Схема відкатних воріт та установка воріт

У нашій країні зсувні ворота отримали велику популярність ще в радянський час, коли таку систему відкривання встановлювали на більшості підприємств. Зараз же такі ворота встановлюють на присадибних ділянках і огорожах котеджних селищ. Велику популярність зсувні ворота отримали завдяки ергономічній конструкції, яка дозволяє економити простір.


как сделать сдвижные ворота

Схема відкатних воріт

Від ваших побажань і фінансових можливостей залежить, чи будуть ворота зрушуватися в ручну або за допомогою систем автоматики. Також варто вирішити, для яких цілей використовуватимуться ворота : як парадний в’їзд, пожежний (евакуаційний) вихід або як запасний на випадок неполадок основних воріт. Все це визначає розмір, зовнішній вигляд і вартість робіт з монтажу воріт.

Установка воріт

1. Установка рами майбутніх воріт

Першим кроком в процесі установки є установка прорізу майбутніх воріт. Для цього встановлюються стовпи, виготовлені з двох сталевих труб, цегли або дерев’яного бруса. Стовпи повинні йти в землю мінімум на метр, саме на цю глибину взимку промерзає грунт. Стовпи встановлюються в яму цієї глибиною, вирівнюються і заливаються цементним розчином.

рама для будущих ворот

Схема бетонування відкатних воріт

Для установки рами також потрібна фундамент. Для його виготовлення беремо швелер шириною 20мм і арматуру діаметром 15 мм. Арматура ріжеться на метрові шматки і приварюється до швелеру вертикально. У результаті повинна вийти конструкція, на зразок будівельних лісів.

швеллер для ворот

Рама для воріт

Під фундамент роєм яму, довжина якої рівна половині ширини отвору воріт. Ширина ями 40 см, глибина не менше метра.

роем яму

Розміщуємо конструкцію з арматури і швелера

Якщо ви зробили все правильно, у вас вийде рівна металева площадка, на якій згодом будуть встановлені направляючі для воріт.

3. Несуча рама

Для виготовлення рами воріт нам будуть потрібні металеві труби діаметром від 30 до 60 мм. труби необхідно очистити від іржі за допомогою болгарки або шліфувальної машини, знежирити і прогрунтувати.

делаем яму для ворот из металлических труб

Робимо раму для воріт

При проведенні зварювальних робіт робіть зварні шви з кроком в 25 см. Це оптимальна відстань для максимальної міцності конструкції.

Після закінчення зварювальних робіт усі шви порівнюються болгаркою, а полотно воріт заново грунтується і фарбується. Коли фарба висохне, можете приступати до обшивання полотна обраним матеріалом.

4. Установка напрямних

Монтаж самих воріт починається з примірки напрямних. Виставте нижні ролики, підшипники та направляючі у відкрите положення. Зверніть увагу на положення першого і останнього роликів, від них до краю воротного полотна ще повинен залишатися вільний простір.

установка направляющих

Установка роликів

Верхня напрямна кріпиться до встановлених раніше стовпів, а ролики кріпляться на неї. Якщо стовпи виконані з металу, у вас не виникне проблем зі зварюванням. Якщо ж стовпи цегляні або дерев’яні, використовуйте анкера або заставні з арматури.

5. Установка стулки воріт

Роликові каретки рекомендується приварювати в легкодоступних місцях, щоб уникнути проблем з ремонтом або заміною в майбутньому.

установка створки ворот

Монтаж верхніх роликів

7. Монтаж нижнього улавливателя

На нижньому краю фундаменту слід приварити нижній уловлювач, в який буде заходити полотно воріт. Таким чином, створюється додаткова точка опори, що дозволяє звільнити від навантаження ролики.

монтаж нижнего улавливателя

Монтаж нижнього улавливателя

Досвід показує, що виготовлення зсувних воріт своїми силами дозволяє в значній мірі економити фінанси. Виготовлення воріт у фірмі обійшлося б в два рази дорожче. До того ж деталі і елементи конструкції не є дефіцитним товаром. При правильному дотриманні технології монтажу ваші саморобні ворота прослужать вам значно довше фірмових.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*