Робимо полиці в парилці — покрокова інструкція

Стандартний полиць для парилки складається з двох частин: сидіння і опорна стійка, виготовлена з міцних брусів. Остання являє собою дві балки, розміщених уздовж сидіння і з’єднаних між собою. Дошки, які набиваються на каркас, обов’язково повинні бути тонкими, а відстань між ними зазвичай дорівнює одному — двом сантиметрам.


делаем полок в парилке своими руками

Оптимальні розміри полку для парилки — схема

Висота полків визначається за наступними критеріями : людина повинна комфортно розміщуватися як лежачи, так і сидячи. Виходить, що дистанція між стелею і верхнім ступенем повинна складати як мінімум 1.2 метра.

При цьому слід пам’ятати, що стеля повинна розміщуватися максимально високо, щоб людина мала можливістю повністю насолодитися усіма принадами нагрітого повітря.

Етап 2. Вибираємо деревину для парилки

Полиць для лазні є вкрай важливим елементом, адже він контактує безпосередньо з людською шкірою. Тому вибору деревини для його виготовлення слід приділити належну увагу. Отже, розглянемо варіанти :

1. Липа ідеально підійде для нашої мети. Її легко обробляти, вона не тріскається і досить приємно пахне. Більш того, липа відома своїми цілющими властивостями, та й коштує відносно дешево. Єдиним мінусом можна вважати те, що при високій температурі вона з часом втрачає свій первісний колір.

парилка в бане выполненная из липы

Осика, як матеріал для лазні

3. Абаши — це дерево родом із сонячної Африки, яке має цілий ряд корисних властивостей. Воно стійке до дії високої температури, до вологи. При експлуатації колір дерева практично не змінюється. Єдиний мінус — це вартість Абаши.

абаши - материал для отделки бани

Каркас для полку в лазні — фото

Етап 4 З’єднуємо каркас

Для з’єднання всіх деталей застосовуються клини з дуба, які потрібно забивати в попередньо пророблені отвори. При цьому багато будівельників уникають настільки клопіткою процедури (мається на увазі кріплення без використання цвяхів), вдаючись замість них до традиційних саморізами, але з глибоким утоплением.

соединенный каркас для бани - фото

Сполучений каркас для лазні — фото

Етап 5. Монтуємо спинки

У будь-якому випадку нижня полиця повинна бути рухливою — це спрощує подальший догляд за нею. У більшості випадків вона виконується у формі трикутника, що дозволяє домогтися максимальної компактності в приміщенні.

Вільний простір, яке залишається між рівнями, зазвичай залишають відкритим, але ви можете додатково встановити там спинки, бажано з хвої (вона має цілющі властивості).

Етап 6. Захист полку

Це заключний етап нашої роботи. Якщо не обробити дерево хімічними засобами, то воно досить скоро стане непридатним зважаючи постійного контакту з вологою. Утворюється гниль або цвіль, запобігти цьому можна лише зі своєчасною профілактикою.

Оліфа або лак неприйнятні для цієї мети, оскільки в екстремальних умовах вони виділяють неприємний запах і можуть привести до алергії. Краще використовувати натуральну просочення, яка вільно продається в більшості магазинів. Вона володіє відмінними характеристиками і її потрібно використовувати для покриття всіх поверхонь лазні.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*