.

Панелі потрібно обрізати під певним кутом, визначити який можна за допомогою шаблону з двох будь-яких шматків панелі (див. фото). Для зручності зазвичай роблять два шаблони: один для правого боку і один- для лівої.

 

Оздоблення фронтону сайдингом

 

При монтажі панелей головне стежити за тим, щоб вони могли вільно пересуватися вправо-вліво в межах 1 см.

 

Після встановлення всіх панелей переходять до закріплення листів металочерепиці на відливі фронтону.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*