Септик для дачі без електрики — як вибрати відповідний варіант

Існує величезна кількість видів енергонезалежних септиків для використання на дачах. Таке придбання є економним і актуальним в наші дні.

Cептік для дачі без електрики

При споруді будинку часто виникає питання з облаштування каналізації. Найпростішим рішенням буде використовувати септик. Септик — спеціальна споруда, основним призначенням якого буде очистка побутових стічних вод. Причому очітка до необхідних санітарних норм. Такий пристрій універсально і дуже просто в експлуатації. Що б пристрій пропрацював якомога довше, достатньо лише проводити очистку та дезінфекції. А проводяться вони, в середньому, раз на рік.

Основною перевагою такого пристрою є енергонезалежність. Всі його принципи роботи грунтуються на законах фізики і хімії. Зовні, такий пристрій, найчастіше, нагадує кілька контейнерів, об’єднаних трубами, як на представленому малюнку нижче.

рис. 2 пластиковые септики для дачи

Рис. 2 Пластикові Септики для дачі

Різновиди септиків без електрики

Подібна система абсолютно незалежна і будь-якого втручання людини не вимагає. Крім, періодичної очистки та дезінфекції. Для зручності потенційного власника пропонується кілька різних видів таких пристроїв. Вони можуть відрізнятися в своїх модифікаціях, за обсягами, а так же за конструктивними особливостями. На сьогодні, пропонуються моделі:

    Виконані з бетону — читайте статтю септик з бетонних кілець своїми руками ; С корпусами з металу ; Моделі суто з пластику.

Залежно від типу, подібні пристрої здатні очистити і переробити відходи за термін від місяця, до 2- ух. Звичайно, термін залежить і від температури навколишнього середовища, від особливостей самих органічних залишків.

Що стосується вибору пристроїв, то слід детально розглянути всі типи, а точніше матеріали виготовлення. Наприклад, бетонний септик здатний витримувати величезні навантаження, прекрасно впоратися в будь-яких кліматичних і погодних умовах. Однак є й суттєвий мінус — такі пристрої володіють великою вагою, їх украй складно монтувати.

схема трехкамерного септика из бетонных колец

Схема трикамерного септика з бетонних кілець

Водночас, металеві вироби мають значно меншою вагою, відповідно і монтуються вельми просто. Тут може впоратися за короткий проміжок часу навіть одна людина. Але є у металевих виробів і свій недолік — вони схильні до корозії. Відповідно, термін їх експлуатації значно скорочується.

образец металлического септика

Зразок металевого септика

До особливостей пластикових септиків варто віднести той факт, що вони відмінно протистоять корозії, не гниють і не псуються. Вони є абсолютно герметичними. Знову ж таки, їх вага набагато менше, ніж у металевих, це плюс, що виражається в простоті монтажу.

пластиковый септик - фото

Пластиковий септик — фото

Але й у них є свій власний недолік — пластикові септики схильні механічного впливу.

Використання готових пластикових септиків

У разі якщо вам знадобилося очисний пристрій для дачі, оптимальним рішенням стоїть назвати придбання і монтаж готового пластикового септика.

Багато боятися, що не зможуть вибрати оптимальний устрій без фахівця, однак, не дивлячись на велику кількість різноманітних моделей, форм і конструкцій, принципи роботи у подібних септиків єдині — пристрій включає в себе кілька камер, які з’єднані спеціальними системами для передачі рідини і фільтрації.

разновидности пластиковых септиков

Різновиди пластикових септиків

У пластикового септика є маса переваг:

    Він відрізняється мінімальною вагою, на відміну від пристроїв, виготовлених з інших матеріалів. Відповідно, цей фактор безпосередньо впливає на простоту транспортування, завантажень і розвантажень, установку на потрібне місце. Більш того, монтаж такого пристрою може здійснюватися без необхідності задіяти фахівців або техніку ; Пластик не сприйнятливий до впливу агресивного навколишнього середовища, і до каналізаційних стоків він теж не сприйнятливий. А значить, зможе працювати досить тривало ; Цікавою особливістю буде і повна герметичність — можна виключити будь-який шанс проникнення неочищені стоків у грунт.

Вибір оптимального септика

Відрізняються септики і по виготовленню. Точніше, по тому, з яких полімерів був виконаний їх корпус. Наприклад, на сучасному ринку ви легко зможете зустріти септики, що виготовляються з поліетилену. Вони найкращим чином підійдуть для робіт в умовах, пов’язаних з агресивним навколишнім середовищем, або ж при великих різницях по температурі.

Відео — яке очисну споруду встановлювати (як вибрати септик)

Септики, що виготовляються з поліпропілену, володіють меншою міцністю, зате більш тверді, відрізняються високою стійкістю до різних стиранням і т. д. Актуально такий пристрій для робіт у високих температурах. На жаль, цей вид дуже схильний корозійному розтріскуванню. Оптимальний він для використання на виробничих стоках.

рис. 4 полипропиленовый септик

Рис. 4 Поліпропіленовий септик

Наступний вид, септик з використанням склопластику, виглядає як ємність, розділена всередині на кілька камер. В силу того, що тут одним з основних матеріалів виготовлення виступає склопластик — ємність не схильна корозії. Більш того, якщо ви придбаєте таку модель, можете не боятися за її міцність — такий септик здатний витримати тиск грунту, причому, навіть в періоди промерзання і відтавання. Ще одним плюсом буде те, що при монтажі таких пристроїв зовсім не обов’язково встановлювати бетонні опалубки або ж саркофаги.

У будь-якому випадку, який би вид ви не вибрали, підходити слід не до особливостей конструкції, а до правильного підбору необхідної ємності, правильному монтажу, установці.

Саме правильна установка септика дозволить йому працювати не тільки максимально ефективно, але і максимально тривало.

схема работы септика - вид изнутри

Схема роботи септика — вид зсередини

Детальний процес установки

Перш ніж приступати до основних робіт, слід визначитися з місцем, яке, за вимогами СанПіН, повинно бути віддалене від житлового будинку, як мінімум на 5 метрів.

определяем расстояние от колодца до септика исходя из санитарных норм

Визначаємо відстань від колодязя до септика виходячи з санітарних норм

У цьому випадку до точки установки найкраще прокласти трубопровід прямої, без всяких колін або поворотів. Якщо ж від поворотів не втекти, там же слід встановити колодязі, за допомогою яких ви і зможете перевіряти стан труб і колін.

Після того, як ви визначилися з місцем монтажу резервуарів, потрібно почати виривати ями, яка повинна бути трохи більше за розмірами, ніж придбаний вами септик — це полегшить монтаж.

Котлован більшого розміру коштує розривати і для того, щоб зробити спеціальний бетонний саркофаг. Саме він захистить легку пластикову конструкцію від різних механічних ушкоджень, або навантаження з боку грунту.

бетонный саркофаг для защиты септика от давления грунта

Бетонний саркофаг для захисту септика від тиску грунту

Як ви можете побачити на малюнку, пристрій саркофага на увазі зміцнення стінок дошками, використання опалубка, а так же слід укласти сітку з арматури. Далі вже можна заливати саму бетонну суміш.

Що б якісно прикріпити якірні ремені, слід використовувати болти з нержавіючої сталі і кріпити до каркаса з арматури.

Обов’язково потрібно дати висохнути бетону, на це піде близько 2 тижнів. У той час, можна зайнятися підведенням трубопроводу. По закінченню і цих робіт, на дно ями слід насипати шар піску (близько 20 см).

Що стосується установки самого септика — його слід встановлювати на глибину близько 1.5 метра. Слід заповнити його водою, що б виключити ризики пошкодження його стінок грунтом.

Якщо ви хочете утеплити септик, слід між ємністю і краями ями укласти пісок, або пінопласт.

Що б було легше зорієнтуватися по глибині, а так же по особливостям монтажу, можна поглянути на запропонований малюнок нижче, який можна назвати стандартним, оптимальним і правильним варіантом монтажу септика.

общий вид устройства септика на дачном участке

Загальний вигляд пристрою септика на дачній ділянці

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*