Робимо укоси з гіпсокартону на вікна — інструкція

Купівля та встановлення нового склопакета ще не означає завершення всіх заходів щодо ремонту вікон. Буде потрібно створити ще й відповідне оформлення віконного отвору, відповідне актуальним нормам і вимогам в плані дизайну та рівня енергозбереження. В першу чергу варто потурбуватися установкою підходящих укосів.


откосы на окна из гипсокартона своими руками

Підготовка віконного отвору

Очищена поверхня грунтується найретельнішим чином. Тепер слід виміряти глибину і ширину простору у віконному отворі, яке потрібно закрити вузькі всередині. За отриманими розмірами на аркуші гіпсокартону викреслюється силует укосу і потім по цьому силуету вирізається безпосередньо сам потрібний нам елемент вікна. Для виконання даного завдання нам потрібно наступний набір пристосувань та інструментів :

— рулетка ;

— правило ;

— спеціальний ніж для роботи по гіпсокартону. Якщо такого під рукою не виявилося, то замінити спецнож хвилі здатний і звичайний канцелярський ніж з обламуються лезами.

Щоб лист відрізався якомога більш рівно, то буде потрібно дотримуватися певної послідовності дій, яку рекомендують як фахівці — обробники, так і самі виробники гіпсокартону:

— після викреслювання контуру укосу на полотні правило щільно притискають до намічених лініях і з натиском проводять уздовж його робочої грані таким чином, щоб верхній лист картону був повністю прорізаний до шару гіпсу :

— лист перевертають на протилежну сторону (якщо не докладати при цьому занадто великих зусиль і не робити різких рухів, то можна не побоюватися самостійного розвалювання аркуша в районі надрізу) ;

— на що стала доступною стороні робляться точно такі ж надрізи ;

— тепер можна притиснути правило до кордону надрізу і підняти лист за один край. Гіпсокартон трісне ідеально рівно по лінії надрізів.

процесс резки гипсокартона

Нанесення клею на гіпсокартон

Похилі відкоси. При установці подібних укосів заповнювати вільний простір одним лише клеєм настійно не рекомендується. Якщо ширина проміжку біля віконної рами досягає 3 см і більше, то в цьому місці буде необхідно наклеїти на стіни у віконному прорізі смуги з того ж гіпсокартону, до яких і буде приклеєний надалі сам укіс. Горизонтальні відкоси у верхній частині віконного прорізу. Для того, щоб до моменту повного схоплювання клею горизонтальні укоси не намагалися банально відвалитися, їх слід фіксувати вертикальними розпірками. В якості таких розпірок можна використовувати дерев’яні рейки або бруси, довжину яких відрегулювати найпростіше. Упирати їх можна або в підвіконня, або в підлогу.

Монтаж укосів на каркас з профілів

Сучасні моделі пластикових вікон в більшості випадків виготовляються на основі рам, конструктивно передбачають установку спеціального профілю для кріплення укосів. В цьому випадку достатньо лише не забути про даний профіль при покупці вікна, встановити його у відповідний паз на рамі і вставити завчасно вирізаний з листа гіпсокартону укіс. Технологія вирізання укосів з цільного полотна гіпсокартону в цьому випадку нічим не відрізнятиметься від розглянутої трохи вище.

Якщо ж конструкцією віконної рами не передбачена можливість використання профілів для укосів, то їх неважко виготовити самостійно. В якості основи жни скористатися оцинкованими або пластиковими L — образними профілями. Ці профілі слід прикрутити до внутрішньої частини віконної рами за лініями, за якими відкоси будуть стикатися з вікном.

схема монтажа откосов на каркас из профилей

Схема монтажу укосів на каркас з профілів

За зовнішнім краях гіпсокартонний укіс кріпиться до краю стіни або саморізами, або за допомогою клею, що залежить від виду стін, типу навколишнього обробки інших подібних факторів. При цьому варто враховувати, що перед остаточною фіксацією укосу буде потрібно заповнити монтажною піною всі порожнини, що утворилися між ним і поверхнею віконного прорізу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*