Утеплення стелі мінеральною ватою (мінватою) інструкція

Умови російського клімату з коротким літом і тривалої морозної взимку створюють необхідність прийняття додаткових заходів з утеплення житлових будов. Однією з них є обшивка стелі мінеральною ватою. Дана процедура в підсумку допоможе не тільки підвищити термін збереження тепла в приміщеннях, але і уникнути появи на стелі цвілі і грибка, що виникають через конденсату, який утворюється в результаті прямого зіткнення холодного і теплого повітря.


утепление потолка минеральной ватой

Різновиди мінеральної вати

Внутрішнє утеплення

Необхідність внутрішнього утеплення стелі найбільш характерна для будинків з декількох поверхів або з мансардою, а також для міських квартир. Весь обсяг робіт складається з таких етапів :

Решетування стелі — може бути виконана з дощок перерізу 30-40 х 100-200 мм (ширина дошки безпосередньо залежить від товщини шару утеплювача) або металевого профілю. Решетування кріпиться до стелі за допомогою цвяхів або саморізів, при цьому відстань між сусідніми частинами має бути близько 50-60 см залежно від ширини використовуваної мінеральної вати.

обрешетка для потолка

Кріпимо гідроізоляцію

Далі проводиться укладання мінеральної вати і її фіксація за допомогою клею або будівельного степлера до стелі, при великій товщині шару — до обрешітки.

крепление минеральной ваты к потолку

Кріпимо мінеральну вату до стелі

Процедура внутрішнього утеплення завершена, наступним етапом йде монтаж на обрешітку гіпсокартону, панелей або натяжної стелі.

Зовнішнє утеплення

Даний спосіб використовується в приватних будинках з горищним приміщенням. У порівнянні з внутрішнім цей вид утеплення більш простий у виконанні і забирає набагато менше часу і сил. Отже:

Вся площа горища покривається шаром пароізоляційного матеріалу (пергамін) внахлест шириною 5-10 см, місця стику проклеюються липкою стрічкою або скотчем. З дощок перерізу 30-40 х 100-200 мм (ширина, як і при внутрішньому утепленні, залежить від товщини шару мінеральної вати) набивається обрешетка. Відстань між сусідніми балками обчислюється згідно ширині рулону або плит утеплювача.

делаем обрешетку (пазы) под укладку минеральной ваты

Укладаємо шар пінопласту

На пінопласт настилають мінеральну вату шаром в 10-20 см. Важливо, щоб при укладанні між пластами утеплювача і балками обрешітки не залишалося зазорів.

процесс укладки минеральной ваты в пазы на крыше

Процес укладання мінеральної вати в пази на даху

Якщо мінеральна вата з одного боку покрита фольгою, то настил виробляють так, щоб ця частина виявилася зверху. В такому випадку додатковий шар гідроізоляції не потрібен. Якщо ж мінеральна вата звичайна, то зверху її ретельно накривають шаром гідроізоляційного матеріалу внахлест, стики проклеюють липкою стрічкою або скотчем і фіксують все Контррейка. Далі монтується підлогу з дерев’яних дощок, ДСП або OSB.

Комбіноване утеплення

Комбіноване утеплення — це монтаж мінеральної вати на стелю і зсередини, і з боку горищного приміщення. Такий спосіб утеплення характерний для приміщень, в яких необхідно підтримку підвищених температур на протязі тривалого часу — лазень, саун, парилок і т. д.

Поради

На закінчення слід сказати кілька слів про невеликі хитрощі, які допоможуть уникнути численних проблем після утеплення стелі мінеральною ватою :

    · Дрібні волокна, з яких складається мінеральна вата, при попаданні на відкриті ділянки шкіри і в дихальні шляхи викликають свербіння і подразнення. Щоб уникнути заподіяння шкоди здоров’ю, необхідно використовувати спеціальний одяг і респіратор. · При використанні обрешітки з металевого профілю, згодом може виявитися, що по кутах крізь стелю продовжує надходити холодне повітря. Щоб виключити виникнення такої проблеми, після фіксації металевого профілю до стелі всі кути ретельно заливають монтажною піною. · Через похибки в розрахунках товщина шару мінеральної вати може перевищити ширину обрешітки. В цьому випадку на дерев’яні балки прибивають додаткові бруски. Якщо ж обрешетка з металевого профілю — доведеться робити заміну підвісів або зменшувати шар утеплювача. · При укладанні мінеральної вати категорично забороняється її утрамбовка і пресування — це призводить до зниження кількості повітряних бульбашок усередині утеплювача і, як наслідок, втрати теплоізоляційних властивостей. ·

    У місцях установки точкових освітлювальних приладів необхідно передбачити простір для циркуляції повітря, щоб уникнути подальших проблем з постійним їх перегоранням. · Найбільш придатними для фіксації металевого профілю є саморізи частого перетину з розжареної сталі. · Визначити поточний стан утепленого стелі можна за допомогою такого приладу, як тепловізор. У включеному стані на екрані червоним кольором вказуються місця пропускання холодного повітря. Все вищеперелічене покликане максимально полегшити і оптимізувати фінансові та фізичні затрати на утеплення стелі мінеральною ватою. Однак, для отримання найкращого результату слід звернутися за консультацією до фахівців. Саме вони допоможуть зробити правильні розрахунки необхідної товщини шару утеплювача і, виходячи з цього, підрахувати підсумкове кількість матеріалу і його вартість. Часто такі фірми безпосередньо співпрацюють з виробниками матеріалів для утеплення, що може обернутися додаткової економією коштів при придбанні.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*