Робимо котел тривалого горіння — фото інструкція

У твердопаливних котлів є серйозний недолік — необхідність постійного завантаження чергової порції палива: дров, вугілля, брикетів або пелет. Через цю особливості їх часом навіть не розглядають як варіант опалювального котла для приватного будинку. Вирішити цю проблему можна, виготовивши котел тривалого горіння, що працює практично на будь-якому виді твердого палива, включаючи спалювані відходи.


котел длительного горения своими руками

Устройтво котла тривалого горіння зсередини

Пристрій, що обмежує зону горіння, а, отже, і час роботи котла без дозавантаження палива, називається розподільник повітря. Воно являє собою коло з металу товщиною 4-6 мм з отвором в центрі, через яке за допомогою телескопічної труби подається повітря в зону горіння. Діаметр розподільника повинен бути трохи менше діаметра котла, щоб забезпечити його безперешкодний рух. Висота зони горіння, в яку надходить рівномірно розподілений повітря, регулюється крильчаткою і шириною її лопатей. Зазвичай висота розподільника повітря не превишает5 см, в іншому випадку паливо буде прогорати досить швидко.

Труба, через яку надходить повітря, може бути як телескопічною, так і цілісною. Діаметр труби — близько 60 мм, а отвір в розподільнику повинно мати діаметр не більше 20 мм, щоб не перенасичувати камеру горіння киснем. Повітря надходить в трубу або безпосередньо з атмосфери, або, для більш ефективного та стабільного горіння, з камери підігріву повітря, розташованої у верхній частині котла. Подача повітря в камеру регулюється повітряної заслінкою у верхній частині котла.

Відведення димових газів здійснюється через димову трубу, приварену до бічної стінки котла в верхній його частині. Труба повинна бути горизонтальною впродовж 40-50 см, щоб не створювати зайвої тяги.

Знизу необхідно виконати дверцята для видалення золи, попелу та інших продуктовгоренія. В котлі тривалого горіння тверде паливо прогорає повніше, ніж у звичайній печі, тому видалення золи доведеться проводити рідше.

Нагрівання теплоносія для системи водяного опалення будинку може здійснюватися двома способами :

Виконують виносної бак, усередині якого проходить димова труба. Гарячий дим нагріває теплоносій для системи опалення. Трубу водяного теплообмінника пропускають через камеру згоряння котла, і вода в баку нагрівається вже змійовиком, підключеним до цієї трубі.

Перший спосіб значно простіше у виконанні, якщо мова йде про невеликому будинку. Другий спосіб — ефективніше, але виконати таку конструкцію котла складніше.

Технологія виконання котла тривалого горіння своїми руками

Необхідні матеріали :

    Труба металева діаметром від 300 мм, товщина металу не менше 3 мм ; Метал листовий 4 мм ; Труба металева діаметром 60 мм для подачі повітря, діаметром 100 мм — для відводу димових газів ; Зварювальний апарат, болгарка.

Котел тривалого горіння необхідно встановити на рівну горизонтальну поверхню, іноді необхідно буває виконати опалубку під котел з бетону.

Трубу для виконання котла обрізають на обрану довжину — від 800 до 1000 мм. При більшій довжині складно буде робити завантаження дров. Краї вирівнюють. Приварюють дно з листового металу, а при необхідності і ніжки з швелера. Виконують розподільник повітря: з листа металу роблять коло діаметром на 20 мм менше внутрішнього діаметра труби, в його центрі просвердлюють отвір діаметром не більше 20 мм. До нижньої частини розподільника горіння приварюють крильчатку з лопатами з листового металу, ширина лопатей — не більше 50 мм. У верхній частині до регулятора приварюють трубу 60 мм, так, щоб отвір виявився в її центрі. Висота труби повинна бути не менше висоти самого котла. У верхній частині трубу оснащують заслінкою, регулюючої подачу кисню. распределитель воздуха для котла длительного горения

Приварка димової труби до котла опалення

Виконують кришку з отвором для труби розподільника. Кришка повинна щільно прилягати до камери згоряння, інакше з-під неї буде йти дим.

привариваем крышку с отверстием для трубы распределителя.

Креслення котла тривалого горіння

Котел тривалого горіння може придатися не тільки для опалення будинку, але і для сезонного обігріву теплиці, майстерні або хліва. При правильному встановленні та використанні він безпечний, економічний, може працювати практично на будь-якому паливі, включаючи побутове сміття. Котел не вимагає постійного контролю, досить досвідченим шляхом з’ясувати періодичність завантаження. Необхідно врахувати, що тривалість горіння залежить не тільки від обсягу котла, але і від виду палива.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*