Покрівельні матеріали для плоскої кровлі

З перших днів зародження і розвитку в історії людства архітектурно? Будівельного мистецтва, з’явилися дві тенденції облаштування покрівлі для будівель і будов : скатна об’ємна і плоска горизонтальна. І якщо плоскі дахи спочатку набули поширення в основному в південних середземноморських і азіатських країнах, то скатні вертикальні — в країнах північної Європи і в Росії.


кровельные материалы для плоской кровли

Покрівельні матеріали для плоскої покрівлі

Пояснення цьому досить просте і прагматичне : покрівля повинна забезпечувати надійну гідроізоляцію житла і витримувати навантаження скупчуються на ній опадів. У південних країнах з великою кількістю сонячних днів ця проблема не стоїть так гостро і там, звичайно, вибирають найменш дешевий варіант плоскої покрівлі. В північних же країнах скатна дах — захід вимушений, хоч і більш дорога в процесі будівництва.

Плоска покрівля : основні особливості

У нашій країні донедавна плоскі покрівлі проектувалися тільки для промислових об’єктів або багатоповерхових житлових будинків, а в малоповерховому житловому будівництві застосовувалися виключно традиційні двосхилі, мансардні. Але вдосконалення технологій і ринок будматеріалів не стоять на місці завдяки чому останнім часом намітилася чітка тенденція використання конструкцій горизонтальних дахів в індивідуальній житловій забудові. Особливо це проявилося після зняття обмежень на площу і поверховість приватного житлового будівництва, що визначали обов’язкове проектування мансардних або горищних приміщень для використання їх під житлові приміщення.

Нині при створенні проекту приватного будинку або котеджу нескладно передбачити замість мансарди житлової другий, і навіть третій поверх, а на додатково утворилася площі горизонтальної даху можна розташувати місце відпочинку, майданчик для занять спортом або фітнесом, невелику оранжерею, да, хоч обсерваторію : кому що подобається. Все це сприяє зростанню популярності плоских дахів в індивідуальному домобудівництві, а сучасні технології та будматеріали, дозволяють не тільки спростити і здешевити процес зведення житлового будинку, але і забезпечити йому значну міцність, надійність і довговічність.

Головне достоїнство плоского типу покрівлі — простота і дешевизна. Якщо витрати на облаштування скатної даху можуть становити 20-25 %, а у випадку складних, багатогранних конфігурацій, і до 50 % від загальної вартості будівництва, то вкладення в плоску конструкцію будуть в основному визначатися витратами на зміцнення та утеплення верхнього перекриття, а також на матеріали та роботи щодо забезпечення гідроізоляції.

составляющие элементы плоской крыши

Складові елементи плоского даху

Види покрівельних матеріалів для плоского даху

В основному, для гідроізоляції горизонтальних дахів застосовуються два типи матеріалів:

Рулонні наплавляються, використовувані для створення покриття, приклеиваемого до поверхні покрівлі розплавленої спеціальними пальниками бітумної смолою.

гидроизоляция плоской крыши рулонными материалами

Гідроізоляція плоского даху рулонними матеріалами

Мастичні наливні, що створюють монолітний шар при полімеризації рідкої мастики, що наноситься на поверхню даху.

У деяких випадках вони можуть використовуватися в комбінації один з одним. Для поліпшення естетичних і експлуатаційних властивостей захисного шару зверху на нього можуть укладатися різні декоративні покриття, керамічні або тротуарні плитки, штучний газон і т. П.

Звичайно, похила багатогранна і багатопрофільна дах здатна значно прикрасити будова, надати йому неповторну індивідуальність, але в той же час горизонтальна покрівля більш практична і функціональна. Підвищена ж навантаження на конструкцію будівлі в зимовий час через велику маси снігу, що скупчується на ній, компенсується значним зменшенням ваги самої покрівлі і застосуванням при зведенні стін будівлі як сучасних міцних матеріалів, так і новітніх технологій будівництва. Тим більше очистка плоского даху від снігу — процес набагато менш трудомісткий.

Основні характеристики матеріалів для плоскої покрівлі

Матеріали, використовувані для горизонтальних дахів, повинні в першу чергу забезпечувати якісну гідроізоляцію всієї будови — це основна вимога для них, і зазвичай використовувався для цього до цих пір руберойд непогано справлявся з цим завданням. Але сьогодні до покрівельних матеріалів пред’являються підвищені вимоги :

  міцність, малу вагу, теплоізоляція, звукоізоляція, стійкість до сонячної радіації, морозо — і жаростійкість, біоустойчівость, хімічний захист, вогнестійкість, довговічність, економічність, простота експлуатації.

А в цьому змаганні традиційні покрівельні вироби на основі паперу, картону та бітуму поступаються сучасним матеріалам по всіх пунктах.

Бітумні рулонні матеріали

Традиційно що використовувалися завжди руберойд, толь і пергамін, широко застосовуються і понині, але головним їх недоліком є недовговічність, внаслідок малої стійкості до морозу, ультрафіолету, біо? і механічного впливу. Це проявляється в растрескивании і поступовому послойном руйнуванні, що викликає необхідність повторних нанесень покриття через кожні 10-15 років експлуатації для руберойду, а при використанні пергаміну або толю — 5-10 років. Тому вони поступово поступаються місцем новим синтетичним рулонно? Бітумним покрівельним покриттям на основі :

технониколь - отличный материал для кровли крыши

Технониколь — відмінний матеріал для покрівлі даху

Стеклоткани, стеклохолста та модифікованого бітуму, що володіють набагато кращою міцністю, довговічністю та іншими експлуатаційними характеристиками.

Стеклобит ХПП? 3.0 стеклохолст 45 р. / Кв. м
Стеклобит ХПП? 4.0 стеклохолст 55 р. / Кв. м
Стекломаст ТКП? 4,5 склотканина 70 р. / Кв. м
Стекломаст ТПП? 3,5 склотканина 65 р. / Кв. м
Стекломаст ТКП? 4,0 склотканина 60 р. / Кв. м
Стекломаст ТПП? 3,0 склотканина 57 р. / Кв. м
  А також їх аналоги від різних виробників: Лінокром, Стеклоізол, Філігіз, Бікроеласт, Бірепласт — Норма, Юнікром, Рубікром, Бікрост, Рубемаст, Гидростеклоизол, Рубестек.

Битумно — полімерних покрівельних матеріалів з поліпропілену або поліестеру :

  Изопласт ЕПП 3.0 і 4.0 , вартістю 120 і 140 р. / Кв. м, відповідно, застосовувані для нижнього шару захисного покриття, Изопласт ЕКП 4.5 , Изопласт ЕКП 5.0 — для верхнього шару, ціна — 160 р. / Кв. м, Изопласт ЕМП 5.5 — високої щільності, з підвищеними вимогами до гідроізоляції, використовуваний також для залізобетонних основ і фундаментів, ціна — 180 р. / Кв. м, та інші, аналогічні : М остопласт, Елабіт, Люберіт.

Алюмінієвої фольги : Металлоизол і Гідроізол, використовувані в гідро? і теплоізоляції трубопроводів матеріали також знайшли застосування в покрівельній справі.

Цифри в назвах матеріалів позначають, як правило, вага 1 кв. м матеріалу.

Всі ці продукти дозволяють забезпечити тривалий термін експлуатації покрівлі і дуже висока якість покриття. Як правило, вони випускаються в рулонах шириною в 1 м і довжиною 10 м.

Відео — гідроізоляція плоскої покрівлі

Полімерні мембранні матеріали

В основі такої покрівлі лежать армовані пластиковою сіткою матеріали:

ЕПДМ? Мембрани — еластомери з синтетичного каучуку і полімерних смол :

  Firestone, товщиною 1,15 мм, в рулоні 6,1х30Б5 м, ціною 320 р. / Кв. м

ТПО? Мембрани — термопластики на основі олефінів і поліпропеліна :

  TPO Roofing Systems, 1,15 мм, вартість — 70 р. / Кв. м,

Також ПВХ? Мембрани з полівінлхлоріда :

  LogicRoof V — SR, 1,5 мм, армована, ціна — 56 р. / Кв. м.
  полимерно-битумный материал для отделки кровли

  Полимерно — бітумний матеріал для обробки покрівлі

Ці покрівельні матеріали дорожче бітумно? Полімерних, але володіють більшою стійкість до атмосферних явищ, міцністю, еластичністю і, відповідно, довговічністю, яка може досягати 50 років. Крім того, завдяки своїй меншій масі, приблизно 1,3 кг / кв. м, вони випускаються в набагато більшому діапазоні ширини рулонів — від 0,9 до 9 м, що дозволяє оптимально підігнати цей параметр під ширину покрівлі, з найменшим числом стиків.

На відміну від рулонно — бітумної « наплавляється покрівлі », технологія покриття полімерними мембранами не вимагає застосування відкритого вогню, неприйнятної на дахах виконаних з горючих будматеріалів. З’єднання швів виробляється гарячим повітрям і клеять стрічками. Існують також і самоклейкі покрівельні мембрани, що значно спрощує роботи з нанесення покриття.

Мастичні покрівлі

Основним недоліком рулонних покрівельних матеріалів, з чого б вони не були зроблені, є неминуча наявність швів в місцях з’єднань. Крім появи помітних нерівностей на поверхні, це є і частою причиною порушення гідроізоляції та протікання в результаті впливу погодних явищ.

Принципово іншим, позбавленим цього недоліку, є безшовне покриття покрівлі спеціальними мастиками на основі полімерних смол гарячого та холодного нанесення. Під впливом кисню повітря і вологи в них відбувається процес полімеризації, що створює міцне, водостійке, монолітне і довговічне покриття. Ця технологія отримала назву « наливної покрівлі ».

мастичные материалы отлично подойдут для плоской кровли

Мастичні матеріали відмінно підійдуть для плоскої покрівлі

Тут слід згадати також покрівлю з « рідкої гуми » на основі штучного каучуку і сполучних з нефтеполімеров. Це покриття, що наноситься валиком, пензлем або шляхом напилення і володіє прекрасними характеристиками, було б ідеальним в усіх відношеннях, але його застосування стримує необхідність дотримання дуже суворих умов по температурі і вологості навколишнього повітря, а також вологості поверхні даху під час виконання робіт і в процесі вулканізації захисного шару.

Крім всіх безперечних достоїнств містичних покрівель, є і ще одне — простота і швидкість нанесення. Особливо це стосується холодних мастик, шар яких розрівнюється по поверхні даху звичайної жорсткої пензлем або щіткою, не вимагаючи попереднього нагрівання. Існують мастичні матеріали, що розводяться не тільки органічними розчинниками, але навіть водою, правда, довговічність їх не так висока, зате простота технологічного процесу дозволяє проводити роботи хоч щороку.

Бітумна мастика МБК — г гаряча 20л 560 р.
Бітумна мастика МБК — х холодна 20л 815 р.
Мастика праймер бітумна (готова) холодна 20л 890 р. u0026 Nbsp ;

Перед нанесенням таких матеріалів поверхню даху необхідно попередньо обробити праймером або грунтовкою. Це дозволить значно підвищити довговічність і міцність захисного шару. Крім того, ідеальний результат може дати суміщення технологій наплавляється і наливної покрівлі.

Теплоізоляційні матеріали

Плоский дах, на відміну від об’ємної, не створює додаткової повітряного прошарку, що дає температурну захист внутрішніх житлових приміщень будинку. Однак, роботи по гидрозащите плоскої покрівлі можна передувати створенням зовнішнього теплозахисного шару на основі сучасних матеріалів таких, як :

  мінеральна або кам’яна вата, полімерний або екструдований пінополістирол,

  пенополистирол для утепления кровли

  Пінополістирол для утеплення покрівлі

  пінобетон.

Після укладання теплозахисного шару, виконуються роботи з гідроізоляції покрівлі, а використання додаткової внутрішньої термоізоляції приміщень у вигляді підвісних або натяжних стель дозволяє повністю компенсувати цей недолік горизонтальній покрівлі.

теплоизоляция плоской кровли

Теплоізоляція плоскої покрівлі

Таким чином, застосування нових якісних матеріалів і технологій в сучасному будівництві дозволяє піти від традиційного дизайну покрівель для малоповерхового житлового будівництва, спираючись на альтернативні ідеї та методи, які допомагають урізноманітнити вибір індивідуальних рішень і варіантів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*