Робимо двотрубну систему опалення приватного будинку — технологія монтажу

Двухтрубная система опалення — перевірений і ефективний спосіб для обігріву приватного будинку. Така система дозволяє регулювати опалення любойкомнати без зміни температури в інших приміщеннях будинку. Двотрубна система обігріву може застосовуватися в будинках будь-якої поверховості. Основна особливість двотрубної системи — поділ прямого і зворотного контуру теплоносія. За що подає, так званої трубі в систему надходить нагріта вода з котла, з неї здійснюється розбір теплоносія в радіатори, змійовики, систему теплої підлоги. Після проходження по ним остившая рідина відводиться за допомогою іншої труби — зворотною.


двухтрубная система отопления частного дома,

що здорожує монтаж системи і знижує її естетичність — труби прямого струму води повинні розташовуватися вище рівня радіаторів, зазвичай їх прокладають під стелею або на рівні підвіконня.

Пристрій і елементи двотрубної системи опалення

Двухтрубная система, як і однотрубна, може бути виконана з природною і примусовою циркуляцією теплоносія. На вибір типу циркуляції, як правило, впливає обраний тип розводки труби прямого струму : верхня або нижня.

Верхня розводка увазі прокладку прямої труби на значній висоті, що забезпечує добре тиск при проходженні теплоносія через радіатори без установки насоса. Двотрубна система з верхньою розводкою виглядає більш естетично і дозволяє проводити магістральну трубу прямого струму через всю будівлю над дверними отворами, крім того, її можна закрити декоративними елементами. Недоліком такої системи є необхідність установки мембранного розширювального бака, що вимагає додаткових витрат. Можлива і установка бака відкритого типу, але з однією умовою — його потрібно встановлювати в самій верхній точці системи, тобто на горищі. Це, в свою чергу, веде до додаткових витрат на утеплення бака.

При нижньої розведенню подає труба розташовується трохи нижче підвіконня. В цьому випадку не виникає проблеми з установкою розширювального бака відкритого типу в теплому приміщенні — його можна встановити в будь-якому місці вище рівня прямої труби. Однак виникає необхідність установки циркуляційного насоса, а також неможливість проходу труб через отвір вхідних дверей. Якщо котел встановлений в безпосередній близькості до входу в будинок, контур опалення прокладають по периметру до дверей. В іншому випадку можна розділити контур на два незалежних крила, що мають свою пряму і зворотну труби.

схема двухтрубной системы отопления с насосной циркуляцией воды с нижней разводкой подающего трубопровода.

Радіатори приєднують по одній з вибраних схем підключення. Найбільш ефективними є бічна і діагональна схеми підключення, нижнє підключення використовують в рідкісних випадках для радіаторів невеликої висоти, при цьому магістральна пряма труба повинна бути розташована вище радіатора.

разновидности подключения радиаторов к отопительной системе

Зразок підключення двотрубної системи опалення

Монтують вертикальний стояк прямої подачі до найвищої точки системи, а потім пряму трубу, забезпечуючи стабільний ухил в 1 %, тобто 1 см на 1 метр довжини. Для прямої труби ухил повинен бути виконаний в сторону видалення від котла. У місцях підключення опалювальних приладів трубу з’єднують за допомогою трійників. Монтують зворотну трубу. Монтаж здійснюють по тій же траєкторії, що і для прямої труби, при цьому починають його від котла. При монтажі забезпечують аналогічний ухил, спрямований у бік котла, тобто найвища точка обратки повинна бути на максимальному видаленні від котла. Монтують при необхідності циркуляційний насос в зворотній трубі, безпосередньо перед котлом. Монтують і підключають радіатори або систему « тепла підлога

Підключення радіаторів за допомогою фітингів

Після вдалої опресування виробляють заповнення системи і здійснюють пробний пуск котла. Регулюють подачу тепла в радіатори за допомогою кранів, перевіряючи стабільність температури протягом одних — двох діб.

Іноді при заповненні системи спостерігається нуртування в трубах і батареях. Це нормальне явище для системи з відкритим баком, якщо застосовується мембранний розширювальний бачок, то нуртування має припинитися після видалення пухирців повітря з системи за допомогою кранів Маєвського.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*