Піч на відпрацьованому масл своїми руками

Піч, що використовує як палива не енергоресурси, а непотрібні відходи, забруднюють грунт і воду — це не фантастика, прикладом такого агрегату може стати піч, що працює на відпрацьованому маслі. Конструкція її настільки проста, що її може виконати своїми руками навіть початківець зварювальник. Піч на відпрацьовуванні значно економить витрати на опалення виробничих приміщень, гаража, теплиці, а при підключенні опалювального контуру — навіть житлового будинку.


печь на отработанном масле своими руками.

Горіння в ній відбувається в два етапи: на першому етапі відбувається горіння парів відпрацьованого масла з утворенням горючих газів, на другому — догораніе цих газів при високих температурах. Завдяки повноті згоряння дим від печі містить мало токсичних і шкідливих домішок, а ефективність цього опалювального приладу досить висока.

принцип действия печи на отработке

Креслення печі на відпрацюванні

Димохід для печі на відпрацюванні повинен бути не менше 4 метрів, при цьому не допускається його горизонтальне розташування. Відпрацьоване масло дає значну кількість нагару, який осідає в трубах, тому горизонтальні ділянки димоходу швидко забиваються сажею. При цьому продукти горіння потрапляють в приміщення, і знаходяться там люди можуть отримати отруєння. Димохід в межах приміщення допускається прокладати під кутом від 45 до 90 градусів, поза приміщенням — тільки строго вертикально. Верхню частину труби потрібно захищати оголовком, щоб не допустити потрапляння опадів і задування вітру.

Матеріалом для виготовлення печі на відпрацюванні своїми руками може бути жароміцний або конструкційна сталь товщиною від 4 мм. При цьому необхідно врахувати, що найбільшу теплову навантаження відчуває верхня камера — при відсутності примусового охолодження вона може нагріватися до 800 ° С. Тому доцільно виконувати її з найбільш товстого металу.

печь на отработанном масле из металла фото

Креслення печі на відпрацьованому маслі

Виготовлення нижньої камери. Камера первинного згоряння в такій печі суміщена з паливним баком. Вона являє собою круглий бак з кришкою, в кришці виконані отвори для затоки масла і для труби, що є другою камерою печі. За вказаними на малюнку розмірам вирізають деталі нижнього бака, зачищають краю болгаркою і зварюють їх. Стінки зручніше зробити з обрізка труби. Приварюють до стінок бака дно з листового металу, ніжки з куточка. Вирізають кришку з отворами : отвір 100 мм по центру і 60 мм ближче до одного з країв. Кришка може бути знімною — це полегшить очистку бака і транспортування печі. У відрізку труби діаметром 100 мм і довжиною близько 360 мм свердлять отвори для подачі повітря. Їх діаметр повинен становити приблизно 1/10 діаметра труби, в даному випадку на малюнку наведений розмір 9 мм. Отвори повинні розташовуватися рівномірно по окружності і висоті труби.

Трубу приварюють до кришки нижнього бака, дотримуючись перпендикулярність. Також на кришці виконують повітряну заслінку, вона може триматися на заклепки або болтове з’єднання. Діаметр отвору під заслінку — 60 мм. Через цей же отвір виробляють затоку масла і розжиг печі. Верхній бак виконують аналогічно нижнього. Стінки бака також зручно виконати з труби 355 мм. В пластині, що грає роль дна, виконують отвір 100 мм, зміщене до одного з країв дна. З нижньої частини до отвору приварюють невеликий відрізок труби діаметром 110 мм — він служить для надягання на перфоровану камеру згоряння газів. Кришка верхнього бака піддається впливу найбільш високих температур, тому її краще виконати з металу 6 мм. У верхній кришці роблять отвір для димової труби, його розташовують з боку, протилежного отвору в дні камери. Між ними до верхньої кришки приварюють відсікач — перегородку з товстого металу. Розташовувати відсікач потрібно ближче до димового отвору. Зверху до кришки приварюють димову трубу, яку пізніше під’єднують до димоходу. Для додання конструкції жорсткості між нижньою і верхньою камерою приварюють розпірку з куточка або труби діаметром 20-32 мм. Саму піч можна забарвити високотемпературної фарбою по металу.

Установка і розжиг печі на відпрацюванні

Піч на відробітку встановлюють на рівній, забетонованої або викладеної цеглою майданчику на відстані не менше 1 метра від горючих стін і матеріалів. Її необхідно вирівняти по схилу і рівню, щоб уникнути перекосів. Отвір для затоки масла потрібно розташовувати так, щоб було зручно здійснювати завантаження палива і регулювання надходження повітря.

Димохід виконують по можливості вертикально, при цьому його довжина повинна перевищувати 4 метри — це забезпечить гарну тягу. Зовнішня частина димової труби повинна бути утеплена щоб уникнути скупчення конденсату кислот, що руйнують конструкцію.

Піч наведеної розбірний конструкції зручна при очищенні : достатньо зняти димар з димової труби і верхню частину з високотемпературної камерою, після чого можна видалити нагар і сажу з печі.

Піч може працювати на будь-якому відпрацьованому маслі, мінеральному або синтетичному. Залив палива здійснюється на рівень, що не перевищує половини бака, щоб залишалося місце для освіти парів масла. Після затоки масла потрібно почекати деякий час при повністю відкритій заслінці — пари масла перед розпалом повинні насититися киснем. Розпал здійснюють за допомогою камінних сірників або скіпи, опущених в бак через отвір.

процесс розжига печи на отработке

Іншим способом підвищення ефективності печі на відпрацюванні є примусова конвекція повітря. Вона здійснюється за допомогою вентилятора, що нагнітає прохолодне повітря до верхньої камері труби. Забираючи частину тепла у печі, повітря обігріває приміщення і одночасно охолоджує високотемпературну камеру, продовжуючи термін служби металу.

Піч на відпрацьовуванні — справжня знахідка для автомайстерень та гаражів, а також інших об’єктів, де в результаті діяльності виходять відходи масел. Вона не тільки є економічним опалювальним приладом, але і вирішує проблему утилізації відходів, забруднюючих грунт і каналізаційні стоки. На верхній кришці печі, крім того, можна нагрівати воду для побутових потреб або готувати їжу. Піч необхідно виконувати з дотриманням рекомендованих розмірів і пропорцій, а після установки обгородити від випадкового дотику, і вона буде безпечна у використанні і ефективна.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*