Пелети своїми руками — Інструкція з виготовлення пеллет

Для топки дров’яних печей і камінів, а також твердопаливних котлів в останні роки використовують не тільки дрова, а й пресовані гранули або брикети з відходів деревообробки — пелети. На відміну від спалювання дров, що шкодить екології, використання пеллет вирішує

проблему утилізації опіла, тріски, кори деревини, і дозволяє отримати високоефективне і екологічно чисте паливо.

пеллеты своими руками

Схема гранулятора для пелет

Гранулятор з плоскою матрицею працює за тим же принципом, але матриця в ньому представляє собою перфорований диск, жорстко закріплений на валу. При обертанні матриці катки аналогічним чином спресовують сировину і вдавлюють його в отвори в диску. Пресувальні канали мають форму звужується до виходу конус, що дозволяє максимально ущільнювати гранули. Діаметр отворів зазвичай не перевищує 8-10 мм.

Для установки з пресування пелет можна взяти готову матрицю і катки — їх продають як запчастин виробники грануляторов для комбікорму, а можна виготовити самостійно з листового металу товщиною не менше 20 мм і підходящих шестерень, закріплених на валу.

Приводом для гранулятора зазвичай служить електродвигун потужністю не менше 15 кВт, і редуктор. Частота обертання матриці повинна знаходитися в межах 60-100 оборотів в хвилину. Вал, на якому закріплена плоска матриця, може бути орієнтований як вертикально, так і горизонтально, при цьому необхідно передбачити ємність для завантаження сировини і вивантаження готових гранул.

Відео — гранулятор для виготовлення пеллет

Технологія виготовлення гранулятора

Виготовлення матриці. Якщо ви вирішили виготовити матрицю самостійно, вам знадобиться заготовка у вигляді диска завтовшки не менше 20 мм. При меншій товщині матриця швидко деформується. Діаметр матриці може бути будь-яким, від нього залежить продуктивність. Так, при діаметрі 50 мм і двигуні 25-30 кВт цілком можна отримувати 300-350 кг пеллет на годину. Для менших обсягів достатньо матриці 25-30 см в діаметрі. В центрі диска свердлять отвір по діаметру вала редуктора і виконують паз для жорсткої посадки. Отвори для пресування і виходу гранул виконують у вигляді конуса.

матрица для гранулятора

Шестерні для ковзанок

За розмірами матриці зварюють циліндричний корпус гранулятора з труби або листового металу. Корпус складається з двох частин: у верхню завантажують сировину, і після проходження через систему роликів і матриці готові гранули потрапляють в нижню частину корпуса, звідки по лотку висипаються в підготовлену емкость. Матріца повинна вільно обертатися всередині верхньої частини корпусу, при цьому зазор повинен бути мінімальним. В нижній частині корпуса роблять отвір для виходу готовихпеллет, до нього приварюють лоток з труби або листового металу.

корпус для гранулятора

Вихідний вал редуктора

Для зручності чищення та обслуговування верхню і нижню частину корпуса виконують роз’ємними з з’єднанням на болти через приварені вушка. Встановлюють матрицю і ролики в корпус.

крепим верхнюю и нижнюю часть гранулятора для пеллет болтами

Встановлюємо гранулятор на раму зварену з швелера

Раму і всі деталі гранулятора із зовнішнього боку фарбують фарбою по металу. Підключають двигун в електромережі і виконують пробний запуск.

процесс изготовления пеллет с помощью гранулятора

Процес виготовлення пеллет за допомогою гранулятора

Гранулятор з матрицею плоского типу для виготовлення пеллет, зроблений своїми руками, здатний вирішити проблему опалення будинку площею до 150 квадратних метрів. Отримані гранули можна використовувати як для спалювання в печі або каміні, так і для твердопаливних котлів. При цьому вам не доведеться замислюватися про утилізацію відходів переробки деревини та сільськогосподарської сировини.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*