Саморобна металева піч своїми руками

На даний момент свою лазню господарі можуть укомплектувати самими різними конструкціями печей, але найпопулярнішими є дров’яні металеві конструкції — пічки — кам’янки. У таких печей є маса переваг:

Схема металевої печі

Варто розглянути кожен елемент більш докладно.

Паливна камера. Тут буде відбуватися процес горіння, для чого необхідні дверцята для завантаження дров і отвір для подачі повітря — піддавали. Також необхідно видаляти золу, щоб не доводилося щоразу вигрібати все, включаючи і дрова, з паливника. Робиться це через зольник — спеціальні грати.

З паливної камери жар від саморобної печі підніматиметься в бункер з камінням. Для забезпечення оптимального теплообміну, камені потрібно укласти на решітку, яка з’єднає топливник і кам’яний бункер. Такі бункери бувають закритими і відкритими. У нашому випадку він буде закритим. Ну, а щоб міняти камені і плескати на них воду, ми зробимо спеціальну дверцята збоку нашої грубки (90 ° від дверцят для завантаження дров).

Далі жар підніматиметься до баку з водою. Максимально ефективний варіант розподілу цього спека — проведення його через димохід. Він же відповідатиме за відведення газів — продуктів горіння. Заливати воду в бак можна через верх, а от щоб зробити слив теплої води зручним, в нижній частині бака з водою стоїть приварити кран.

Ось, власне, короткий пристрій саморобної металевої печі для лазні. Можна переходити до процесу виготовлення.

чертеж металлической печи

Піч з баком для води

горизонтальная печь из трубы

Горизонтальна піч з труби

Резюмуємо

Маючи навички різьблення по металу і зварювання можна за досить простому кресленням виготовити грубку для лазні своїми руками. Правда, це зажадає деяких часових і матеріальних витрат, але зате економія буде дуже суттєвою. А головне, така піч працюватиме нітрохи не гірше, ніж покупна.

Відео — саморобна металева піч своїми руками

Піч булерьян — це винахід канадських лісорубів, яким було вкрай важливо забезпечити себе надійним джерелом швидкого обігріву навіть самого проморожену обіталіща. Тому конструкція даної печі спочатку створювалася орієнтованої на застосування в умовах заміського житла, котра має можливості підключення до централізованих систем опалення та обігрівається дровами.

печь булерьян своими руками

Металеві труби для печі

Вийшло тепловивідних споруда буде попутно грати ще й роль каркаса. Відповідно, на труби навариваются смуги металу товщиною

свариваем каркас печи

1.5-2 мм, які стануть корпусом печі.

Зразок створення піддону для печі

Виготовлення передньої і задньої стінок печі. Починати цей етап з підготовки картонного лекала на основі фактично одержані габаритів печі. Найпростіше докласти лист картону до боковини печі і обвести по периметру олівцем. За вирізаному шаблоном з листового металу вирізаються безпосередньо стінки обігрівального прібора. Для лицьової стінки буде потрібно вирізати вікно для завантаження палива. Діаметр цього вікна повинен складати приблизно половину діаметра печі, центр отвори слід змістити трохи нижче осі самої споруди. По периметру вікна зовні наварюють кільце зі смуги листового металу шириною 40 мм. лицевая стенка для печи

Дверка для печі

З внутрішньої сторони дверцят буде потрібно встановити тепловідбивний екран, для чого з металу вирізається півколо відповідного діаметру і на металевих проставках вварюється у внутрішню частину дверки. Підвішується дверцята на металевих петлях, приварених до зовнішньої стінки печі. Скористатися можна або петлями промислового виготовлення, або самостійно сконструювати їх з обрізків металу. Це ж стосується і замка дна дверцята.

Робимо димохід

привариваем дверцу к печи

 

Сам клапан також можна виготовити своїми руками. Для цього з діаметру відводу вирізається металевий круг, а в самому відведенні просверливается отвір таким чином, щоб вісь клапана можна було вставити в нього горизонтально. Після цього всі конструкція збирається і приварюється. На зовнішню частину осі наварюється ще один прут, що стає ручкою. Дану ручку буде потрібно оснастити або дерев’яними, або термостійкими пластиковими накладками.

Тепер достатньо лише із залишків труб виготовити металеві ніжки для печі.

ножки для печи

Ніжки для печі

При цьому важливо, щоб корпус печі Булерьян розташовувався на висоті не менше 30 см від рівня підлоги. Це збільшить тягу в конвекційних трубах, ніж забезпечиться велика ефективність всього опалювального приладу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*