Тепла підлога своїми руками + інструкція з монтажу та укладання плитки

Теплі підлоги набирають популярність з кожним роком, що абсолютно обгрунтовано. У даній статті ми розглянемо основні різновиди теплих підлог, а також розглянемо монтаж кожного виду, крім цього ми детально розглянемо процес монтажу плитки на теплу підлогу.

Водяна тепла підлога своїми руками

Ця система опалення являє собою циркулирующую по трубах нагріту воду або антифриз.

Труби (металопластикові, мідні, металеві тощо) закладають в стяжку і підключають або до бойлера, або до центрального опалення. Така система застосовна в приватних будинках, так як в міських квартирах подібну систему опалення підключити проблематично. Детально про водяна тепла підлога читайте тут

Водяна тепла підлога — схема

Перший етап — підготовка і вирівнювання поверхні. Чорнову підлогу очищають від сміття і усувають всі перекоси, щоб уникнути надалі нерівномірного прогрівання підлоги. Далі настилаємо поліетиленову плівку, закріплюючи її краю скотчем. Щоб зменшити тепловтрати, укладаємо шар теплоізоляційного матеріалу (пробка, мінеральна вата і т. п.) і армуючої сітки. Виробляємо монтаж. Для цього розбиваємо все приміщення на ділянки (площа не більше 40 квадратних метрів і співвідношення сторін не більш ніж 1 до 2).Укладиваем компенсаційні шви зі спіненого поліетилену і демпферної стрічки між кордонами ділянок і вздовж стін (висота швів до 20 см). Далі кріпимо труби до армуючої сітці і встановлюємо колекторний шафа.

монтаж теплого пола

Заливаємо труби бетонною стяжкою — фото

Заливаємо розчин між встановлених « маяків », в процесі заливки обов’язково проколюючи цемент дротом щоб уникнути появи бульбашок. Після заливки стяжки, змочуємо її водою три дні, після закінчення трьох днів ще раз рясно зволожуємо стяжку, накриваємо е плівкою і залишаємо на два тижні. Коли стяжка висохне, можна робити укладання керамічної плитки.

Встановлення теплої електричної підлоги

Відео — монтаж теплої підлоги на основі нагрівальних матів

устройство электрического пола - схема

Кабель для теплої електричної підлоги

Інфрачервоні теплі підлоги виробляють у вигляді тонких квадратних плівок зі стороною 50 см і товщиною 3,3 мм. На плівках закріплені електричні нагрівальні елементи. Укладання виробляють безпосередньо в плитковий клей.

маты для теплого пола

Тепла підлога у вигляді матів — фото

Перед тим, як провести укладання теплої підлоги, слід зазначити на схемі ділянки, де стоять меблі. Там нагрівальні елементи встановлювати недоцільно. Вибираємо місце для розміщення датчиків температури і терморегулятора.

Перфоратором в стіні і на підлозі прорубувати канали для укладання кабелю. Окремо прорубувати виїмку для терморегулятора (у випадку, якщо він вбудовується).

делаем выемку для термореулятора

Починаємо укладку кабелю

Потім укладаємо на підлогу нагрівальні мати. При укладанні дозволено розрізати сітку, але кабель — ні в якому разі. Можна приклеїти сітку до підлоги або зафіксувати її будь-якими кріпильними деталями, не зачіпаючи при цьому нагрівальний кабель.

укладка на пол нагревательных матов

З’єднуємо дроти електричного теплого статі та перевіряємо працездатність

Після перевірки можна наносити на сітку і кабель плитковий клей і укладати плитку. Запускати тепла підлога в роботу дозволено не раніше, ніж через три тижні після укладання кахлю.

укладка кафельной плитки на теплый пол

Клей для плитки

Перший спосіб укладання плитки на теплу підлогу

Відео — укладання керамічної плитки на теплу підлогу

Розведений розчин клею товщиною 8-10 мм наносимо поверх покладеного теплої підлоги (або стяжки, якщо така заливалася поверх труб опалення) невеликими ділянками. Потім, використовуючи зубчастий шпатель необхідно вирівняти розчин і укласти керамічну плитку, злегка вдавлюючи її.

нанесение клея по плитку

Для вирівнювання швів встановлюємо пластикові розпірки

Замішувати відразу велика кількість клею не рекомендується, плитку укладають максимум через 10 хвилин після того, як її обробили клеєм. Провести коригування можна не більше ніж, через 20 хвилин після того, як керамічна плитка покладена.

проверяем ровность укладки с помощью уровня

Укладання плитки на теплу підлогу

Під плитку підходить будь-який з різновидів теплої підлоги : водяний або електричний (інфрачервоний, плівковий або кабельного типу). І кожен з цих видів має свої нюанси монтажу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*