Суха стяжка підлоги: Інструкція по зведенню

Будь-яке сучасне підлогове покриття вимагає попереднього вирівнювання поверхні-підстави. Для цієї мети можна використовувати або традиційну бетонну стяжку (мокру), або обійтися без бруду, води і не витрачати кілька тижнів, чекаючи повного затвердіння поверхні.


сухая стяжка пола - фото

Суха засипка для стяжки підлоги

схема сухой стяжки для пола

Укладання поліетиленової плівки на підлогу

Укладання шумоїзолірующего матеріалу

Велика частина звукових хвиль в приміщенні проникає через тверді елементи будівлі (тобто, стіни). Тому дуже важливо по периметру примикають до стяжки стін укласти шар стрічки звкокоізолірующей (пенополіетіленовие або з скловати або стрічки з мінеральних матеріалів) завтовшки близько сантиметра.

Крім звукоізоляції така стрічка (демпферна стрічка для стяжки підлоги

Укладаємо демпферну стрічку для стяжки підлоги

Вибір, засипка і вирівнювання сипучого матеріалу

Для сухої стяжки застосовують сипучі однорідні зернисті матеріали. Вони повинні мати такими властивостями :

    — негорючість ; — здатність добре утримувати тепло ; — легкість ; — усадка вкрай малої величини.

К підходящим для сухої стяжки засипку відносяться: дрібнозернисті шлаки, пісок, а також застосовні відходи, що залишаються в процесі керамзитового виробництва (сам керамзит в чистому вигляді застосовувати в роботі неприпустимо).

Відкриваємо мішки і засипаємо обраний матеріал на плівку. Товщина шару не менше двох сантиметрів. При великих нерівностях статі шар може бути збільшений до 6 сантиметрів. Якщо шар необхідно виконати ще товщі, необхідно буде посилити його додатковим шаром плит. Товщину стяжки приймають від найвищої точки на чорновому покритті. Для цього використовують лазерний рівень і рулетку, роблячи на стінах розмітку — рівну горизонтальну лінію для зручності й точності проведених робіт.

До цього етапу в приміщенні вже повинні бути завершені всі роботи з випробування та монтажу теплосистем і електричних проводок.

Щоб вирівняти сипучий матеріал, слід застосувати П — образні металеві профілі. Їх необхідно укласти паралельними рядами від стіни до стіни. Важливо перевірити їх горизонтальність будівельним рівнем.

укладываем направляющие маяки

Вирівнювання сипучої суміші по П — образним маяках

Щоб не зіпсувати стяжку і не порушити її рівну поверхню, укладаємо на засипку кілька широких дощок для переміщення по ним в процесі монтажу наступного шару.

слои материалов для сухой стяжки пола

Плити ГВЛ для підлоги

Укладання виробляють від дверей, якщо плити укладають на сипучу суміш, або від протилежної стіни, якщо підстава — теплоізоляційні плити.

Якщо стіни приміщення мають виступи у вигляді колон або видатних кутів, вирізаємо точно по контуру плити, щільно притискаючи їх до стіни, повністю виключаючи всі зазори.

начинаем укладку плит

Плити склеюються за допомогою клею

Укладаємо наступний елемент підлоги і з кроком в п’ять сантиметрів під прямим кутом укручуємо шурупи (саморізи), занурюючи їх на 1 мм в матеріал плит. Це забезпечить достатню міцність з’єднання і виключить появу щілин в процесі експлуатації підлогового покриття.

образцы различных вариантов крепления плит гвл

Укладання плит на керамзит

Якщо декоративне покриття вимагає підвищеної міцності підстави (наприклад, штучний паркет), то слід укласти ще 1-2 шари листів ГВЛ. Монтаж проводиться аналогічно першому шару, між собою плити слід промащувати будівельним клеєм.

Після завершення всіх робіт підрізаємо виступаючу кромочную стрічку по периметру приміщення, виробляємо шпаклівку головок шурупів і приступаємо до укладання декоративного покриття.

Вартість матеріалів

Елементи статі фірми КНАУФ (в упаковці 5 штук розміром 1200х600х10 мм): 280-300 рублів за упаковку.

Будівельний клей (залежно від марки виробника та об’єму упаковки) : 50-550 рублів.

Суха засипка для підлоги фірми КОМПЕВІТ (фасування в мішках по 40 літрів) : 180-205 рублів за 1 мішок.

Стрічка кромочная в рулонах : 300-350 рублів за рулон.

Поліетиленова плівка 100-150 мкр : 10-48 рублів за листи 1,5х2 метра.

Шурупи (упаковка 1000 штук) КНАУФ : 300 рублів.

Напрямні профілі КНАУФ (довжина 3 метра) : 75-114 рублів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*