Розрахунок фундаментів

Вирішальними факторами при виборі типу фундаменту і глибини його заставляння повинні стати: вид грунту, глибина промерзання, рівень грунтових вод і навантаження, які будуть діяти на фундамент в процесі його експлуатації. В залежності від цих навантажень підбирають площу підстави фундаменту і глибину його закладання.

Навантаження бувають тимчасовими і постійними.

Розрахунок фундаментів

До постійними навантаженнями відносять:

вага будівельних конструкцій (самих фундаментів, стін і перекриттів, в тому числі і покрівлі);

експлуатаційні навантаження (вага меблів, устаткування і проживаючих людей і т.д.).

До тимчасових навантажень відносять:

вага снігового покриву, притаманного для даного регіону;

вітрові навантаження.

Площа підстави фундаменту вибирають з такого розрахунку, щоб на кожен її квадратний сантиметр доводилося навантаження, що не перевищує критичне значення. Розрахунковий опір грунтів вибирають, виходячи з таблиці 8.

Розрахунок фундаментів

Слід зазначити, що при будівництві будинку і в перші роки його експлуатації грунти стискаються під дією прикладених навантажень. В результаті цього фундамент опускається на певну величину, звану осадкою. Великі, а головне, нерівномірні опади є основною причиною тріщин, деформацій та інших руйнувань будівлі. Несучу здатність підстави визначають величиною навантаження, при якій не перевищена встановлена ​​нормативами осаду.

Навантаження від будівельних конструкцій розраховують, виходячи з питомої ваги матеріалів, використовуваних для їхнього спорудження. Для цього найпростіше скористатися нижченаведеними таблицями.

Розрахунок фундаментів

Глибина закладення фундаменту. Грунт, який є підставою для фундаменту будинку, повинен володіти достатньою міцністю і несжимаемости. Однак цим вимогам відповідають далеко не всі грунти.

У скельних і напівскельних породах котловани під дерев’яні будинки не роблять, обмежуючись зняттям просадного верхнього шару грунту.

У непучиністих грунтах при достатньо великому (2 м і більше) промерзанні глибину закладення фундаментів вибирають не менше розрахункової глибини промерзання грунту. Але в будь-якому випадку ця глибина повинна бути не менше 0,5 м.

Розрахунок фундаментів

Взимку, в залежності від природно-кліматичних умов, грунти промерзають на різну глибину. Промерзання грунтів призводить до спучування здимаються, які згодом осідають нерівномірно, що може викликати появу тріщин у фундаментах і стінах. Для виключення цих негативних явищ необхідно закласти фундамент нижче точки промерзання грунту. У більшості регіонів РФ глибина промерзання грунту лежить в межах 1,2 м, тому достатньо закласти фундамент на глибину 1,5 м. Під житловим будинком, який експлуатують постійно, грунт не промерзає. Тому якщо між закладенням фундаменту і заселенням будинку не буде холодного періоду (будівництво завершують в сезон весна — осінь), то глибину промерзання грунту можна не брати до уваги. Однак при цьому слід враховувати, що підставою фундаменту повинен бути злежалий материковий грунт і глибина закладення фундаментів не повинна бути менше 0,5 — 0,7 м. Для зменшення опади шар щодо пухкого грунту, що залягає безпосередньо під фундаментом, часто замінюють щільнішим, а значить, менш стисливим. У цьому випадку роблять подушку з крупно-або середньозернистого піску без глинистих домішок. Засипаний пісок ущільнюють трамбівками.

Комментарии закрыты.